Erbil'de Nerede Kalınır?

Kuzey Irak’ta yer alan Erbil şehri Saddam Hüseyin’in devrilmesinin ardından yükselen iş dünyası ile dikkat çekiyor. Tamamen Amerikan kültürü üzerinde inşa edilen şehir yapılanması görsellik vaat etmese de kullanım kolaylığı ve şehir planlaması açısından oldukça başarılı bir örnek oluşturmayı başarmış durumda. Erbil şehri tam anlamı ile saldırıların ve güvenlik sorunlarının çözülebilmiş olduğu bir noktadır, ülkenin diğer bölgeleri ile kıyaslandığında %90 oranında daha güvenli yerleşim imkanı sunan bu şehir içinde büyük ve önemli turistik yapılara ev sahipliği yapan ve üzerinde bulundurduğu tarihi eserler üzerinden turizmin söz konusu olabileceği bir nokta. Uzun süre Osmanlı imparatorluğu ve Pers imparatorluğu etkisi altında kalmış olan bölge 1. Dünya savaşının ardından Irak ismi ile var olan belki de dünyanın en karmaşık etnik yapısını din çeşitliliğini içinde bulunduran ülke içinde yer almış durumda. Bu yönü ile bakıldığında uzun süre aradığı istikrarı bulamayan Erbil otelleri gerek kalitesi gerek güvenliği ve hizmetleri ile beş yıldızlı konaklama sunmuş olsa da müşteri sıkıntısı çeken işletmeler olarak öne çıkıyor. Erbil hotel dünyasında Türkiye’nin en büyük özel sektör ailelerinden olan Koç grubu otellerinden olan Divan Otel’de Irak erbil otelleri arasında yer alıyor. Ülkemizden bir vize talebi bulunmayan ve oldukça güçlü bir iş ortaklığı potansiyeli barındıran şehir genellikle ülkemizden iş adamlarının ziyaret ettiği ve konakladığı bir bölge konumunda. Erbil uçak bileti şehre girmeniz için size yeterli oluyor. Türklerden herhangi ek bir protokol yerine getirilmesi talep edilmiyor. Erbil otelleri içinde standart hizmetlere sık rastlanan bir işletmeciliği temel alıyor. Fiyatlar öncelikle her şey dahil etiketi ile sunulmakta. Yani otele girişinizin ardından otelde sunulan her türlü hizmet ücretsiz olarak sizlere sunuluyor. İnternet erbil otellerinin olmazsa olmazlarından. Oldukça yüksek hız vaat eden interneti dilediğinizce ve sınırsızca kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Erbil otelleri içinde dışarıya çıkmadan her türlü olanağı bulabileceğiniz işletmelerde mevcuttur. Standart  5 yıldızlı işletmenin içinde açık ve kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Alkol tüketiminin ve alkolün serbest olduğu Arap ülkelerinden olan Irak özellikle Erbil şehri içinde de serbest tüketilebilen ürünler arasında. Şehirde hizmet veren oteller son derece modern ve dans pistleri ile soluksuz eğlence anlayışları ile dünyanın her yerinden gelen dansçıların müzisyenlerin şovlarını sunabildikleri ortamı hazırlıyor. Erbil otelleri genellikle Araç kiralama hizmeti sunulan noktalar fakat otellerde konaklayanlar 2-3 günlük dönemler için kayıt yaptırmaları ve %97 oranında iş adamlarından oluşması yönü ile bakıldığında kiralama hizmeti pek tercih edilmiyor. Yani eğer Erbil’e eğlence için gitmişseniz her an boş araç sizler için hazır.

 

 

Erbil Rotana şehirde hizmet veren önemli merkezlerden biri. Bu merkezi standart hizmetler dışında öne çıkartan birçok farklı hizmete de ev sahipliği yapıyor. Bu hizmetlere yakından baktığımızda sahip olduğu İtalyan mutfağı otele konuk olanların şaşkınlık yaşamasına sebep olan ilk unsur. Lezzetli yemeklere imza atan Erbil Rotana hotel içinde çocuklarınızın 24 saat ilgi gördüğü bir kreş mevcut böylece eğer ülkeye iş ve tatil gezinizi ailenizle yapmaya karar verdiyseniz ailenizin ve çocuğunuzun gün içinde sürekli eğlenebilecekleri ve meşgul olabilecekleri aktiviteler ile zaman geçirmesi mümkün olmuş durumda. Otel sahip olduğu olimpik iki büyük açık havuz ve çocuk havuzu sayesinde tesisten ayrılamadan son derece kaliteli vakitler geçirmeye olanak tanıyor. Yılın 8 ayı çok sıcak olan Erbil şehri yılın kalan 4 ayında 20 ile 25 derece sıcaklıkta seyretmekte. Bu durum odalarda olmazsa olmaz olan klimaların da Erbil Rotana içinde standart hale gelmesinin önünü açmış. Tamamen kontrolün sizde olduğu ve odanızdan çıktığınız anlarda dahi çalışmasını sağlayabildiğiniz klimalı odanızda yüzme ve açık güneş banyosunun ardından odanıza dönüp serinlemeniz mümkün. Otel duşlarında küvet standart ve her odada gün içine mutlaka temizlenen küvetlere ek olarak doğal şampuanlar ve vücut losyonları da otel yönetimi tarafında sizlere hediye ediliyor. Otel odanızda sahip olduğunuz ve içinde alkollü içeceklerinde bulunduğu bir mini bara sahip. Bu yüzden ister odanızda gönlünüzce içebilir, isterseniz de otelin barından istediğiniz farklı bir içkiyi sipariş edebilirsiniz. Otellerin barları çok hareketli ve modern bir eğlence anlayışı ile süslenmiş durumda. Erbil Rotana da hem İtalyan hem de dünyanın farklı yerlerinden gelen müzisyenleri ve dansçıları ile oteli tercih eden müşterilere unutulmaz anlar sunuyor. Otel rotana da  araç kiralama hizmetinin yanı sıra havaalanına servis olanağı da vardır. Bu sayede güvenli bir şekilde şehre gelip dönmenize olanak tanınıyor. Otel personeli genellikle Türkçe ve İngilizce bilen personel oldukça kibar insanlar ve  24 saat kaliteli hizmet almanıza olanak sağlıyor. Ayrıca bayan çalışanların ağırlıklı olduğu otelde Erbil yerel halkı içinden çalışanlara şans verilmesi bir başka önemli ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

 

 

Adres: Gulan St, Erbil, Irak

Telefon: +964 662105555

 

 

Koç holding bünyesinde ticari hayatına devam eden divan otel sadece ülkemizde değil yurt dışında da yatırım yapan şirketlerin başında geliyor. Bu yatırımların biri olan divan otel Erbil tesisi Irakta hizmet veren ve Türkiye’den gidenler için tercih noktası olarak karşımıza çıkıyor. Zira otel Türk işletmeciye sahip olmanın bir getirisi olarak %100 Türkçe bilen çalışanlar ile hizmet vermekte. Bu durum hem çalışanların sizi ve isteklerinizi anlamasını kolaylaştırırken hem de yabancı bir ülkede kendi dilinizi duymanızın mutluluğunu yaşıyorsunuz. Ayrıca çalışanlar son derece kibar ve İngilizce konusunda da son derece başarılılar. Erbil Divan otel genellikle Erbil şehrinin siyasi ve politik gündemini belirleyen insanların tercih ettiği bir kurum bu yönü ile bakıldığında verdiği hizmet oldukça sıra dışı ve lüks sınıfına giriyor. Türkiye konaklama imkanları ile kıyaslandığında biraz pahalı olan otel, yüksek hızlı interneti ile Türk ve orta doğu mutfağı uluslararası içkiler ve çocuklar için kreş olanaklarını sunan başarılı bir işletmedir. İşletme içerisinde araç kiralama olanağı mevcut ve hava alanına servis hizmeti de vardır. Zaman zaman içinde bulundurduğu gece kulübüne Türkiye’den de ünlü şarkıcıların konuk olduğu pop müzik ağırlıklı eğlencelerin düzenlendiği bir nokta. Dünyanın önemli dans gurupları da Erbil Divan otel içerisinde şovlar ve etkinlikler düzenliyor. Erbil şehri içinde 60 oda ile hizmet veren Divan otel içinde LED Televizyon, uydu yayınları ve tabi ki Türk televizyon kanalları mevcut. Odaları ve restoranı Türk mobilya dekorasyon izleri taşıyan otelde aydınlatma kendinizi sarayda yaşıyormuş gibi hissetmenize neden olacak. Son derece kaliteli aydınlatmaya sahip olan otelde avizeler özel olarak seçilmiş ve olağan üstü görsellik sağlıyor. Odalarda bulunan mini barlar şaraplara ve Türk rakısına varıncaya kadar geniş bir seçme olanağı tanıyor. Ayrıca 24 saat hizmet veren oda servisi sizin saat kaç olursa olsun istediğiniz yiyecek ya da içeceğe ulaşmanızı mümkün kılıyor.

 

 

Adres: Gulan St. Erbil IRAK

Telefon: +964662105000

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Erbil Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder