Bursa Gece Hayatı

Türkiye’nin dördüncü büyük şehri, Tarih kokan Bursa ‘ya tatile gidip de gece otelinizde kalmanız oldukça sıkıcı olur. Her şehir de olduğu gibi Bursa gece hayatı da oldukça renkli geçmektedir. Özellikle de şehir merkezinde.

Canlı müziğin çok fazla tercih edildiği bir şehir olduğunu en başında belirtmeliyiz. Şehri çok fazla ünlü müzisyenler de ziyaret etmektedir. Bunların yanı sıra gece kulüpleri de oldukça tercih edilmektedir.  Rakı balığı sevenler için ise Altıparmak Caddesi tam sizlere göredir. Nezih ortamları ve mükemmel şıklıktaki restoranlara gözünüz değdiği an şehrin gecelerinden kopmak istemeyeceksiniz.

Uludağ üniversitesi oldukça büyüktür ve şehrin dışarısına konumlanmış kampüsleri itibari ile gece hayatının bir kısmı da şehir merkezinden dışarıda yer almaktadır. Gençlerin düşünülmesi dolayısıyla Nilüfer ilçesine bağlı olan Fatih sultan Mehmet Bulvarı, geceleri dışarıda vakit geçirmek isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken bir caddedir. Cadde civarında bulunan kafeler oldukça eğlenceli bir gece geçirmek için uğramanız gereken yerlerdir.

 

Caddeüstü Cafe & Bar: Güler yüzlü çalışanları ile günün tüm yorgunluğunu atabileceğiniz harika bir Cafe & Bar olarak ilk sırada tercih edilenlerden bir tanesidir.  Akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz, gece ise eğlenebileceğiniz harika bir mekân olmakla birlikte kendini revize eden Caddeüstü Cafe & Bar yeni ismi ile NO : ON olarak değiştirerek çıtayı bir üst sıraya taşımaktadır. Yeni dekoruyla sizlere eski kalitelerinden de üstün bir hizmet vereceklerini garanti etmekteler. Muhakkak göz atılması gereken mekânlardan bir tanesi haline gelen NO : ON, müşterilerini beklemektedir.

Adres: Esentepe Mahallesi Fatih sultan Mehmet Bulvarı No:94 İhsaniye / Nilüferi Bursa
Telefon: 0224 246 66 74

 

 

Hayal Kahvesi Bursa: Canlı müzik eşliğinde zengin menüsü ise gönüllere taht kuran Hayal Kahvesi Bursa, şehir de oldukça popülerdir. Genellikle canlı müziği ile ilgi odağı durumunda olması doluluk oranının asıl sebebidir.

 Yer bulma konusunda zorlanabilirsiniz. Zira oldukça kabalık olan mekân da önceden rezervasyon yaptırmak sizler için daha iyi olacaktır. Hiç kimse tatilinizi kapıdan dönerek zehir etmek istemez. Hayal kahvesi Bursa da eğer bir gece geçirmek ya da akşam yemeğinizi burada yemek istiyorsanız işinizi şansa bırakmak yerine önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Adres: Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No: 59 Nilüfer 16700, Bursa
Telefon:0224 451 50 80

 

Bursa Suare: Dünya da tanınmış olan Suare, Türkiye’nin de birçok yerinde bulunan 2000 kişilik gece mekânıdır. Etkinlik bakımından neredeyse hiç boş kalmayan Bursa Suare de hemen her gece bir organizasyon düzenlenmektedir. “Sanatın ve müziğin dilinin evrensel ve birleştirici”  gücü olduğuna inandıklarını ve bunu yaymaya çalıştıklarını vurgulamaktalar. En temel amaçları ise, her beğeniye hitap edecek geniş bir kitleye ulaşabilmek. Bursa Suare de eğlenceyi sonuna kadar yaşayabileceğiniz gibi özel günlerin de oldukça coşkulu geçtiğini söylemekte yarar var. Çevre illerden bile sırf burası için gelenler olduğunu bildirmeliyiz. Zira 1400 metrekarelik bir alana sahip olan Bursa Suare, ses kalitesinin yanı sıra ışık sistemi de mükemmel boyutlardadır. Bursa Suare etkinlik takvimini kesinlikle takip etmelisiniz, zira ünlü sanatçıları da ağırlamaktadır. Fettah Can, Ferhat göçer gibi ünlüleri ağırladıkları gibi ünlü DJ’leri de konuk etmektedir. Kaliteli eğlencenin adresi olarak ilk rotanız kesinlikle Bursa Suare olmalıdır.

Adres: Fethiye Mahallesi Emek Caddesi No:19 Nilüfer, Bursa
Telefon: 0224 443 10 01

 

Bursa kültür bakımından oldukça zengin bir şehir, dışarıdan bakıldığında ise oldukça sade ve tarihi yapıları ve kültürü bakımından başka bir şey gözükmüyor gibi dursa da bursa geceleri düşünülen durumun aksine, oldukça hareketlidir. Osmanlı geleneklerini sürdüren sessiz sakin bir şehri andırmasına kanmayın ve akşam saatlerinde sokakların ve özellikle de Nilüfer ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Bulvarını muhakkak keşfetmelisiniz. Sessiz sakin gelenekçi gibi duran bu şehrin aslında geceleri ne kadar hareketli ve uyumadığını gördüğünüzde gerçekten çok şaşıracaksınız.

 

Jolly Joker Bursa: Müzik ve eğlenceyi, hareketli yaşamayı sevenlerin adresi Jolly Joker Bursa’dır.  Yurtiçi ve yurtdışındaki birçok sanatçıyı konuk eden Jolly Joker Bursa, eğlenceyi kaliteli yaşamak isteyenler için en iyi adres.  Ses ve ışık sistemi ile oldukça tatminkâr bir mekân olmasının yanı sıra ağırladığı ünlü konuklar ile de oldukça tercih edilen mekânlardan bir tanesidir.  18 yaş sınırı koyduklarını belirtmekte yarar vardır. Etkinlik takvimine göre hareket edecek olur iseniz ünlü sanatçıların konserlerine de denk gelebilirsiniz. Eğlenceyi sonuna kadar yaşayacağınız Jolly Joker Bursa da gece hayatı sevenlerin muhakkak uğraması gereken mekânlardan biridir.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi nilüfer hatun caddesi No:114 Nilüfer, Bursa
Telefon: 0532 306 80 22

 

Cariye Club: Bursa gece kulüpleri arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Hava koşulları ne olursa olsun her daim doluluk oranı yüksek olan Cariye Club, Bursalıların ve turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Gerek DJ’leri gerekse içki seçenekleri oldukça fazla olan Cariye Club da etkinlik takvimi ise neredeyse her ay doludur. Haftada en az bir gecenin teması olmasıyla beraber çeşitli partiler düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra ünlü isimleri ağırlamaktadırlar. Bursa gençlerinin yanı sıra oldukça fazla turist çekmesiyle beraber eğlenceyi sonuna kadar yaşayacağınızı vadetmektedir. Bunu gerçekleştirdiklerini ise aslında daha kapıdaki kalabalığı gördüğünüz anda neden bu kadar tercih edildiklerini anlayabilirsiniz.

Adres: Bademli girişi Agora iş merkezi No:48 Mudanya, Bursa
Telefon: 0538 244 01 50

 

 

Çamlık Beach Bar: Deniz kıyısından kopamayanlar için ideal olan Çalık Beach Bar oldukça tercih edilen isimler arasında. Gündüzleri plaj keyfini yaşatırken geceleri canlı müzik eşliğinde sizleri bünyesinde ağırlıyor. Eğer ki tatil tercihiniz yaz ayları ise Çamlık Beach Bar hem denizin tadını çıkarmanızı sağlarken hem de geceleri özlenen sohbet sahil havasını eskisi yaşanmasına yardımcı oluyor. Yolunuz Gemlik tarafına düşerse şayet muhakkak uğranması gereken ender mekânlardan biridir. Ayrıca 10:00 ile 04:00 saatleri arasında hizmet vermektedirler.

Adres: A.Aslanlı Caddesi 15. Durak 16650 Gemlik, Bursa
Telefon: 0531 285 21 11

 

Cha Cha Bar: Bursa gece hayatının renklerini sonuna kadar yansıtan Cha Cha Bar, dekorasyonu ile sizleri kendine hayran bırakacak. Çarşamba ve Cuma geceleri kesinlikle canlı müzikleri mevcut, etkinlik takvimi ise neredeyse dolu. Mezelerinin eşsizliği ise gönlünüzü kazanmaya yetmektedir. Yazlık ve kışlık olmak üzere iki ayrı tasarıma sahipken özellikle yazlık konsepti mükemmel derece de güzeldir. Renkli ışıklandırmayı kullanma şekli huzur vermenin yanında sizi eğlenceye de davet etmektedir.  Kışlık olarak tasarlanan bölümü ise kış aylarını yansıtırken içtiğiniz içki ve ortamın sadeliği eğlenceye davetiye çıkarmaktadır. Bursa gece hayatını bu mekân da sonuna kadar eğlenerek yaşayacağınıza garanti verir nitelikte. Belirtmemiz de yarar olduğunuz bir diğer nokta ise ünlüleri ağırlayan bu mekân, kaliteli ve canlı müzik dinlemek istiyorsanız etkinlik takvimine muhakkak göz atmalısınız.

Adres: Mihraplı köprüsü Akpınar Caddesi No:2 Nilüfer, Bursa
Telefon: 0224 452 13 50 / 0224 452 13 51

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Bursa Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder