Cannes'de Nereleri Gezmek Lazım?

Cannes'de Nereleri Gezmek Lazım?

Film festivaliyle ünlü Fransa'nın popüler şehri Cannes gezilecek yerler açısından da bir hayli gelişmiş. Zaten bu şehre gittiğinizde keyfi sonuna kadar yaşayacağınızı temin edebiliriz. Şehir aynı zamanda Fransız Rivierası'nın da en güzel şehirlerinden bir tanesi. Bu nedenle Cannes’de gezilecek yerler sizi fazlasıyla büyüleyecektir. Cannes'e ulaşımlarınızı Cannes uçak bileti alarak sağlayabileceğinizi de ekledikten sonra "Cannes'de nereleri gezmek lazım?" listemize geri dönebiliriz.

Cannes turu yaparken Cannes sahilleri kesinlikle atlamamanız gereken noktalar. Hatta ülkemizden ve tüm dünyadan insanlar yaz tatillerini bu sahillerde geçirmek için şehre seyahat ediyorlar. Şehre gittiğinizde eğer amacınız sadece keyifli bir yaz tatili geçirmek değilse ve şehri de gezmek istiyorsanız bir Cannes gezi rehberi edinmenizde fayda var. Bir kitapçık şeklinde olan bu rehber, şehirde bulunan önemli kültürel noktaları atlamamanızı ve buraları gezerken çok daha programlı gezmenizi sağlayacaktır. Bu kitapçığı şehir içindeki pek çok hediyelik eşya dükkanından ve de turistik büfelerden satın alabilirsiniz. Eğer çantanızda bu kitapçığın ağırlık yapmasını istemiyorsanız internetten de buna benzer bir rehber kitapçık bulup, indirebilirsiniz. Ancak tüm geziniz boyunca yanınızda olmasında fayda var. Bunun dışında yanınızda bir adet defter ve kalem de bulundurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü seyahatinizde Nice Cannes gezilecek yerler o kadar fazla ve güzel ki mutlaka bu yerler ile ilgili ufak Cannes gezi notları almalısınız. Bu aldığınız notlar, evinize döndüğünüzde orada yaşadığınız güzel anıları tekrar hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Sizin için hazırladığımız Fransa Cannes gezilecek yerler listemizi de inceleyerek şehre gitmeden önce geziniz için yardımcı olacak fikirler edinebilirsiniz.

 

 

La Croisette

Cannes’te gezilecek yerler arasında oldukça önemli bir nokta olan La Croisette, şehrin ünlü sahil yolu. Yaklaşık olarak 2 kilometre uzunuluğundaki bu yol, muhteşem Akdeniz manzarasına sahip. Hatta üzerinde ünlü Cannes Film Festivali'nin binası da bulunuyor. Binanın orjinal adı Palais des Festivals et des Congres. Özellikle bu binanın yanına gittiğinizde meşhur kırmızı halıda fotoğraf çektirmenizi tavsiye ederiz. Sahil yolunun üzerinde pek çok mağaza, restoran ve otel bulunuyor. Ancak bunların oldukça lüks olduğunu önceden söylemeliyiz. La Croisette şehrin her daim canlı olan bölümü. Burada hareket hiç ama hiç bitmiyor. Hatta buradaki şehrin tamamını gezen sevimli trenlere de binebilirsiniz. Cadde üzerinde bazı film karakterlerinin kartonları da yapılmış. Özellikle şehre gelen turistler için çok güzel bir fotoğraf çektirme noktası burası. Sahil de özellikle akşamları çok eğlenceli oluyor. Burada gitarını alıp keyifli vakit geçiren insanlara siz de katılabilirsiniz. Bu bölgede eğer atıştırmalık bir şeyler isterseniz lüks restoranlar yerine büfe tarzı yerleri de tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda La Croisette Caddesi üzerinde bir de casino bulunuyor ve giriş ücretsiz.

 

 

Palais des Festivals et des Congrès

Özellikle Cannes Film Festivali'nin yapıldığı bu bina da Cannes’da gezilecek yerler arasında bulunuyor. Ülkemizden de oldukça önemli filmlerin katıldığı festivalin yapıldığı bu binayı da görmenizi öneririz. Özellikle sinemaya ilgi duyuyorsanız bu fırsat kesinlikle kaçmaz. Bu binada daha pek çok müzik ve film organizasyonları gerçekleştiriliyor. Tam adresi; Boulevard de la Croisette, 06400 Cannes. İletişim için telefon numarası; +33 4 92 99 84 00. Bina, haftanın her günü 09.00'dan 20.00'ye kadar açık.

 

 

Allée des Etoiles Cannes / Yıldızlar Kaldırımı

Cannes gezilecek görülecek yerler en güzel yerlerden bir tanesi de eğer daha önce hiç Hollywood'a gitmediyseniz kesinlikle Allée des Etoiles Cannes. Burası Hollywood'da olduğu gibi ünlü isimlerin el izlerinin bulunduğu bir bölge. Bu kaldırımda yaklaşık 300 yıldızın el izinin bulunduğu söyleniyor. Tam adresi; : Allée des Stars, 06400 Cannes. Haftanın her gününde ve her saatinde ziyaret edebilirsiniz. Üstelik ücretsiz olarak. El izi olan ünlüler arasında; Charlie Chaplin, Francis Ford Coppola, Lelouch, Sophia Loren ve Robert de Niro da bulunuyor.

 

 

Rue Antibes - Rue Hoche

Cannes'ın meşhur gezi noktalarından bir tanesi de alışveriş caddeleri olarak bilinen Rue Antibes ve Rue Hoche. Buradaki lüks mağazalardan alışveriş yapmasanız bile şehrin kültürüne ve genel tarzına dair daha çok fikir sahibi olmak adına gezmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Rue Meynadier

Şehrin hemen hemen her sokağı birbirinden popüler. Bunlar arasında kesinlikle Rue Meynadier de bulunuyor. Burası araç trafiğine kapalı ve kesinlikle çok eğlenceli diyebiliriz. Üstelik içerisinde pek çok kafe, restoran, mağaza ve butik de bulunuyor. Keyifli vakit geçireceğinize eminiz.

 

 

Le Suquet

Le Suquet, şehrin eski bölümü olarak nitelendirilen yeri. Özellikle eski ve tarihi binaları, rengarenk sokakları ile turistlerin fazlasıyla ilgisini çekiyor. Hatta buranın şehrin ışıltılı halinden çok farklı olduğunu söyleyebiliriz. Eski şehir bölgesine girdiğinizde karşınıza üzerinde Cannes Film Festivali'ne dair resimlerin bulunduğu şahane bir bina çıkıyor. Hatta buradaki pek çok bina ünlü oyuncuların ve ünlü filmlerin resimleriyle kaplı. Şehrin sinemacı ruhunu çok güzel bir şekilde yansıttığını söyleyebiliriz. Adresi; 06400 Cannes, Fransa.

 

 

Castre Meydanı

Castre Meydanı şehrin turistik anlamda en ünlü meydanı olma özelliğini taşıyor. İçerisinde ünlü bir kilise ve ünlü bir müze bulunuyor. Bu meydanın şehrin tarihini çok güzel bir şekilde yansıttığını söylemek mümkün. Üstelik burada pek çok dükkan, kafe ve restoran da var.

 

 

Notre Dame de l'Esperance Kilisesi

Castre Meydanı'nda bulunan bu kilise şehrin en önemli ve en büyük kilisesi. Gerçekten de ilgi çekici bir mimariye sahip. Bir katolik kilisesi olan Notre Dame de l'Esperance'nin tam adresi; 47 Rue de la Roquette, 75011 Paris, Fransa. İletişim için telefon numarası ise; +33 1 40 21 49 39.

 

 

Musée de la Castre

Yine Castre Meydanı'nda bulunan önemli turistik noktalardan bir tanesi de Musée de la Castre yani Castre Müzesi. Müze önceleri bir şapel olarak kullanılıyormuş. Şimdilerde ise müze haline gelmiş. 19. yüzyıldan kalma bu yerde inceleyebileceğiniz oldukça güzel detaylar bulunuyor. Tam adresi; Le Suquet, Rue de la Castre, 06400 Cannes. İletişim için telefon numarası; +33 4 89 82 26 26. Müze Pazartesi günleri kapalı. Diğer günlerde ise 10.00 - 13.00 ve 14.00 - 17.00 arası ziyaret edebilirsiniz. Giriş ücreti ise 9 Euro.

 

 

Cannes Plajları

Cannes'a gelip de plajlarında vakit geçirmemek gibi bir ihtimal elbette ki düşünülemez. Şehir zaten en çok bu yönüyle biliniyor. Fakat bu noktada plajların da tüm şehirde olduğu gibi pahalı olduğunu söylemeliyiz. Yine de plajlar gerçekten çok ama çok güzel. Bununla beraber halka açık plaj da mevcut. Buraya ücretsiz olarak girebiliyorsunuz. İki marina arasında kalan bu halk plajı biraz küçük. Yine de içerisinde duş imkanı ve soyunma odaları da var. Eğer buralar size çok kalabalık gelirse ki gerçekten fazlasıyla kalabalık oluyor, özel plajlara da yönelebilirsiniz. Carlton Beach Club, giriş ücretinin 30 Euro olduğu plaj. Bu ücrete iki havlu ve şezlong da dahil. Üstelik önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz ve fiyatta herhangi bir değişiklik olmuyor. Baoli Beach Club ise şehirde daha çok gençlerin gittiği oldukça keyifli bir plaj. Ancak çok fazla doluluk olduğu için biraz önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Bir diğer ünlü ve özel plaj ise Palm Beach Club. Burasının da tam bir eğlence yeri olduğunu söyleyebiliriz. Hatta insanlar buraya denize girmekten çok eğlenmek için geliyorlar.

İyi tatiller dileriz!

 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Cannes Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder