Dubrovnik'te Alışveriş

Farklı bir şehre seyahat yapmak söz konusu olduğunda, gezilecek ve görülecek yerlerin dışında önemli sayılan bir diğer konu hiç şüphesiz ki alışveriş yapmaktır. Normal şartlarda yurt içi seyahatlerde dahi, gidilen bölgelerden hem sevdiklerimize hem de kendimize anı niteliğinde ürünler aldığımız göz önünde bulundurulduğunda; yurt dışında da bu amaca uygun hareket etme isteğinin yadırganmaması gerekmektedir. Dubrovnik, Hırvatistan’ın turizm açısından en canlı bölgelerinden bir tanesi olması sebebiyle, alışveriş konusunda oldukça fazla çeşidi gözler önüne sunmaktadır. Dubrovnik uçak bileti alımı yapacak olan kişilerin, yapmayı düşündükleri alışveriş için bir plan hazırlamaları durumunda nelere dikkat etmeleri ve nereleri görmeleri gerektiğinden bahsederek yardımcı olmaya çalışacağız. Bu şehir, turizmle ilerlemekte olan bir şehir olması sebebiyle fiyatlar açısından oldukça pahalı olarak kabul edilmektedir. Yine de buraya kadar gelip alışveriş yapmadan dönmenin mümkün olmayacağını söylemek gerekir.

 

 

 

Gundulica Pazarı: Sevdiklerinize küçük hediyelik eşyalar almak için Old Town bölgesinde bulunmakta olan Gundulica Pazarı muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Fakat bu pazarın öğleden sonra kaldırılıyor olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu pazarda; yerel giysiler giydirilmiş bebekler, mumlar, aksesuarlar, magnetler ve ev yapımı reçeller bulmanız mümkündür. Ayrıca yiyecek içecek alışverişi gibi bir düşünceniz varsa bu pazarda onu da karşılayabileceğinizi belirtmekte fayda vardır. Şarap, likör ve çikolata bu pazarda en lezzetlilerini bulabileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır.

 

 

Yine bu pazarda alışveriş yaparken belki de aklınızı en çok kurcalayan sorulardan bir tanesi olan Hırvatistandan ne alınır sorusunun cevabını da bulabilirsiniz. Lavanta torbalarının bu sorunun cevapları arasında ilk sırada olduğunu anlamanızın ardından, pazar içerisindeki pek çok tezgahtan uygun fiyatlara bu ürünü elde edebileceğinizi görmek sevindirici olabilecektir. Ayrıca Hırvatistan’ın eşsiz güzellikteki şehirlerinden bir tanesi olan Dubrovik’in bu ünlü pazarında; Hırvat ulusal ürün kravatları ve Hırvat bebeklerini de bulabilirsiniz. Bu şehre gelmeniz durumunda bu ürünlerden alarak hem kendinizi hem de sevdiklerinizi memnun edebileceğinizi unutmamanızı tavsiye ederiz. Genel olarak bir alışveriş turu yapmak isteyenlerin, Stradun caddesi boyunca birçok mağazadan farklı ürünleri görebileceklerini bilmeleri gerekmektedir. Özellikle hem şehrin hem de dünyanın en ünlü moda markalarını bu cadde üzerinde görmek mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra St. Dominic Caddesi üzerinde birçok özel tasarım butikler bulunmaktadır. Alışveriş tutkunlarının bu caddeleri gezerek, içlerine sinen ürünleri bütçeleri doğrultusunda alabilecekleri bilinmektedir. Dubrovnik şehrinde alışveriş için gezmek isteyenlerin, uğrayabilecekleri bazı mekanlardan bahsederek; tatilcilerin alışveriş konusunda rahatlık hissetmelerini sağlamak doğru olacaktır.

 

 

 

SubCity Dubrovnik: İçerisinde aranılacak hemen her marka ve mağazanın bulunduğu bu alışveriş merkezi, şehre gelenlerin muhakkak uğraması gereken noktalar arasında yer almaktadır. Birbirinden kaliteli dükkanlar, restoranlar ve süpermarketleriyle hemen her ihtiyacın rahatlıkla karşılanabileceği yerler arasındadır. Otobüs durağına ve plaja sadece yürüme mesafesi kadar bir uzaklıkta olan bu alışveriş merkezi, turistlerin günlük yeme içme ihtiyaçları için alışveriş yapabilecekleri Konzum Süpermarket hizmetiyle adından söz ettirmektedir.

 

 

İki saatlik ücretsiz otopark hizmetinin de sunulmakta olduğu bu büyük alışveriş merkezinde, ünlü markaların ürünlerini inceleyerek satın alabilirsiniz. Yorulduğunuzda dinlenmek için seçebileceğiniz kafe ve restoranların çeşitliliğiyse hoşunuza gidebilecek durumlardan olacaktır.

 

Adres : D8, 7, Srebreno, Hırvatistan

 

 

 

Dubrovnik Treasures: Dubrovnik şehrinde alışveriş için gezerken bakılabilecek dükkanlardan bir tanesi de burasıdır. El yapımı takıların sunulmakta olduğu bu dükkan dikkatinizi fazlasıyla çekecektir. Özellikle sevdiklerinize hediye almak istiyor fakat onlara has seçenekleri değerlendirmekten yanaysanız, Dubrovnik Treasures’i muhakkak görmelisiniz. Birbirinden güzel mücevherlerin, el işçiliğiyle harmanlanarak satışa sunulduğu bu kuyumcu dükkanından alışveriş yapmak bir miktar pahalı olsa da imkanı olanların değerlendirmesi tavsiye edilmektedir. Çalışanların samimi ve cana yakın bir tutum içerisinde olmaları, beğendiğiniz ürünleri incelemeniz aşamasında gönlünüzü fethedecektir. 

 

 

Adres : Celestina Medovica 2 / Located in the 1s Street on the Left From Pile Gate, Dubrovnik 20000, Hırvatistan

Telefon : +385 20 321 098

 

 

 

Clara Stones: Merak ettiğiniz konulardan bir tanesi Dubrovnikten ne alınır ise bu mağazaya uğrayarak değerli taşlardan alabileceğinizi belirtmek doğru olacaktır. Maddi anlamda pahalı parçaların satılmakta olduğu bu kuyumcuda, eşsiz taşları inceleyebilirsiniz. Özellikle mercan taşlarından yapılmakta olan birbirinden güzel takılar arasından isteklerinize uygun olarak seçmek istediklerinizi değerlendirebilirsiniz. Buraya geldiğiniz andan itibaren, dükkan sahibinin sizle ilgilenerek taşlar hakkında açıklama yapacağınızı göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca kuyumculuk aşamaları hakkında bilgi almanızı sağlayarak, isteğinize uygun tasarımların sunulmaya çalışılması da mümkün görülmektedir.

Adres : Najieskoviceva 8, Dubrovnik, Hırvatistan

Telefon : +385 20 321 706

 

 

 

Skatulica: Burası küçük fakat oldukça şirin bir yer olarak göz önüne gelmektedir. Uygun fiyat seçeneklerinden yararlanarak hediyelik eşyalardan likörlere kadar pek çok seçeneğin alımını buradan yapabilirsiniz. Esansiyel yağlar ve mücevher seçeneklerinin yanı sıra reçeller ve meyve likörleri satışı yapan bu dükkan, kaliteli bir alışverişin adresi olarak göz önüne gelmektedir. Özellikle zeytinyağları ve votka seçenekleri arasında alım yapmak isteyenlerin, şehrin diğer dükkanlarıyla kıyaslandığında daha ucuz olan Skatulica’dan alışveriş yapması tavsiye edilmektedir. Bu ürünlerde uygulanan farklı ambalajlarda oldukça dikkat çekmektedir.

 

Adres : Obala Ante Starcevica 36, Cavtat 20210, Dubrovik, Hırvatistan

 

 

 

Tedi: Burası Dubrovnik’te bulunmakta olan takı mağazalarından bir tanesidir. Genel olarak şehirde takı üzerine pek çok ürünün bulunmakta olduğu bilinmektedir. Burada ise geleneksel kostümlerdeki düğmeler ya da kadın ve erkeklerin puca adını verdikleri yüzük seçenekleri göz önüne gelmektedir.

 

 

Eski zamanlardan kalma mücevherlerinde bulunduğu bu dükkanda, modern tasarımlarla da karşılaşacağınızı da belirtmek gerekmektedir. Yine de buraya gelen müşterilerin büyük bir kısmı geleneksel anlamda yapılmış olan takıları tercih etmektedir. Fiyat aralıkları ise bu eşsiz takılar için oldukça normal düzeyde kabul edilmektedir.

 

Adres : Od’ Puca 20, Dubrovnik 20000, Hırvatistan

Telefon : +385 91 607 9190

 

 

 

Vina Milicic: Küçük ve samimi mekanlar arasında yer alan bu mekana gelmek isteyenler,  Hırvatistanın neyi meşhur sorusuna cevap olarak verilebilecek şarap seçeneklerini görebileceklerdir. Cana yakın, samimi ve kibar çalışanların hizmet vermekte olduğu Vina Milicic, satın almayı düşündüğünüz şarapların tadımını yapma imkanı sunan bir dükkandır. Tattığınız şaraplardan arzu ettiğiniz seçenekleri satın alacaklarınız listesine ekleyebilirsiniz. Özellikle yerel şarap seçeneklerini muhakkak denemeniz gerektiğini tavsiye edebiliriz. Fiyatların genel olarak çok uygun olduğu bu mekan, turistik merkezlerden bir tanesinde bulunması sebebiyle göz ardı edemeyeceğiniz seçenekler arasındadır. Ayrıca kaldığınız şehre uçakla şarap gönderme hizmeti de sunan bu mekan, unutulmazlarınız arasında yer alabilecektir.

 

 

Adres : Od Sigurate 2, Dubrovnik 20000, Hırvatistan

Telefon : +385 20 321 777

 

 

 

Duchkas Concept Store: Hırvat tasarımlarının konsept projeler şeklinde müşterilere sunulmakta olduğu bir dükkandır. Çalışanların samimi ve yardımsever tavırlar eşliğinde, eviniz için yenilikçi ürünleri değerlendirebileceğiniz bu mekan uygun fiyatlarıyla gönülleri fethetmektedir. El işçiliğiyle hazırlanmakta olan ve Hırvat geleneksel ögelerini barındıran orijinal tasarımlar arasından dilediğinizi seçebilir ve satın alabilirsiniz. 

 

Adres : Ulica od Pustijerne 1, Dubrovnik 20000, Hırvatistan

Telefon :  +385 20 484 926

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Hırvatistan Kalkışlı Uçuşlar

X
Dubrovnik Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder