Cenevre Gece Hayatı

Cenevre Gece Hayatı

Cenevre, diplomasi başkenti olarak biliniyor fakat aynı zamanda huzurun da başkenti olabilecek bir şehir çünkü şehir merkezinde kesinlikle yorucu bir kalabalıkla karşılaşmıyorsunuz. Huzurun başkenti olarak anıldığında, genellikle Cenevre’nin boş ve yavaş bir şehir olduğu düşünülüyor fakat bu oldukça yanlış bir düşünce çünkü Cenevre hiç boş kalmıyor, hiç yavaş tempoda yaşamıyor. Dünya genelinde yaşanabilecek en kaliteli ve en refah şehirlerden birisi sayılan Cenevre'de yaşam, oldukça düzenli işliyor. Gri caddeleri üzerinde sürekli insanlar bulunuyor, yürüyüş yapıyor, bir yerden başka bir yere gidiyor fakat bunu dans edercesine yapıyorlar. Bu nedenle Cenevre, asla kalabalık hücumuna uğramayacağınız ve yürürken zorluk çekmeyeceğiniz huzurlu bir şehir oluveriyor. Tüm bu nedenler, Cenevre uçak bileti almak için yeterli sebepler hâline geliyorlar.

Cenevre’ye dair düşünülen yanlış bir düşünce de, Cenevre’de kesinlikle bir gece hayatının olmadığı, fakat bu da yanlış bir düşünce. Cenevre’de elbette elit ve eğlenceli bir gece hayatı var fakat diğer ülkelerde karşılaşabilme ihtimalinizin yüksek olduğu tarzda eğlenceler veya gözünüzün önünde bulunan tarzda bir gece hayatı değil. Cenevre’de gece hayatına giriş yapabilmeniz için gece hayatının kalbi olan belirli noktaları bilmeniz ve bu doğrultuda hareket etmeniz gerekiyor.

 

 

Cenevre’de gündüz yaşantısı ne kadar hızlıysa, gece hayatı da bir o kadar hızlı hareket ediyor ve Cenevre gece hayatı, Cenevre de ne yapılır sorusunun en özel cevabı oluyor. Gece hayatının odak noktası olan birkaç belirli mekanda gece oldukça eğlenceli geçiyor ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.

 

La Graviere

Bu mekanlardan bir tanesi olan La Graviere, Cenevre’nin gece kulüplerden bir tanesi olarak hizmet veriyor. Belli tarihlerde düzenlenen konuk sanatçı etkinlikleriyle hip hop müzik, house müzik, techno müzik, dub jungle müzik gibi pek çok farklı tarzda müzik sunuluyor. Geç saatlere kadar açık olan La Graviere’de oldukça zengin bir müzik menüsü bulunuyor.

 

 

Le Kraken Bar

Cenevre’de eğlenebileceğiniz bir diğer mekan da Le Kraken isimli bar. Genellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen Le Kraken Bar, oldukça farklı iç dekoru, pizzası, birası ve şarabıyla birçok kişi tarafından oldukça yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Geç saatlere kadar açık olmasıyla da müşterilerinin beğenisini kazanan Le Kraken Bar’da içkiler oldukça uygun fiyatlardan satışa sunuluyor

 

Java Club

 

 

 

Gece kulübü ve bar seçeneklerine rakip olarak bir de diskosu olan Cenevre’de bu kategoride yer alan işletme Java Club. Mont-Blanc Köprüsü’ne bakan Grand Hotel’de yer alan Java Club, eflatun ve mor tonlarının dans ettiği ferah ve elit bir disko ve birçok elit kesimden de müşterisi bulunuyor.Java Club gece yarısından önce saat 11’de başlıyor ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam ederek sabah saat 5 sularında kapanıyor.

 

 

Le Baroque Club

Le Baroque Club, gece kulüpleri listesinde hizmet veriyor. Oldukça nezih bir mekan olan Le Baroque’nin hem restoranı, hem de diskosu bulunuyor. Bordo ve mor renkli kadife kumaşlarla kaplı koltukları ve sandalyeleriyle tam saray odası olan Le Baroque, özellikle elit kesimler ve biraz daha orta yaşlı kişiler tarafından tercih ediliyor.

 

Silencio

Silencio da yine Cenevre’de gece hayatına dair bulabileceğiniz bir diğer gece kulübü. Diğer gece kulüpleri gibi Silencio da oldukça yoğun olarak tercih ediliyor.

 

 

Shakers

Shakers isimli gece kulübü de yine tercih edebileceğiniz, gece hayatının odak noktalarından bir tanesi ve genellikle Cenevre sakinleri tarafından değil özellikle Araplar ve Türkler olmak üzere yabancı kişiler tarafından tercih ediliyor.

 

Motel Campo

Ve Motel Campo.. Motel Campo, bar ya da disko değil fakat açık havanın ferahlığıyla birlikte doyasıya müzik dinleyebileceğiniz ve dans edebileceğiniz bir canlı müzik mekanı. Kapalı alanların atmosferinden sıkılanlar ve yeni bir yer keşfetmek isteyenler Motel Campo’ya uğrayabilirler.

 

 

 

Bu mekanlar dışında tercih edebileceğiniz diğer mekanlar arasında ise Le Verre a Monique, Little Barrel, Lady Godiva English Pub, Club Chat Noir, Zoe Live Club, Pub Crawlers, Lord Jim Pub, L’Usine, La Reserve Bar, Mambo, MaD Geneve, Charly O’Niel’s, Baby Boa, XS Club gibi mekanlar yer alıyor.

Cenevre pahalı bir şehir olarak biliniyor fakat bu paha sanıldığı gibi içkilere yansımıyor. Cenevre’deki alkollü içeceklere ödeyeceğiniz para, gün içerisinde içeceğiniz bir bardak portakal suyundan daha ucuz. Ucuza bulabileceğiniz alkollü içkiler arasında yaygın olarak bira, likör ve Cenevre’nin kendi yapımı olan şaraplar yer alıyor.

 

 

Cenevre şehir merkezinde bulunan gece kulüpleri ve barlar yaygın olarak yetişkin insanlara hitap eden ve eğlence dozu tam anlamıyla ayarlanmış mekanlar. Tamamına yakını elit insanlara ve lüks bir yaşantıya hitap ediyor. Bunun yanı sıra şehirde bir de kumarhane salonu var. Movenpick Gazinosu, yine elit ve lüks kesimin tercih ettiği bir mekan ve her gece dolup taşıyor. Ayrıca La Graviere, Le Kraken, Silencio, Motel Campo gibi mekanlar dışında özellikle genç kesimin ve öğrenci kesiminin uğrak noktası olan mekanlar yaygın olarak Plain Palais Caddesi üzerinde bulunuyor. Şehrin dışında yer alan Macumba ise eğlencenin sınırlarını zorlayabileceğiniz bir mekan. Üstelik Macumba, Avrupa’nın en büyük eğlence mekanlarından bir tanesi.

Bir diğer seçenek de elbette göl kenarında yapabileceğiniz yürüyüşler..  İçkinizi alıp serin suların üzerinize gelen yankısını hissederek içkinizi içebilir ve oldukça ferahlatıcı yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Cenevre’deki gece hayatına katkısı bulunan festivaller de oldukça eğlenceli geçmekte ve Cenevre’yi ziyaret edenleri gece hayatı açısından tatmin etmektedir.  Festivallerde sokaklar adeta birer gece kulübüne dönüşüyor. Çok sayıda sanatçı, farklı tarzlardaki müzikleriyle konser veriyor, insanlar dans ederek yürüyor. Cenevre Müzik Festivali, Cenevre Yaz Festivali, L’Escalade Kutlamaları ve daha birçok festival döneminde Cenevre’de bulunursanız eğer canlı, müzikli ve bol danslı bir eğlencenin kollarına kendinizi bırakabilirsiniz.

Gece hayatı tercihini şehir merkezinden veya ara sokaklardan yana kullanmak istemeyen kişiler, tarih boyunca önemli bir yere sahip olan ve hâlâ tarih kitaplarında adından söz ettiren, İsviçre’nin önemli bir eğitim merkezi olan Lozan’a gidebilirler. Lozan, önemli bir eğitim merkezi olduğu için genellikle üniversite öğrencilerinin talep gösterdiği, nehir kıyısı boyunca sıralanan onlarca bar ve gece kulübü var ve bu mekanların hepsi farklı niteliklerde çalışıyor, farklı kesimlere hitap ediyorlar. Salsa bar, house müzik bar, elektro bar, techno bar, pub, disko gibi birçok farklı nitelikteki bu bar ve gece kulüplerinden birinde doyasıya eğlenebilir, sınırsız içkinin tadına varabilir ve mükemmel bir gece geçirebilirsiniz.

İyi eğlenceler!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer İsviçre Kalkışlı Uçuşlar

X
Cenevre Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder