Fildişi Sahilleri Gece Hayatı

Fildişi Sahilleri Gece Hayatı

 

Fildişi sahilleri Afrika kıtasının batısında yer alan ve Avrupa’ya daha yakın olan bir coğrafya üzerinde bulunmaktadır. Bu yönü ile Avrupa’dan kültür ve sosyokültürel hayat anlamında büyük etkileşim yaşadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Türkiye için oldukça yabancı olan bu ülke Afrika kıtası içinde uzun süre iç savaşı yaşamış ve ulusal futbol kahramanı olan Didier Drogba sayesinde bu iç savaş ve çatışma süreci sona ermiştir. Ülke sahip olduğu yer altı ve yer üstü kaynaklar ile Avrupa ve dünyanın büyük ülkelerinin yatırım yaptığı bir cazibe merkezine dönüşmüştür. Fildişi sahilleri Atlas okyanusuna sahili olan ve Fildişi sahilleri barları ile turizm ve iş için ülkeyi tercih edenlere eğlenceli Fildişi sahilleri gece hayatı vaat etmektedir.

Ülke gelir dağılımının henüz tam anlamı ile doğru olarak paylaşılamadığı ve eşit dağılmadığı bir konumdadır. Türkiye’ye vize uygulayan ülkeler arasında olan Fildişi sahilleri uçak bileti kolayca alınabilse de vize işlemleri bazen engellere takılabilmektedir. Dünya ile entegre yaşamın her alanında yer bulmaya çalışan ülke de suç oranı oldukça yüksek olmakla birlikte turizm için yerel polis uzun mesailer harcasa da tam manası ile güvenlik garantisi verememektedir. Zaman zaman gasp ve alı koyma suçları işlendiği bölgelere sahip olan fildişi başkent Yamoussoukro şehridir. Bu şehirde güvenlik tam manası ile sağlanmakta ve sorunsuz olarak turistlerin sokaklarda gezebilmeleri mümkün olmaktadır. Çok istikrarsız komşulara sahip olan ülke zaman zaman bu ülkeler ile sorunlar yaşasa da uluslararası kuruluşlar ve birleşmiş milletler ülkede yaşamın normal devam etmesine yardımcı olmaktadır. Atlas okyanusu kıyısında tam olarak 515 kilometrelik bir sahil şeridi bulunan Fildişi sahilleri daha çok gelişimini bu sahil şeridi üzerinde gerçekleştirmiş ve sahil şeridinde bulunan yerleşim yerleri daha çok konaklama yerleri ve gece kulüpleri bu noktalarda yaygınlaşmıştır. Ülkenin gece hayatının merkezi olarak ise Abidjan şehri öne çıkmaktadır. Şehirde beş yıldızlı otellerin barları ve özel işletmeler yüksek güvenlik önlemleri altında turistler için eğlence mekanlarını ve yerel halkın katılmasının mümkün olduğu eğlenceleri organize etmektedirler. Abidjan Princess Road bölgesi gece kulüpleri ve barlar için en yaygın nokta olarak kayda geçmiştir. Polis ve ordu şehir içinde ve bölge etrafında tam olarak güvenliği sağlamakta ve eğlenenler için özel önlemler almaktadır. Mekanların girişlerinde standart prosedürler uygulanmaktadır. Yüz tarama testi herkese uygulanan başlıca güvenlik testlerinden olup parmak izi kimlik kontrolü ve pasaport sorgulama gibi uygulamalar ile Fildişi gece hayatının güvenle büyümesi için uygun zemin oluşturulmaya çalışılmaktadır.

 

 

 

Coupe Decale Abidjan şehri içerisinde yer alan ve princess road bölgesinde konumlanmış şehrin en büyük ve en önemli gece kulübü olma özelliğini taşımaktadır. İçeride tam bir yaşam kompleksi kuruludur. Otel restoran ve gece kulübü olma özelliğini taşıyan bölge de birçok farklı olanak ile insanların dışarıya çıkmadan vakit geçirmeleri amaçlanmıştır. Fildişi sahilleri gece hayatında özellikle zengin genç kadınlar daha aktif olarak öne çıkmaktadır. Turistleri özellikle markaj altına alan Fildişi sahilleri sosyal hayatında oldukça öneme sahip olan kadınlar öz güvenleri ile erkeklerden daha çok öne çıkmaktadır. Zaman zaman yerel halk ve turistler arasında ufak sürtüşmeler olsa da genellikle kavgaya varmadan mekan güvenliği duruma müdahale etmektedir. Mekanda go-go kızları da bulunmakta olup mekan içerisinde otel olmasının nedeni karşılıklı güven sorunu yaşanan tanışmalarda vaktin bu otelde geçirilmesi daha kolay ve güvenilir olmasından ortaya çıkmış bir hizmettir.

Fildişi sahilleri gece hayatında olağan üstü dikkatli olunması gereken ülkelerin başında gelmektedir. Zira turistlerin gasp edilmesi ve soyulmaları oldukça sık gazetelere haberlere konu olan durumlardandır. Ucuz konaklama ve ucuz alkol atlas okyanusunun sıcak kumları ile birleştiğinde alternatifsiz tatil rotalarından olan fildişi sahilleri Coupe Decale Abidjan gece kulübü de bu nedenlerden dolayı ismini korumak ve potansiyelini büyütmek için özel önlemler almıştır. Eğer turist mekanda bir yerli ile sorun yaşarsa mekan kuralları yerli halkın mekandan ayrılması gerektiğini ve turist mekandan ayrılmak istediğinde özür dilenerek oteline kadar güvenle bırakılması gerektiğini belirtmektedir. Bu sebeple özellikle Avrupalı turistlerin akınına uğrayan mekanda içkiler oldukça ucuz olmakla beraber restoranında dünya mutfağının örnekleri en leziz imalat ile misafirleri beklemektedir. Ciddi anlamda temizliğe güvenliğe yatırım yapan işletme bu yüzden eğlenmek isteyen Avrupalı ve dünyanın her yerinden gelen turistlerin ilk rotası ünvanını son 10 yıldır korumaktadır. İki kez savaş sonucu adres değiştiren mekan son olarak yüksek güvenlikli binasının inşasını Princess road üzerinde konumlandırmıştır. Mekanın genel müzik yayınına baktığımızda dünyanın popüler müzikleri yanı sıra Afrika kıtasının her yanından parçalar bulunabilmektedir. Fransız kültürünün baskın olması ve Fransızca ülkenin resmi dili olmasına karşın ülkede yerel diller daha çok konuşulmaktadır. Gece kulüpleri ve Coupe Decale Abidjan’da İngilizce bilen garson ve görevliler politikası ile turistlerin daha kolay anlaşabileceği bir işletmeyi hayata geçirmiştir. Saat 23:00’da hizmete başlayan mekan Sabah 05:00’a kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Dileyen müşteriler gece kulübünün sunmuş olduğu otel hizmetinden yararlanıp kahvaltılarını oda servisi ile yapabilmektedir. Ayrıca tüm bu hizmetler göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygun bir fiyat etiketi ile turistler için en ideal gece kulübü olma özelliği devam ettirilmektedir.

 

 

 

Adres: Princess Road 5.Dju. Abidjan

Telefon: 00225.8765.985639

 

 

Zouglou Abidej gece kulübü fildişi sahillerinin iki numaralı en büyük gece kulübü olma ünvanını elinde bulundurmaktadır. Günden güne hizmet anlayışını ve kalitesini arttıran bu gece kulübü özellikle fildişi sahilleri bürokrasisine yön veren önemli kişileri ağırlaması yanı sıra yerel halktan insanların gece kulübüne kabul edilmemesi gibi bir takım prosedürler ile hizmet vermektedir. Mekan turistler ve yerel halkın içinden katılan bayanlar için erişilebilir olsa da Fildişi sahilleri içerisinde bir mesleği ve bir işi olmayanların bu gece kulübüne kabul edilmemesi yönünde bir kuralı bulunmaktadır. Mekan girişinde sıkı bir kontrol söz konusu olmakla birlikte mekan olağan üstü bir büyüklüğe sahip dans pistini de içinde bulundurmaktadır. Akşam 22:00 da başlayan eğlence sabah 06:00’a kadar devam etmekte ve rezervasyon kuralı burada sıkı sıkıya uygulanmaktadır. Ayrıca mekan içinde en kaliteli son dönemin pop müzikleri ve cumartesi Pazar günlerine özel Djler de mekanda program yapmaktadır. Zouglou Abidej şehrinde sadece elit kesme hitap etmesi ve sunduğu yüksek fiyat anlayışı ile kendini farklı bir çizgide tutmak isteyen bir gece kulübü anlayışı benimsemiştir. Mekanda yine özel odalar söz konusudur. Bu odalarda VİP müşteriler ve bedelini ödeyen herkes için özel erotik danslar sergilenmesi mümkündür. Ayrıca bu VİP hizmeti alabilmeniz için HİV virüsü taşımadığınızı kanıtlayan son 15 gün içinde yapılmış kontrol sertifikası da yanınızda olması gereken önemli evraklardan biridir. Dilerseniz bu VİP odalara içki ve meyve servisleri yapılabilmekte olup bu hizmetin bedeli yüksek bir oran olarak karşınıza çıkmaktadır.

 

Adres: 21 BP 564 Abidaj 21- Cote D’IVOIRE

Telefon: +225 07 132 3331 BP 564 ABIDJAN 21-COTE D'IVOIRE

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Fildişi Sahilleri Kalkışlı Uçuşlar

X
Yamoussoukro Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder