Bursa'ya Ne Zaman Gidilmeli

Bursa hem yaz tatili, hem de kış tatili için ideal bir şehirdir. Her mevsimde gidilebildiği gibi hangi mevsimde gitmek istediğinize karar vermek size kalmış tamamen.

Şehir genellik ile ılıman iklime sahip olsa da bölgelere değişiklik gösterebilmektedir. Bursa’nın güneyi ve iç kesimleri karasal iklimi yaşamaktadır.  Kuzey tarafında ise Akdeniz ve Marmara ikliminin etkileri çok net görülmektedir.  Bursa hava durumu incelenecek olunursa şayet kış aylarının 0 derecenin altlarında seyrettiğini ve hatta -25 derecelere kadar düştüğünü görebilmek mümkündür.

Yazları sıcak ve kurak geçerken Mudanya ve çevresi yaz tatilleri için daha idealdir. Kayak merkezleri ile ünlü olan Bursa şehri genellik ile kış aylarında tercih edilmektedir. Kayak için elverişli dağları harika bir kayak keyfi sürmenize olanak tanımaktadır.  Bursa hava raporu incelendikten sonra tabii ki de hayalinizde ki tatile erişmek daha kolay olacaktır. Zira kar yağışları başlamadan gitmek istemezsiniz.

Kış tatili için yerli ve yabancı turistin akın ettiği Bursa, kayak merkezleri ile oldukça ün salmış durumda. Ünlülerin dahi tercih ettiği kayak merkezlerine gitmek istiyorsanız kesinlikle kayak giysilerinizi almalısınız zira sizleri kalın bir mont koruyamayacak kadar soğuktur.

Yaz ayları genellikle kurak geçen şehir merkezin de tatilinizi bursa hava tahmini ile ilgili yazı ve programları izlemeden kesinlikle gitmemelisiniz. Dört mevsimde turist çeken bu şehir de sıcaktan bunalırsanız deniz kıyısındaki ilçelere gidip serinlemek de mümkündür. Mudanya şehrin en ünlü ilçelerinden biri olması ile beraber yazın oldukça fazla yerli ve yabancı turist çeken beldelerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra şehir merkezine nazaran Marmara denizinin etkisi ile aslında biraz daha serin kalabilmektedir.

Bursa için hava durumları sürekli takip edilmelidir. Önemli olan sizin hangi mevsimde nasıl bir tatil planladığınızdır. Yaz ve kış aylarında sürekli turist çeken bu şehre her mevsim çok rahatlıkla gidilebilirken sizin tercihiniz hangi mevsim ise tatil planınızı yapmaktır. Kış aylarda şehir merkezi de oldukça kurak soğuklara yenik düştüğü gibi kar ve yağmur yağışı fazla almaktadır. Sadece gezi turları ve yemek için düşünüyorsanız sonbahar ve ilkbahar en güzel zamanlardır. 

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Bursa Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder