Dubrovnik'te Ne Yenir?

Osmanlı imparatorluğunun eski şehirlerinden olan Dubrovnik uçak bileti sayesinde gün içinde gidip gelebileceğiniz bir ayrıcalıkla Türkiye’den turistlere kapılarını açmış durumda. Şehir içinde bulundurduğu çok kültürlü yaşamın etkilerini ilk olarak mutfaklarında ortaya çıkarıyor. Zira Dubrovnik de ne yenir? Diye düşünenlerdenseniz şehirde Müslüman nüfusun hala bulunduğunu ve helal ürünler yani Müslümanlara göre yenilmesi uygun ürünlerin bulunduğu olağan üstü restoranlar mevcut. Ayrıca farklı tatlar denemek isteyenler için başta domuz eti olmak üzeri oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunuluyor. Siz sadece beğenip seçiyorsunuz. Dubrovnik restoranları genel özelliklerine bakıldığında şıklık ve mekanların tasarımındaki mimarinin kalitesi göze çarpıyor. Denizi yüksekten gören bir şehir olan Dubrovnik restoranları yine bu sarp kayalıkların üzerine inşa edilmiş böylece manzarayı doya doya yaşamanızın önü açılmış durumda. Hırvatistan mutfağı genel balkan ülkelerinin aksine daha çok Akdeniz ve Fransız mutfağının izlerini taşıyor. Ülkenin kendine has özel tatları ise balkan tariflerini andıran yiyecekler olarak karşımıza çıkıyor. Dubrovnik ne yenir? ya da Dubrovnik ne içilir? Sorularının popüler cevabı Fransız yemekleri ve İtalyan şarapları olarak öne çıkıyor. Bu şehirde işletmeler daha çok İtalyan şaraplarını tercih ediyorlar. Ayrıca uluslar arası alanda öne çıkmış bütün içkilerin bulunabildiği şehirde restoranlar akşam 24:00’dan sonra gece kulübüne dönüşen yapıda dekore edilmiş. Balkan usulü eğlenceden daha çok Avrupa izlerini taşıyan akşam yemekleri romantik çiftlerin oldukça büyük ilgi gösterdiği organizasyonlar. Zira birçok restoran içinde romantik çiftler için baş başa kalabilecekleri ayrıca sessizliğin esas alındığı bölümler bulunduruyor. Genel itibari ile et üzerine kurulu olan Dubrovnik mutfağı turistlerin yaygınlaşması ve şehir yönetiminin turistlerin bütün ihtiyaçlarına cevap verme politikası sonucu vejeteryan yiyeceklerinin de yer verildiği hizmet politikası oluşturmuş durumda.

 

Lacroma Restoran Dubrovnik üzerinde hizmet veren en eski restoranlardan olması yanı sıra özellikle deniz ürünleri söz konusu olduğunda oldukça popüler mekanların başında geliyor. Bağımsız araştırmalar ve kalite istatistiklerine göre gerek yemek kalitesi gerek hizmet kalitesi dikkate alındığında 5 yıldızlı mekan unvanına laik görülen Lacroma Dubrovnik restoran fiyat politikası da oldukça taktik toplayan unsurların başında gelmekte. Ortalama bir kişi harika bir akşam yemeği için Lacroma Dubrovnik restoranda 20 Türk lirası ila 100 Türk lirası gibi bir miktarı gözden çıkarması gerekiyor. Türkiye ile kıyaslandığında oldukça uygun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zira yemek fiyatının içine içkilerde dahil edilmiş durumda. Özellikle Akdeniz mutfağının deniz ürünleri ile harmanlanması üzerine hizmet veren Lacroma Dubrovnik restoran deniz ürünlerini tamamen şehrin sahil şeridine sahip olduğu Akdeniz’den temin ediyor. Ürünler maksimum tazelik ve temizlik ile servis edilmekte. Mekanda kahvaltı ve öğlen yemeği de verilse de en popüler zaman akşam 17:00 ile 24:00 saatleri arası olarak öne çıkmakta. Bu saatler arasında Lacroma Dubrovnik restoranı tercih edecekseniz bilmeniz gereken en önemli detay mekanın kesinlikle rezervasyon ile gitmeniz gereken bir işletme olduğu aksi taktirde kabul edilmiyorsunuz. Lacroma Dubrovnik restoran konuklarına hem açık havada hem de kapalı ortamda olağan üstü bir akşam yemeği sunuyor. Zira yemekte sizlere eşlik eden balkan müzisyenler ortamın rengini bambaşka bir havaya sokuyor ve bu geceler Türkiye meyhane gecelerini aratmayacak cinsten. Vejeteryanların düşünüldüğü mekanda vejeteryanlar için özel yemekler oldukça lezzetli olarak hazırlanıyor. Alkollü ve alkolsüz içeceklerin bulunduğu Lacroma Dubrovnik restoran kahvaltı ve öğlen yemeğinde açık büfe hizmeti de sunmakta. Fakat akşam yemeğinde açık büfe uygulaması bulunmuyor. Garsonların büyük oranı İngilizce biliyor. Fakat İngilizce ya da Fransızca iletişim kuramıyorsanız mekanda Almanca bilen personelde mevcut. Çocuklu aileler için bebek oturma düzeneği mevcut olduğu gibi ayrıca engelli insanlar içinde erişimi kolaylaştıran merdiven ve asansör olanakları düşünülmüş durumda. Ücretsiz ve sınırsız internet erişiminin mümkün olduğu Lacroma Dubrovnik restoran ayrıca kredi kartı ile ödeme kabul eden bir nokta.

 

 

Adres: Lokrum | Lokrum, Dubrovnik 20000, Hırvatistan Avrupa / Dalmaçya /  Dubrovnik-Neretva County 

Telefon Numarası: +38 59 83 45 085

 

Eğer balkan usulü yani daha Türk kültürüne yakın yiyecekleri tercih etmek istiyorsanız sizin için en uygun nokta şüphesiz Pantarul Dubrovnik restoran olacaktır. Zira mekan tam anlamı ile deniz mahsullerinin Hırvat yerel lezzetleri ile buluştuğu restoran olarak biliniyor. Dünyanın en popüler alkollü ya da alkolsüz içeceklerinin bulunduğu Pantarul Dubrovnik restoran sabah 08:00’da başladığı açık büfe kahvaltı organizasyonuna öğlen yemeğinde de devam ediyor. Yani bir kişinin ortalama 50 Türk lirası fiyat karşılığında açık büfe kahvaltı ve öğlen yemeği yemesi mümkün. Fakat bu olanak akşam yemeklerini kapsamıyor. Çünkü Pantarul Dubrovnik restoran bu dönemde yani 17:00 ila 24:00 saatleri arasında rezervasyonla çalışıyor. Oldukça kalabalık bir müşteri potansiyeli bulunan Pantarul Dubrovnik restoran açık havada ya da kapalı mekanlarda akşam yemeğinizin tadını çıkarmanızı sağlıyor. Akdeniz salataları Balkan çorbaları ve Hırvat usulü işlenen deniz ürünleri Pantarul Dubrovnik restoranın iddialı olduğu menülerin başında geliyor. Yüzde yüz İngilizce bilen servis elemanları sipariş vermenizi ve ödeme işlemlerinizi oldukça kolay halletmenizi sağlayan temel etkenlerden biri. Mekanda master card ve Visa card üyesi olan Türk bankalarına ait kredi karları ile ödeme yapmak mümkün. Fakat taksitlendirme seçeneği tamamen bankanızın uygun gördüğü koşullar altında gerçekleşiyor. Mekanın yol üzerinde olmayan kendine ait otoparkı mevcut. Otopark ile Pantarul Dubrovnik restoran arasında maksimum 3 dakikalık bir yürüyüş yolu bulunuyor. Ayrıca eğer elinize kadehinizi alıp kayalıklara çarpan denizi izlemek isterseniz Pantarul Dubrovnik restoranın balkonu müşterileri için açık bu balkona ek olarak rezervasyonunuza bağlı olarak mekanın ikinci katında denizi gören masalar söz konusu ve bu his dahi tek başına sizi ruhsal olarak doyurmaya yetiyor. Akşam 24:00’dan sonra ikinci katı gece kulübüne dönüşen Pantarul Dubrovnik restoran canlı müzik ve eğlencelerle konuklarına hizmet vermeye devam ediyor. Yapılan istatistiki çalışmalar Pantarul Dubrovnik restoran müşterilerinin yemek kalitesi atmosfer hizmet gibi alanlarda 5 yıldızlı hizmet verdiğini düşünenlerin %95 oranında olduğunu gösteriyor. Pantarul Dubrovnik restoran en özel noktalarından biri de balayı çiftleri için düşünülmüş olan romantik bölümler bir oda içerisinde birbirinden farklı köşelere konumlanmış ve paravan ile bölünmüş özel romantik masalar bulunuyor. Genelde balayı çiftlerinin tercih ettiği bu bölümlerde daha sakin ve sessiz klasik müzik eşliğinde mum ışığında bir akşam yemeği organize ediliyor. Ayrıca çocuklu aileleri de düşünen Pantarul Dubrovnik restoran çocuklar için özel yemekler yapılabilen bir nokta. Çocukların oturması için gerekli her türlü olanak 0 ila 7 yaş çocuklar için sağlanmış durumda. Pantarul Dubrovnik restoran alkollü ve alkolsüz yemek yenebilen iki bölüm bulunmakta ve alkolsüz yemeklerin yendiği bölümü genellikle aile olarak gelen müşterilere tavsiye ediliyor.

 

 

 

Adres: Kralja Tomislava 1, Dubrovnik 20000, Hırvatistan Avrupa /Dalmaçya  / Dubrovnik-Neretva County  

Telefon Numarası: +38 5 20 33 34 86

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Hırvatistan Kalkışlı Uçuşlar

X
Dubrovnik Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder