Cannes'e Ne Zaman Gidilmeli?

Cannes'e Ne Zaman Gidilmeli?

Fransa'nın Akdeniz sahil bölgesinin gözde yerleşimi olan Cannes'de genel olarak sıcak ve ılık bir hava durumu görülür. Cannes'da yaz ayları oldukça kurak, kış ayları ise yağmur biçiminde yağış alarak geçer.

 

 

1.Kış

Cannes kış mevsimi ılık ancak yağmurlu günler yaşatır ziyaretçilerine. Yanınızda bir şemsiye ve yağmurluk bulundurmanızda fayda var. En çok yağış alan kış ayı Kasım ayıdır. Cannes'da Kasım ayında ortalama 133 mm yağış görülmektedir. Mevsim geneli ortalama sıcaklık 8-10 derece civarında seyretmektedir.

 

 

2. İlkbahar – Yaz

Kışın yoğun yağışlı havaları geçtikten sonra Cannes, bahar aylarında doğayla beraber turizmde de canlanmaya başlar. Cannes ilkbahar mevsiminin keyifle yaşanabileceği bir şehir olup yaz aylarında misafirlerine oldukça sıcak ve zaman zaman bunaltıcı dakikalar yaşatabilir. Aynı zamanda yılın en kurak ayı olan Temmuz ayı, en sıcak ay sıralamasında da zirvededir. Temmuz ayı ortalama sıcaklığı 21.9 derece olarak ölçülmüştür.

 

 

3. Sonbahar

Cannes şehrinde sonbahar mevsimi de seyahat için oldukça elverişli bir mevsimdir. Yaz ayı kadar sıcak olmayan bu mevsimde kış öncesi yağmur geçişleri görülmeye başlar. Yavaş yavaş sezonun kapanmasıyla yoğun turist kafilelerinin şehirden çekilmeye başladığı bu mevsimde ortalama sıcaklık değerleri 15 derecenin üzerindedir.

 

 

4. Cannes Festivalleri

Cannes, özellikle Cannes Film Festivali sayesinde hemen hepimizin adına aşina olduğu bir Fransız şehri. Cannes'da düzenlenen Cannes Film Festivali her yıl Mayıs ayında düzenlenir ve dünyanın en önemli film festivallerinden bir tanesi olma özelliği taşır. Aynı zamanda düzenlenen ödül töreni de oldukça prestijlidir. Cannes Film Festivali'nin yanı sıra Cannes reklamcılık ve medya dünyası için bir hayli önemli olan Cannes Lions Yaratıcılık Festivali'ne de ev sahipliği yapmaktadır, bu etkinlik genellikle Haziran aylarında düzenlenmektedir. Ayrıca şehirde yer alan Palais Des Festivals adı verilen bir etkinlik mekanı yılın hemen her döneminde birçok etkinliğe sahne olmaktadır.

Cannes'e hangi sezonda gideceğinizi kararlaştırdıktan sonra, yol haritanıza, sitemizden Cannes uçak bileti alarak devam edin!

Keyifli tatiller dileriz!

 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Cannes Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder