Fildişi Sahilleri'ne Ne Zaman Gidilir?

Fildişi Sahilleri'ne Ne Zaman Gidilir?

 

Fildişi sahilleri Afrika' ya bağlı olup oldukça harika bir yer olarak karşımıza çıkar. Bu muhteşem güzellikleri tadında yaşayabilmeniz için şehre iniş yapacağınız zaman ki Fildişi hava durumu oldukça önem teşkil eder. Bu yüzden bizler de sizler için fil dişi sahillerinin hava durumunu araştırdık. Bu konuda sizlere bilgiler vererek, aklınızdaki sorulara cevap bulmayı amaçlıyoruz.

 

Fil dişi sahillerinin ikliminden bahsedelim öncelikle. Burada iki tip iklim çeşidi yer yer görülmektedir. Sahillerin kıyı bölgeleri tropikal iklim etkisi altındayken , kuzey bölgelerinde ise kıyıya zıt olarak karasal iklim etkisi görülmektedir. Fil dişi sahillerinde Kasım ve Mart ayları arasında ılıman ve kuru bir iklim tipi seyrederken ,  Mart ve Mayıs ayları arasında ise sıcak ve kuru hava durumu görülür. Haziran ve Ekim ayları ise bölgede nemli ve sıcak geçer. Fildişi sahilleri hava durumu bilgilerini göz önüne alırsak buraya gidilecek en güzel zaman aslında her aydır. Çünkü sıcaklığın belli şekilde seyretmesi ve yağmur almayan bir yer olması nedeniyle dilediğiniz zaman burada güzel bir tatil geçirebilmeniz mümkün.  Fil dişi sahillerinde genellikle sıcaklık 21 derece olarak seyretmektedir. Buraya gelirken bu sıcaklığı göz önüne alarak , Ocak ayında bile rahatlıkla gelip tatilinizi yapmanız mümkündür.

 

 

Bu mükemmel sahilde harika bir tatil yapmak istiyorsanız eğer vakit kaybetmeden yerinizi ayırtın. Fil dişi sahilleri uçak bileti satın almak için vakit kaybetmeyin. Erken satın alma imkanlarından faydalanarak hemen biletinizi en uygun fiyatlar ile satın alın ve sonrasında harika bir tatil geçirmek için valizinizi hazırlayarak yola koyulun. Bambaşka bir atmosfere sahip olan sıcacık fil dişi sahillerinde her anınızı bambaşka bir güzellikte geçirme fırsatı yakalayın. Yapmanız gereken öncesinde erken rezervasyon ile biletinizi en uygun fiyatlar ile satın almak. Sonrasında gecesi ve gündüzü ayrı güzellikte yaşanan fil dişi sahillerinde tatilinizin sonuna kadar tadını çıkarmak. Şimdiden bol güneşli , bol eğlenceli harika bir tatil diliyoruz sizlere. Geç kalmayın hemen uçak  yerinizi ayırtın.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Fildişi Sahilleri Kalkışlı Uçuşlar

X
Yamoussoukro Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder