Bora Bora'da Neler Yapılır?

Bora Bora'da Neler Yapılır?

Dünyanın en önemli balayı turistik mekanlarının başında gelen Tahiti, özellikle Bora Bora adası ile ülkenin en önemli turizm gelirini oluşturmaya devam ediyor. Zira şehir sadece balayı çiftlerinin değil son dönemde yapılan küçük bir düzenleme ile dünyanın her yerinden gelen konuklara kapılarını açmış durumda. Bora Bora'ya deniz tatili için gidenler eminiz ki burada daha fazlasını bulacaktır. Ada üzerinde ilkel çağlardan bu yana var olan kalıntıları ziyaret etmeniz ve bölgenin farklılıklarını yakından gözlemlemeniz için Bora Bora uçak bileti, ucakbileti.com'da sizleri bekliyor. Son dönemde özellikle ülkemizden bölgeye başlayan turizm akını, sadece bölgede verilen hizmetin kalitesini değil çeşitliliğini de arttırmıştır. Örneğin, Fransız Polinezyası olan bölgede Türk ürünlerini yiyeceklerini görmek artık daha sık rastlanan durumlar arasındadır. Özellikle son yıllarda bölgede batık gemilerin oldukça sık bulunduğu bir sahile ve denize sahip olduğunun anlaşılması dalış turizmini de önemli oranda cazip kılmıştır. Ülkeye gelen gerek balayı çiftleri gerekse sadece dalış turizmine ilgili insanlar, Bora Bora'da neler yapılır listesine yeni bir soluk getirmiştir.

Güney Pasifik Denizi içerisinde yer alan Bora Bora, iklimsel özellikleri bakımından da sıcağın yüksek olmaması ve bunaltıcı bir havaya sahip olmaması, adanın sahip olduğu yeşil orman içinde gezinmeyi de mümkün kılıyor. Zira volkanik dağların deniz yüzeyindeki uzantıları olarak ortaya çıkan bu adalar, son derece verimli topraklara ve meyvelerle süslü ormanların oluşmasına olanak tanımıştır. Ülkede yaşanan mevsimler yaz ve kış olarak ayrılmıştır. Bu yönü ile doğanın dinlenmesi ve temizlenmesi için de büyük bir zemin sağlayan Bora Bora, iklim koşulları yılın hangi ayı giderseniz gidin sizi sıcak ve temiz bir kumsal ile karşılayacaktır.

Bora Bora adasında denizde batık gemileri inceleyip volkanik dağa tırmandıysanız ve eşsiz patikalardan adanın farklı noktalarına ziyaretler düzenlediyseniz önünüzde hala uzun bir liste olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Zira ada ilkel yaşamdan bu yana yerli halka ev sahipliği yapmaktadır. Yerli halkın inançlarını, geleneklerini ve yaşamlarının izlerini sergileyen kalıntılar, yazıtlar ve mağaralar hâlâ Bora Bora üzerinde gözlemlenebilmektedir. Bora Bora oldukça geniş bir adadır. Bu da adanın birçok noktasına yürüyerek ulaşmanın neredeyse imkansız olmasını ya da bir gün içinde tamamlanması mümkün olmayan yolculuklar olması anlamını taşımaktadır. Bora Bora adasında oteller adanın ilkel noktaları için tekne turları düzenlemektedir. Bu turlarda adanın el değmeyen bölgelerini tekneden görme ve kayalıklarına çarpan dalgaları izleme olanağına sahip olacaksınız. Ada içinde düzenlenen ATV ve 4WD Turları ile hem sürüş hünerlerini sergileyebilir hem de isterseniz sizin için aracı başkasının kullanmasını isteyerek adanın görülmesi gereken tüm güzelliklerini bu güzel tur sayesinde izleyebilirsiniz. Ada şehri olan Bora Bora, su eğlencelerinin hepsinin yapılabilmesini sağlayan son derece güvenli bir bölge olma unvanını uzun süredir korumaktadır. Bora bora adasında oteller genellikle su kayağı parkurları düzenleyerek turistlerin eğlenmeleri için uygun güvenli ortamı yaratmaktadırlar. Ayrıca Jetski ile belirlenen mesafeler ve bölgelerin dışında çıkmaksızın dilediğince gezebilir, isterseniz sevdikleriniz ile romantik deniz gezintilerine çıkabilirsiniz.

 

 

Siz tertemiz denizi incelerken ve bu eşsiz denizin tadını çıkartırken birisinin sizin yerinize sizin fotoğrafınızı çekmesini ve bu anların ölümsüz olmasını isterseniz Bora bora adası otelleri bu hizmeti size sunan son derece düşünceli işletmelerin başında gelmektedir. Zira gerek ada içinde yapacağınız yürüyüşlerde gerek deniz dibinde bulunan eşsiz dünyayı incelediğiniz anlarda sizin yerinize fotoğrafınızı çekecek olan görevliler sizi büyük bir sorundan kurtaracaktır. Dünya üzerinde en çok kayda alınan video ve fotoğrafı çekilen yer, istatistiki çalışmalara göre Bora Bora adasında gerçekleşmiştir. Bu yönü ile adanın unutulmaz ve efsane alanlarında siz de fotoğraflar çekebilir ve adanın her yanında bulunan yüksek hızlı ücretsiz internet istasyonları ile bu görselleri paylaşabilirsiniz. Bora Bora adası hız teknelerinin de oldukça popüler olduğu noktalardandır. Jetski yarışlarının yapıldığı Bora Bora adasında mutlaka katılmanız gereken aktivitelerden olan bu hız teknesi turları ve yarışları, otellerin sunmuş olduğu eğlencelerin başında gelmektedir.

Güney Pasifik Denizi, yunusların ve balinaların oldukça sık ziyaret ettiği noktalardandır. Balinaların genellikle kış mevsiminde uğrak noktası olan bölge okyanusu, yunusların her ay bulundukları ender noktaların başında gelmektedir. Bora Bora adası işletmelerinin düzenlediği özel turlarla, misafirlerin yunusları olağanüstü yakınlıklardan gözlemlemeleri mümkün kılınmıştır. Ayrıca altları şeffaf olan kırılmaz camlardan bölümlere sahip tekneler sayesinde hem yunusları, hem balinaları, hem de diğer Pasifik Denizi sakinlerini gözlemlemeniz mümkün kılınmıştır. Sahip olduğu okyanus alanlarını sonuna kadar kullanmak isteyen Bora Bora işletmeleri, bu imkanı sadece teknelerden değil tüplü ve şnorkelle dalışlar ile de desteklemekte, böylece turistlerin daha fazla aktiviteye katılmalarını amaçlamaktadırlar.

 

 

Bora Bora, misafirlerinin unutmak istemeyeceği güzellikte bir tatil sunmaktadır. Ülkemizden uzun bir yolculuk sonunda ulaşacağınız Bora Bora adası, her anı ile katlanacağınız yolculuğun karşılığını fazlası ile geri verecek dünyanın en önemli tatil noktası olma unvanını her yıl düzenlenen müşteri memnuniyet anketleri ile kanıtlamaktadır.

İyi tatiller dileriz!

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Fransız Polinezyası Kalkışlı Uçuşlar

X
Bora Bora Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder