Erbil'e Ne Zaman Gidilir?

Erbil Irak ülkesine bağlıdır. Erbil şehrine uçuş yapacaklar için bir kaç faydalı önerimiz olacak. Bunları incelemeye hep birlikte başlayalım. Hava durumu erbil şehrinde nasıl seyrediyor inceleyelim. Böylece şehre iniş yapacağınız zamanı iklime ve hava durumuna göre belirlemiş olun.

Erbil hava durumu hakkında bilgi vermek gerekirse Erbil şehrinin iklimi kuzeye ve güneye göre farklılık göstermektedir. Şehrin kuzey kısımlarında karasal iklim esintisi yer alır. Karasal iklimin etkisi ile de soğuk ve kar yağışı etkisini gösterir. Şehrin güneyinde ise kuzey tarafının tam tersi özelliği etkilidir. Burada ise sıcak ve kurak yazlar ortaya çıkar. Şehrin kuzeyinde karasal iklim etkili olmasının sebebi bu kısmın dağlık olmasıdır. Güney bölümünde ise çöl ve düzlüklerin etkisi ile sıcak iklim hüküm sürer. Şehirde en sıcak ay Temmuz ve Ağustos’tur. Bu aylarda şehre gelmezseniz , iklim konusunda problem yaşamamış olursunuz. Ortalamaya göre en düşük sıcaklık ise; Ocak ve Şubat ayları içerisinde görülmektedir.  Yağış miktarını incelemek gerekirse de ortalama yağış en çok Ocak ayında şehre düşerken , en az yağmur miktarı ise Haziran , Temmuz , Ağustos ayları içerisinde şehre düşmektedir. Vermiş olduğumuz bilgilerden yola çıkarak Erbil şehrine yaz aylarında gitmek daha iyi olacaktır. Böylece kışın şehirde seyreden soğuk anlardan uzak kalmış olursunuz.

 

 

 

Erbil uçak bileti satın almak için en erken tarihlerde biletinizi alarak en uygun fiyatlar ile uçuşunuzu şehre gerçekleştirebilirsiniz. Kısa süre içinde vakitten ve paradan tasarruf ederek Erbil şehrine ulaşım sağlamanız mümkündür. Yukarıda belirtmiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda yaz ayları içerisinde şehre uçuş sağlamanız yararınıza olacaktır.  Erbil biletinizi uygun avantajlar doğrultusunda vakit kaybetmeden hemen satın alın. Havayolunu kullanarak , en kısa zamanda Erbil şehrine ulaşın. Sonrasında taksi ya da toplu taşıma araçları ile gideceğiniz yere hemen ulaşın. En ucuz uçak biletinizi alarak hemen yolculuk için hazır olun. Sonrasında ise Erbil şehrinde hemen gezintiye başlayın. Erken rezervasyon avantajlarından hemen yararlanın ve uçak biletinizi vakit kaybetmeden satın alın.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Erbil Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder