Gaziantep’e ne zaman gidilir?

Gaziantep’e Gitmek İçin En Uygun Zaman Nedir?

 

Akdeniz bölgesi ile Güneydoğu Anadolu bölgesi arasında yer alan Gaziantep şehri mutlaka gidilmesi gereken şehirlerdendir. Hem mutfağıyla hem gezilecek yerleriyle kendine hayran bırakacaktır. Ancak Gaziantep’e ne zaman gidilir? Gaziantep’e ne zaman gidilir sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

Hem Akdeniz hem de Karasal iklimin özellikleri görülen Gaziantep şehrinde yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. Hava sıcaklıkları ise özellikle haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında yüksek olmaktadır. Aralık, ocak  ve şubat ayları ise karasal iklim etkisiyle oldukça soğuk geçmektedir. Gaziantep’te yıl içerisinde ölçülen en yüksek sıcaklık 44, en düşük sıcaklık ise -13 derecedir. Yağış yoğunluğu haziran-eylül ayları arasında düşüktür. En çok yağışı aralık-şubat ayları arasında almaktadır. Mevsim değişirken gece ve gündüz arasında ciddi sıcaklık farklılıkları yaşanmaktadır. Hava koşulları olarak genelde elverişli bir şehirdir Gaziantep. Farklı iklimlerin etkisinden dolayı sıcaklık olarak gezmeye elverişli şehirlerimizdendir. Gaziantep’ gitmek için en ideal dönem sonbahardır diyebiliriz. İlkbaharda da tercih edilebilir. Siz de en uygun Gaziantep uçak biletinizi hemen Gaziantep uçak bileti sayfamızdan alın hem karlı çıkın hem de baharda Gaziantep’in tadını çıkarın. Şimdiden iyi tatiller!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Gaziantep Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder