Bora Bora Ne Zaman Gidilir?

Bora Bora'ya Ne Zaman Gidilir?

Tropikal iklimin en güzel örneklerinden olan Bora bora adasının tüm keyfini doyasıya çıkarmayı kim istemez ki... İçinizi ısıtan güneş, sizleri serinleten turkuaz renkli deniz ve ayaklarınızın altında bir yastık gibi uzanan altın rengi kumların tadını hayallerinizdeki gibi çıkartabilmek için Bora bora adalarına gitmeyi düşündüğünüz tarih önemlidir. Tropikal bir tatilinin ve Fransa sosyetesinin göz bebeği olan Bora bora’da kendinizi kraliyet ailesinden biri gibi hissedeceksiniz. Doğanın tüm muhteşemliğinin önünüze sergilendiği bu adaya gidebilmek için en kısa sürede sitemizi ziyaret ederek Bora bora uçak bileti almanızı tavsiye ederiz.

Bora bora adasında görülen iklim tipi tropikaldir. Bora bora adası her ne kadar tropikal bir bölgede olsa da, iklimin özelliklerini pek göstermemektedir. Tropikal iklimin özellikleri olan muson yağmurları, kasırgalar ya da hortum burada görülmez. Yalnız Bora Bora'da hava durumu değişken olabilmektedir. En kuru bir günde yağmurun yağdığını görebilirsiniz. Bu durumun tam tersi de geçerli olabilmektedir. Yağmur hiç durmayacak gibi yağarken bir anda dinebilir ve güneş açabilir. Bu nedenle Bora bora’ya gidip ani yağmur veya ani güneşle karşılaşırsanız şaşırmayın. Bu mükemmel balayı adasına gelmeden önce çantanıza güneş koruyucu krem koymayı unutmayın. Mükemmel bronzluk için sağlıklı güneşlenmekten iyisi yoktur.

 

 

"Bora Bora’ya ne zaman gidilir?" sorunuzun yanıtı Bora bora’nın tipik bir tropikal iklimin görülmemesinden kaynaklı yılın her zamanında gidilebilir düşüncesiyle verebilirsiniz. Ancak Bora bora adalarının hakkını verebilmek için belli zaman aralıkları bulunmaktadır. Bora bora tatiline çıkmayı düşünüyorsanız Mart ayıyla Kasım ayı arasında olan bir zamanda tatil planlarınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Bu dönemlerde Bora bora adaları sizlere mükemmel bir tatili sunacaktır. Bora Bora adalarında sıcaklık ortalamaları 20’yle 30 derece arasında değişmektedir. Mart’la Kasım ayları arası nemli ve yağışlı dönemdir. Mayıs’la Ekim ayları arasındaysa kuru dönem yaşanmaktadır. Ancak Bora bora adasında her mevsim yağışla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu yağışlar sizin gününüzü ve tatilinizi mahvedecek tarzında olan yağışlardan değildir. Bora bora adası yağışları genellikle rahatlatıcı, kısa ve hoş bir ara olarak görülmektedir. Yağmurlar, güneşinizi sizlere tekrar verecektir.

İyi tatiller dileriz!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Fransız Polinezyası Kalkışlı Uçuşlar

X
Bora Bora Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder