Bursa'ya Ne Zaman Gidilmeli?

Bursa'ya Ne Zaman Gidilmeli?

Bursa'ya ne zaman gidilmeli? Bursa hem yaz tatili, hem de kış tatili için ideal bir şehirdir. Her mevsimde gidilebildiği gibi hangi mevsimde gitmek istediğinize karar vermek tamamen sizin inisiyatifinizde.Şehir genellikle ılıman iklime sahip olsa da bölgelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bursa’nın güneyi ve iç kesimleri karasal iklimi yaşamaktadır. Kuzey tarafında ise Akdeniz ve Marmara ikliminin etkileri çok net görülmektedir. Bursa hava durumu incelenecek olunursa şayet kış aylarının 0 derecenin altlarında seyrettiğini ve hatta -20 derecelere kadar düştüğünü görebilmek mümkündür.

 

 

Kış tatili için yerli ve yabancı turistin akın ettiği Bursa, kayak merkezleri ile oldukça ün salmış durumda. Ünlülerin dahi tercih ettiği kayak merkezlerine gitmek istiyorsanız kesinlikle kayak giysilerinizi almalısınız zira sizleri kalın bir mont koruyamayacak kadar soğuktur.

Yaz aylarında sıcaktan bunalırsanız deniz kıyısındaki ilçelere gidip serinlemek de mümkündür. Mudanya şehrin en ünlü ilçelerinden biri olması ile beraber yazın oldukça fazla yerli ve yabancı turist çeken beldelerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra şehir merkezine nazaran Marmara denizinin etkisi ile Mudanya, daha serin kalıyor.

 

 

Yazları sıcak ve kurak geçerken Mudanya ve çevresi yaz tatilleri için daha idealdir. Kayak merkezleri ile ünlü olan Bursa şehri genellikle kış aylarında tercih edilmektedir. Kayak için elverişli dağları harika bir kayak keyfi sürmenize olanak tanımaktadır. Bursa hava durumu incelendikten sonra tabii ki de hayalinizde ki tatile erişmek daha kolay olacaktır. Zira soğuklar ile çok aranız yoksa kar yağışları başlamadan tatil yapmak daha iyi olacaktır.

Bursa'ya seyahat durumunuz var ise muhakkak hava durumları takip edilmelidir. Önemli olan sizin hangi mevsimde nasıl bir tatil planladığınızdır. Yaz ve kış aylarında sürekli turist çeken bu şehre her mevsim çok rahatlıkla gidilebiliyor. Kış aylarında şehir merkezi de oldukça kurak soğuklara yenik düştüğü gibi kar ve yağmur yağışı fazla almaktadır. Sadece gezi turları ve yemek için düşünüyorsanız sonbahar ve ilkbahar en güzel zamanlardır. Bu güzel şehri ziyaret için size yardımcı olabilecek Bursa uçak bileti, ucakbileti.com'da sizleri bekliyor! 

İyi tatiller dileriz!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Bursa Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder