Gaziantep’te nerede kalınır?

Gaziantep’te Nerede Kalınır?

 

Gaziantep Güneydoğu Anadolu bölgesinin en kalabalık şehirlerindendir. Lezzetleriyle, kültürüyle, doğal güzellikleri ve tarihi birikimiyle her yıl pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Gaziantep’te kalınacak yer olarak fazla seçenek vardır. “Gaziantep’te nerede kalınır?” sorunuzun cevabını bu yazımızda vermeye çalışacağız.

Şehirde birçok otel, pansiyon, motel, kiralık ev ve oda, konukevleri ve kamu misafirhaneleri bulunmaktadır. Gaziantep’in şehir merkezinde ise birbirinden lüks otellere rastlamak mümkündür. 4 veya 5 yıldızlı otellerin bulunduğu şehir merkezi daha çok iş seyahetlerinde tercih edilmektedir. Bu lüks otellerdeki geniş salonlar iş toplantılarına ev sahipliği yapmaktadır. Şehir merkezinde konaklamanın en büyük avantajı ise şehrin otantik yapısını yansıtan çarşı ve pazarlarını kolayca ziyaret edilebilmesi diyebiliriz. Bundan dolayı Gaziantep’in pahalı otelleri genellikle şehir merkezindedir.

 

 

Hampton by Hilton Gaziantep City Centre, Holiday Inn Gaziantep, Ali Bey Konağı, Tugcan Hotel bu otellere örnek olarak verilebilir. Şehir merkezinde konforlu bir konaklama için tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu oteller misafirlerine yüzme havuzu, sauna, spor salonu gibi pek çok imkan sunmaktadır. Gaziantep’in ilçelerinde ise daha çok küçük ve butik otellere rastlamak mümkündür. Bu otellerin bir kısmı Gaziantep şehrinin kendine has mimari özelliklerini barındıran yapılardır. Gaziantep’e ilk kez gidenlere ve şehri gezmek isteyenlere ilçelerde bulunan oteller genelde daha cazip gelmektedir. En büyük sebebi ise iş seyahatlerinden dolayı şehir merkezindeki otellerin ilçelere göre daha pahalı olmasıdır. Kısacası Gaziantep şehrinde konaklama için pek çok seçeneğiniz mevcut. Her bütçeye uygun farklı konseptlerde oteller bulmak mümkün. Gaziantep'te kalınacak yerleri sizler için listeledik. Hemen ucakbileti.com'dan ucuz Gaziantep uçak biletinizi alın, Gaziantep’in tadını çıkarın.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Gaziantep Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder