Cenevre'ye Ne Zaman Gidilir?

Cenevre'ye Ne Zaman Gidilir?

Gezginler ve turizm sezonun da gezmeyi sevenler için mükemmel bir şehir olan Cenevre İsviçre’nin en büyük şehirlerinden birisidir.  Büyük bir tarihi geçmişe sahip olan bu şehir adeta tarihi bir sahne yaşatıyor.  Bu şehir adını kıyısında bulunduğu Cenevre gölünden almaktadır. Bulunduğu ülke olan İsviçre’nin Zürih’ten sonra en büyük şehridir.  Bir finans merkezi olan bu şehir küresel şehir kapsamını tamamı ile karşılamaktadır. CERN yüksek enerji merkezi de burada bulunmaktadır.

 

 

Gezilecek yerlerin ise en başın da 855 yıllık katedral bulunmaktadır. Mutlaka görmeniz gerekmektedir. Şunu bilmelisiniz ki mimari yapı olarak gotik tarzda bir mimari yapısı olan bu katedral dünya üzerinde en eski katedraller arasında bulunmaktadır. İki yanında bulunan kuleler sayesinde Cenevre şehrini 360 derece olarak görme imkanınız dahi bulunmaktadır. Sonrasında ise reform anıtı ve reform müzesini kesinlikle görmelisiniz. Tabi ki bu gezileri yapmak için öncelikle İsviçre iklimi hakkında bir bilginiz olmalıdır. Bu ülke tamamı ile bol yağış alan kıtasal bir iklime sahiptir. Bu sebeple yıl boyunca yağışlı gün ve güneşli gün sayısı değişmektedir. Bu da yılın her anı yağışa hazır olmanız demektir.  Kış mevsimin de sık olarak kar yağışı olan bu ülke yaz aylarında özellikle temmuz ayında en fazla 28 derece sıcaklık görmektedir. Cenevre'ye ne zaman gidilir? sorusunun yanıtını ise şöyle vermek mümkün : kar tatili için elbetteki kış aylarında, kar ile aranız yoksa ise bahar ayları Cenevre seyahatiniz için oldukça iyi bir seçim olacaktır.

 

 

Ayrıca yaz ayların da en fazla 28 en az ise 18 dereceyi bulan Cenevre hava durumu sizleri sakın şaşırtmasın. Bu hava durumu, Cenevre şehrinin en çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesi olmuştur. Bir diğer merak edilen konu ise buraya gidebilmek için nasıl bir ulaşım yapmanız gerektiği konusudur. Aslına bakarsanız tren yolu ile de tabi olarak gidebilirsiniz. Fakat bu yolculuk bir hayli uzun ve aktarmalı olurken bir hayli de yorucu olacaktır. Bu sebeple genel olarak hava yolu ulaşımı kullanılmaktadır. Cenevre uçak bileti ise tüm hava alanlarında bulunabilir. Fiyat olarak yılın belli dönemlerinde değişirken  bin Türk lirası olarak minimum bir fiyat ortaya çıkabilir.

İyi tatiller dileriz!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer İsviçre Kalkışlı Uçuşlar

X
Cenevre Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder