Bora Bora Ne Yenir?

Bora Bora'da Ne Yenir?

Bora bora uçak bileti ile ulaşacak olduğunuz, Pasifiklerin önemli balayı turizm merkezlerinden olan Bora Bora adasının deniz kum ve güneş ile sunduğu doğal güzellikler ile yetinmeyenler için sunmuş olduğu eşsiz yiyecek imkanları da adayı öne çıkaran önemli özelliklerdendir. "Bora Bora'da ne yenir?" sorusuna cevap aramadan önce adanın kısaca özelliklerine bakmak doğru olacaktır. Bora Bora adası ikinci dünya savaşı sırasında oldukça büyük Amerikan silah sığınağına ev sahipliği yapsa da savaşın yaşanmadığı noktalardan biri olarak kayda geçmiştir. Savaş sırasında gelmesi gereken yiyecek yardımı ve içecek takviyesi gecikince Bora Bora adasının askerleri ormanı keşfetmeye ve bu tropik cennetin nimetlerini denemeye başlamıştır. Bora Bora'da ne yenir ne içilir? sorusunu teorik olarak ilk soran gurup olan Amerikan askerleri adanın eşsiz meyveleri ile cevaplarını fazlasıyla almış ve savaşın bitiminden sonra birçoğu Amerika’ya dönmeyerek adaya yerleşmiştir. Geçen zaman içinde başta balayı turizmi olmak üzere turizmin başkentleri arasına girmeyi başaran ada gelişen olanaklar ve talepler doğrultusunda bünyesinde birçok farklı tatil kompleksinin kurulmasına izin vermiştir. Dünyanın her yerinden gelen işletmeciler, dünyanın her yerinden gelen turistler için dünyanın en özel mutfaklarını adada hizmete sunmuştur. Bora Bora'da ne içilir ? sorusuna da cevap arayan işletmeciler adanın her yerinde yetişen eşsiz tropik meyvelerin suları olmak üzere ada sakinleri ve turistleri için dünyanın en kaliteli içkilerini ada içindeki komplekslerde servis etmeye başlamıştır. Bora Bora adası gerek yapılanması gerekse tesislerinin kalitesi ile 7 yıldızlı şeklinde tabir edilen tatil anlayışını 5 yıldızlı fiyatlarla sunan olağanüstü bir merkezdir.

 

 

La Villa Mahana Bora Bora

La Villa Mahana, Bora Bora adasının en popüler lezzet mekanlarının başında gelmektedir. La Villa Mahana bu denli popüler olmasını sağlayan başlıca unsur ise son derece güzel çiçeklerle süslü bir bahçede büyük ve farklı tonlardaki renklerin hakim olduğu bir mekana üzerinde her daim yanan mumlarla süslü masaların eşlik etmesidir. Ayrıca La Villa Mahana restoranı tam masaların ortasında bulunan süs havuzu ile de eşsiz bir görünüm yakalamaktadır. Sabah kahvaltısını 08:00’da başta Fransız ve İtalyan mutfağının kahvaltı alışkanlıklarına göre sunmaya başlayan mekan içinde her şey düşünülmüş durumda. La Villa Mahana Bora Bora restorana girdiğiniz an sizi muhteşem resimler karşılıyor. Ayrıca restoran içinde bulunan bir çok köşede de bu tabloları görmek mümkün. La Villa Mahana Bora Bora öğlen yemekleri içinde hizmet verse en önemli bölümünü akşam yemekleri için hazırlıyor. Zira mekanda 17:00'da başlayan akşam yemeği servisi gece saat 23:00’a kadar sürmekte. Bu saatler içinde kesinlikle rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Her gün canlı müzik yapılan mekanda en büyük farklılık ise açık hava da yemek yeme olarak gösteriliyor. Zira tropik iklimin etkisinde olan Bora Bora adası akşam saatlerinde de oldukça sıcak bir ada. Fransız ve İtalyan mutfakları başta olmak üzere Avrupa’nın önemli yemekleri siparişinize göre hazırlanabiliyor. La Villa Mahana Bora Bora özellikle et yemeklerinin çok talep gördüğü bir nokta. Domuz eti ve dana eti yanı sıra kanatlı hayvanları deve kuşu dahil çok geniş bir listeden dilediğiniz eti seçerek kısa sürede denemeye başlayabiliyorsunuz. La Villa Mahana Bora Bora'da ortalama bir akşam yemeğinin maliyeti minimum 300 ila maksimum 800 Türk lirası arasında değişebiliyor. Çalışan servis elemanlarından aşçılara kadar herkes İngilizce konuşabilen son derece kibar insanlar ve tesis, kredi kartı ile ödeme yapmanıza olanak sağlanıyor. Dilerseniz Türkiye’de hizmet veren bankaların sunmuş olduğu kredi kartı seçenekleri olan Mastercard ve Visa card bu restoranda kullanımınız için taksitlendirme seçenekleri de sunuyor. Fakat taksitlendirme seçeneği kullanmak istiyorsanız bunu mutlaka en başta söylemeniz gerekiyor. Zira işlemlerin farklı ülkede gerçekleşmesi bazen uyumsuzluk sorunu çıkarabiliyor. Ayrıca servis elemanlarına kartınızı teslim edecekseniz yani kendiniz kasada ödeme yapmayacaksanız mutlaka belirtmeniz gerekli aksi taktirde yoğunluktan zaman zaman garsonların unutma durumları gerçekleşebiliyor. La Villa Mahana, Bora Bora adasında et ürünlerini yemeniz için hem en uygun ortamı hem de en hesaplı hizmeti en farklı alternatiflerle sunan istatistiki verilere göre turistlerin en çok tercih ettiği mekan olma unvanını taşıyor.

 

 

St. James Bora Bora

St. James Bora Bora restoran, adanın deniz ürünlerinin denenebileceği en popüler mekan olma özelliğini koruyor. Ayrıca uluslararası arenada başarı kaydetmiş önemli içeceklerin deniz ürünleri ile birlikte servis edildiği noktada her şey düşünülmüş durumda. St. James Bora Bora sabah 09:00’da kahvaltı ile başladığı hizmetlerine akşam 01:00’da gece kulübüne dönüşerek devam ettiriyor. 18:00 ile 24:00 saatleri arası St. James Bora Bora rezervasyon ile girebileceğiniz zaman dilimi olarak belirtilmiş. İster Fransız ister İtalyan ister Amerikan usulü deniz ürünlerinin en seçkin yemeklerini St. James Bora Bora restoran içinde bulmanız mümkün. Ayrıca mekan sizin istediğiniz noktaya paket servisi de yapıyor. Yani açık havada sahilde kumsalda yemek yemek isterseniz buralara servis yapabilen değişik bir hizmet anlayışları mevcut. Denize sıfır konumda yerleşimi olan St. James Bora Bora, ayrıca içinde oldukça geniş seçeneklerin bulunduğu bir şarap bar da düşünülmüş durumda. Siz yemeğinizi seçmeden önce bu bardan istediğiniz şarabı seçerek yemeğiniz hazırlanana kadar soğuması mümkün kılınıyor. Ücretsiz internet hizmeti bulunan mekânda isterseniz bekleme süresince interneti kullanabiliyor, isterseniz sahip olduğu çiçeklerle dolu bir bahçede yürüyüş yapabiliyorsunuz.

Çocuklu aileler için özel sandalyelerin masaların bulunduğu St. James Bora Bora restoranda ayrıca iş toplantıları da yapılabilecek bir bölüm mevcut. Deniz ürünleri servisi yapılan mekanda servis edilen bütün deniz canlıları adanın koylarında yakalanan ve taze olarak servis edilen ürünlerden seçiliyor. Dilerseniz istediğiniz balığı akvaryum içinden seçip sizin için pişirilmesini isteyebiliyorsunuz. 250 Türk lirası ila 700 Türk lirası arasında gelen Bora Bora adasına göre uygun olan hesabı ayrıca kredi kartı ile ödeme imkanı da tanıyor. Dilerseniz rezervasyonunuzu geç saatlere yaptırıp mekan kabuk değiştirdiğinde ekstra bir giriş ücreti vermeksizin St. James Bora Bora gece kulübü organizasyonuna katılabiliyorsunuz. Yemek masasından gece kulübüne geçen müşteriler için ilk içkiler St. James Bora Bora ikramı oluyor ve ücret talep edilmiyor. Mekan içinde canlı dans performansları sergilenebildiği gibi canlı müzik yapan guruplar da hem akşam yemeğinde hem de gece kulübünde eğlence için yardımınıza koşuyor. Mekan içine çalışanlar tamamen İngilizce konuşan personeller. Bu durum çok kolay iletişim kurulabilen insanların sizlere hizmet etmesini sağlıyor. Oldukça nazik ve güler yüzlü olan personel size özel ve son derece hızlı bir hizmet sunuyor.

Afiyet olsun!

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Fransız Polinezyası Kalkışlı Uçuşlar

X
Bora Bora Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder