Dubrovnik Gece Hayatı

Dünyayı yerinden oynatan ve büyük bir hayran kitlesine sahip Game of Thrones dizisinin çekimlerinin yapıldığı Dubrovnik bölgesinde gece hayatının nasıl olduğuna bir göz atmakta yarar var. Oldukça popüler bir dizinin seti olan Dubrovnik sokaklarında gece hayatını yaşamak ve eğlenmek istiyorsanız en kısa sürede Dubrovnik uçak bileti almanızı tavsiye ederiz. Dubrovnik sokaklarında gezerken şarap evlerini, caz müziğinin, operanın ve eğlencenin sizleri bulabileceğine emin olabilirsiniz. Buna ek olarak Dubrovnik’de iyi bir gece hayatı yaşayabilmek için gideceğiniz mevsimin önemli olduğunu belirtmeliyiz. Kış mevsiminde birçok yerin kapalı olduğunu belirtmeliyiz. Dubrovnik’ de kış mevsiminde en ünlü mekânları bile belirli etkinlikler ve önemli tarihler olmadığı sürece kapıları kapalı tutmaktadırlar.

 

 

 

Dubrovnik gece hayatı genel olarak gece saat bir de bitmektedir. Ancak bu durum sizleri hemen hayal kırıklığına uğratmasın. Dubrovnik’de yaz aylarında beach partileri oldukça eğlenceli ve sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir. Bunun dışında Dubrovnik sokaklarında gezerken fark edeceğiniz üzere birçok yerde şarap evleri sizleri bekliyor olacaktır. Buralarda şarap tadımları yapabilir ve sakin bir geceyle gününüzü tamamlayabilirsiniz. Konserleriyle de meşhur olan Dubrovnik’de gideceğiniz tarihlere uygun olarak yapılacak etkinliklere göz atabilir ve konserlerde eğlenceyi doyasıya yaşayabilirsiniz. Gece barlar kapandıktan sonra sahile inip deniz kenarında yürüyüş yapmanın keyfini doyasıya yaşamayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Ara sokaklarda gezerek eğlencenin dozunu arttırabilir ve sokaklarda dolaşan diğer insanlarla tanışabilir, eğlencenizi çoğaltabilirsiniz.

 

Dubrovnik’de bölgelere göre gidebileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. Dubrovnik’in Stradun bölgesinde sağ ve sol sokaklarında bulunan şarap evlerinde leziz şaraplarınızı yudumlamayı unutmayın. Kültür ve tatil eğlencenin önemli noktalarından biri olan Dubrovnik’de yaz aylarında düzenlenen birçok festivallerle eğlenebilir ve gece hayatını daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu festivaller arasında opera, bale ve film festivalleri gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu festivallerden yararlanabilmek için gündüzleri bilet almayı unutmayın. Daha sonra geceleri bu gösterilere katılıp kültürel doygunluğu olan bir gece hayatının kapılarını açın. Opera, bale gösterisinin bitmesinden sonra sokaklarda, sahil kısmında yürüyüşler gerçekleştirerek geceyi uzatmak istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Fazla hareketli gece hayatından hoşlanmayan insanlar için Old Town ve liman bölgesinde geceleri tam istedikleri gibi sakin; ama bir o kadar eğlenebileceği yerler bulunmaktadır.

 

 

 

Dubrovnik’de şarap evlerine uğramadan tatilinizi bitirmeyin. Bölgedeki en ünlü şarap evler Grgic ve Frano Milos olarak bilinmektedir. Grgic şarap evini Unnamed Rd, Croatia, 20245, Trstenik adresinden bulabilirsiniz. Grgic isimli şarap evine +385 20 748 090 telefon numarasıyla da ulaşabilmeniz mümkündür. Dubrovnik’in en ünlü şarap evlerinden biri olan Frano Milos’u da Boljenovici 15, 20230, Ston adresinden bulabilmeniz mümkündür. Ayrıca +385 98 965 6880 telefon numarasıyla da ulaşabilirsiniz. Ancak bu şarap evinin akşam 21.00 saatine kadar açık olduğunu belirtmeliyiz. Buraya akşamüstü gelip şarap tadımı yaptıktan sonra gece hayatına başlayabilirsiniz. Dubrovnik’in en popüler mekânlarından biri olan D’vino Wine Bar’da uğramanızı tavsiye ettiğimizi şarap evlerinden biridir. D'vino Wine Bar’ı Palmotićeva ul. 4A, 20000, Dubrovnik açık adresinde bulabilirsiniz. Bu adresinin yanında +385 20 321 130 telefon numarasıyla da bu mekâna ulaşabilme şansınız bulunmaktadır.

 

Dubrovnik’ geldiğiniz zaman sabaha kadar eğlenmek istiyorsanız seçeneklerinizin biraz kısıtlı olduğunu belirtmeliyiz. Tabi bu durum barlarda, gece kulüplerinde eğlenmek isteyenler için geçerli bir durumdur. Dubrovnik’de gece hayatı sokaklarda devam etmektedir. Dubrovnik’in sabaha kadar eğlencenin doğru adresi Beach Club’lardır. Sabah saatlerinin 06.00 civarlarına kadar devam eden ve güneş doğmadan geceyi sonlandırmayan kişilerdenseniz bu partilere katılabilirsiniz. Yorgunluğa yenik düşüp sabaha kadar eğlenceyi sona erdirmek istemiyorsanız size tavsiyemiz öğle arası saatlerinde dinlenmeniz ve uyumanızdır. Daha sonra Beach Clublarda doyasıya eğlencenin ne demek olduğunu yeni baştan öğrenebilirsiniz.

 

Dubrovnik’de sabahın ilk saatlerine kadar eğlenmekten ziyade şehrin popüler mekânlarında, barlarında ve gece kulüplerinde eğlenmek istiyorsanız gidebileceğiniz birbirinden güzel ve eğlenceli mekânlar bulunmaktadır. Hırvatistan Dubrovnik gece hayatı, bölgedeki genç nüfusun fazla olmasının getirdiği avantaj sayesinde birbirinden eğlenceli dakikalara gebedir diyebiliriz. Geceleri Dubrovnik sokaklarında gezerken sokak müzisyenlerinin dinletileri eşliğinde kendinizden geçebilir ve insanlarla kaynaşabilirsiniz. Daha sonra gözünüze hoş görünen bir bara girebilir gece saat 01.00 sularına kadar eğlencenin dozunu yükseltebilirsiniz. Gidebileceğiniz barlar arasında Dubrovnik bölgesinde oldukça popüler olan barlardan, gece kulüplerinden ve mekânlardan biri Cafe Bar More’dur. Bu mekân bölgenin en popüler yerlerinden biridir. Cafe Bar More mekânını K. Stepinca 33 | Hotel More, Dubrovnik 20000 adresinden bulabilirsiniz. Bu eğlence mekânın büyülü atmosferi sizleri de etkisi altına alacaktır. Cafe Bar More mekânının açık adresinin yanında +385 20 494 200 telefon numarasıyla da ulaşabilmeniz mümkündür. Cafe Bar More’un dışında Dubrovnik bölgesinde popüler olan bir diğer bar Cafe Bar Libertina’dır. Cafe Bar Libertina oldukça sıcak ve bir o kadar samimi bir mekân olma özelliğini taşımaktadır. Bu yere geldiğiniz zaman mutlaka şaraplarından denemelisiniz. Bunun dışında Cafe Bar Libertina’yı Zlatarska ul. 3, 20000, Dubrovnik açık adresinde bulabilirsiniz. Bunun dışında mekâna ulaşmak için +385 20 321 526 telefon numarasından ulaşabilme şansınız da bulunmaktadır. Bu mekânların bazılarında canlı müzik dinleyebilir ve eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz.

 

 

 

Culture Clup Revelin Dubrovnik’in belki de en çok tercih edilen ve en hareketli gece hayatının yaşandığı gece kulüplerinin başında yer almaktadır. Oldukça popüler olan Revelin’ de oldukça iyi eğlenecek ve Dubrovnik’in tarihi mirasıyla birlikte doyasıya dans edebileceksiniz. Oldukça popüler olan bu mekâna ulaşmak için Ul. Svetog Dominika 3, 20000 açık adresinden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında mekâna +385 98 533 531 numaralı telefondan da ulaşabilme imkânınız bulunmaktadır. Gece kulübü denilince Dubrovnik’de akla gelen diğer mekânlardan biri de Club Lazareti ’dir.  Club Lazareti’nin mimari yapısı sizi etkisi altına alacak ve doyasıya eğlencenin tadını çıkarmanıza olanak sağlayacaktır. Club Lazareti’ye gidebilmek için Ul. Vrata od Ploca, 20000 açık adresinden faydalanabilirsiniz. Bunun dışında  +385 91 420 7755 telefon numarasından da gece kulübüne ulaşabilmeniz mümkündür. Dubrovnik’de gece kulübü denilince unutmamamız gereken bir diğer mekân Latino Club Fuego’ dur. Latino Club Fuego, kokteyl içip doyasıya dans edebileceğiniz mekânlar arasında yerini, oldukça sağlam bir biçimde korumaktadır. Latino Club Fuego mekânını Pile Brsalje 11 adresine giderek bulabilirsiniz. Bu adres dışında Latino Club Fuego’ya ulaşmak için +385 20 312 871 telefon numarasından da yararlanabilirsiniz. Bu mekânlarda dj performansı eşliğinde dans ederek içinizdeki enerjiyi atabilir ve Dubrovnik’in Game of Thrones dizisine set olmuş sokaklarında binalarında eğlenceye yeni bir boyut katabilirsiniz.

 

Hırvatistan gece hayatı, yalnızca bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Dubrovnik’in Old Town bölgesinde bulunan Hemingway Bar, tarihi mimari içerisinde sakince içeceğini içip eğlenmek isteyenler için vazgeçilmez yerlerden biridir. Hemingway Bar oldukça elegan, sakin ve şık bir mekân olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeceğinizi yudumlarken günün keyfini çıkarmak istiyorsanız Hemingway Bar’a gelmenizi tavsiye ederiz. Bunun dışında Sky Bar’da sizleri bekliyor olacaktır. Sky Bar’a Marojice Kaboje 1, Dubrovnik, 20000 adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca +385 91 420 2094 telefon numarasından yararlanarak Sky Bar’a ulaşabilme şansınız bulunmaktadır. Crijevićeva ul. 9, 20000 adresinde bulunan ve +385 98 361 934 telefon numarasından ulaşabileceğiniz yirmi dört saat açık olan Buza Bar’da da gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Hırvatistan Kalkışlı Uçuşlar

X
Dubrovnik Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder