Bora Bora'da Alışveriş

Bora Bora'da Alışveriş

Beyaz kumları, kristal renkte berrak denizi ve zümrüt ormanları ile destan Bora Bora Adaları… Güney Pasifik sularının 18 mil açığında, Tahiti’nin 150 mil kuzeybatısında yer alan Bora Bora Adaları'na, İstanbul’dan Bora bora uçak bileti aldığınız zaman Paris aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Toplam yolculuk süreciniz ise ortalama olarak 20 saat sürmektedir.

Bora Bora'da alışveriş ise en az doğam güzellikleri kadar çeşitlilik arz ediyor. Büyük şehirlerdeki gibi büyük alışveriş merkezleri bekliyorsanız biraz hüsra uğrayabilirsiniz çünkü ada üzerinde küçük butik tarzı yerlerden alışveriş yapılabiliyor. Yöresel kıyafetlerden tutun, siyah incili takılara kadar el emeği birçok ürünü bulabileceğiniz Bora Bora'da alışveriş, oldukça keyifli. Peki Bora Bora'dan ne alınır? Bora Bora nesiyle ünlüdür?

 

Sibani Perles

Bora Bora'da alışveriş dendiği zaman akla ilk gelendir siyah incidir. Dünya üzerinde yalnızca Bora Bora adalarında bulunan gerçek siyah incilerin satışı oldukça fazladır. Turistlerin en çok güvendiği ve tercih ettiği yer ola Sibani Perles ise kalitenin ve bol seçeneğin olması yanı sıra personelin ilgisi için de oldukça cezbedicidir. Makul ücretlendirmesinin yanı sıra farklı büyüklükteki incileri ve daha önce hiçbir yerde göremeyeceğiniz takı modelleri ile Sibani Perles açık ara diğer mağazalardan öndedir. Eğer sizler de inci almadan dönmek istemiyorsanız ya da en azında hatıra olarak güzel takılar düşünüyorsanız yolunuz muhakkak Sibani Perles'den geçmelidir.

 


 

Baldini Perles 

Çeşitli mücevherlerin bulunduğu Baldini Perles turistlerin genellikle çok uğradığı ikinci dükkandır sebebi ise fiyat uygunluğunun yanı sıra sadece inci satmıyor. Baldini Perles çok fazla çeşitli boncuk ve sade takıları ile turistlerin gözdesi olmayı başarmıştır. Samimi personeli ile hizmetlerinden memnun kalmamanız imkansız. İkramlıkları ile içinizi serinletirken sizin karar verebilmenizi güler yüzle beklemeye devam ediyorlar.

 

 

Arc En Ciel Bora-Bora

İncinin altın ile buluşmasına şahitlik ederken çeşitlli modeller arasında karar vermekte oldukça zorlanacağınız bir zaman dilimi sizi beklemekte. Sadece basit olarak kolye ucu şeklinde dahi bulunan incileri dahi burada bulabilmeniz mümkündür. Ellerinde bulunan daha pek çok inci çeşidi hakkında engin bilgilere sahip olan işletme sahibi büyük bir sabır ve güler yüzle bunların bilgisini her müşterisi ile paylaşmaktan zevk duymasının yanı sıra zevklerinize de önem vermektedir. Siyah incinin en önemli adreslerinden biri olan Arc En Ciel Bora-Bora, ziyaret edilmeden dönülmemesi gereken ender mağazaların başında yer almaktadır

 

Fantasy

Takı ürünleri konusunda en çok tercih edilen mağazalardan bir tanesi Fantasy olarak kabul edilmektedir. İnci işçiliğinin yansımalarının yer almakta olduğu eşsiz takı tasarımlarını tercih etmek isteyenlerin, buraya muhakkak  uğraması gerekmektedir. Uygun fiyat seçeneklerinden yararlanarak zevkinize uygun takı ürünlerinden rahatlıkla satın alabilirsiniz. Takı ürünleri almanın yanı sıra, Bora Bora’dan hediyelik eşya alımı yapmak isteyenlerin de bu dükkândan istedikleri ürünleri bulabilmeleri mümkündür. Makûl fiyat aralıklarıyla satışa sunulmuş olan İnci kabukları, kazınmış inciler ve kartpostal seçenekleri dikkatinizi çekecektir. Sevdiklerini mutlu etmek isteyenlerin, buraya uğrayarak alışveriş yapmalarını tavsiye ederiz.

 

 

Deep Sea Pearls

Güler yüzlü ve sıcakkanlı personel, ısrarcı olmadıkları gibi oldukça misafirperver olmaları ile anılmaktadır. Sadece inci satışı bulunmaması ile birlikte birbirinden değerli birçok taş çeşidi ile gözlerinizi vitrinlerinden alamayacağınız ender bir işletme olan Deep Sea Pearls, inci düşünenler için özellikle gidilmesi gereken bir adrestir. Sadece inci hakkında bilgilendirme ile sınırlı kalmayan işletmede fiyatların oldukça uygun olması ise sizleri oldukça şaşırtacaktır. Sahte ürün korkusu yaşamadan gönül rahatlığı ile alışverişi tamamlayabileceğiniz harika bir mağaza olan Deep Sea Pearls'ü kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

 

 

 

Art du Pacific

Biyolojik çeşitlilik ve faunaların yansıtıldığı bir müze olan Art du Pacific, oldukça ilgi çekici eserleri sizlerin gözleri önüne sermektedir. Burada en çok dikkat çeken nokta Bora Bora’nın sanat galerileri içerisinde, yerel sanatçıların ve ailelerinin el ürünlerinin satışa sunulmasıdır. Yerel halkın yapmış olduğu bu ürünlerden dilediğinizi satın alarak, hem sanata hem de sanatçıya katkı sağlamış olabileceksiniz. Yerel sanatçıların yanı sıra;  Galeria D’art Alain Et Linda ve Jacques  Boullaire gibi bilinen sanatçıların ürünlerinin sergisini de görebilirsiniz. Sanatseverler bu resim, heykel ve gravürler arasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaktır.

 

Tahiti Pearl Market

Sabırlı ve güler yüzlü personel sayesinde onlarca çeşit ve model arasında sizlerin aklı karışırken çalışanların yalnızca sizin düşüncelerinize önem vermesi oldukça önemli bir husustur. Tahiti Pearl Market çalışanları ise bu sabrı sonuna kadar gösterir ve almayı düşündüğünüz fiyat aralığını belirterek size yardımcı olurlar. Müşterilerin hemen hepsi işletmeden övgü ile bahsetmesi ise yalnızca bir tesadüf değildir. Kapıdan içeri girdiğiniz anda bunu çok net anlayacaksınız.

 

 

 

Nyco’s

Tahiti inci takı koleksiyonlarının sunulmakta olduğu bu özel mağaza, alışveriş tutkunlarının muhakkak görmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Bora Bora'da alışveriş seçeneklerini değerlendirmekte olan sizlerin, bölgenin en ünlü ürünü olan incilerden oluşan güzel bir takı setine sahip olmak istemesi oldukça normaldir. Profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmakta olan takı ürünlerinin sunulmakta olduğu bu mağaza , fiyatların bir miktar daha uygun olması ile dikkat çekmektedir. Diğer takı mağazalarının rekabetçi tavrına rağmen kendi vizyonundan ödün vermeyen bu mağazanın cana yakın çalışanları tarafından istediğiniz ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

 

Le Perle De MAIMITI

Birçok siyah inci başınızı döndürmüş hatta çok fazla görmekten sıkılmış bile olabilirsiniz. Fakat La Perle de MAIMITI sizlere sadece inci değil aynı zamanda farklı mücevherlerden (altın, gümüş) pek çok çeşidi de size sunacaktır. Bunların yanı sıra değerli metal madenlerin içerisine konmuş incilerin oldukça göz kamaştırıcı olması ise size fazla cazip gelebilir. Bazı takılarda o kadar ince detay işlemeler mevcut ki sadece sıradan bir dizi inci alıp çıkamayacağınızı garanti ediyoruz.

Keyifli alışverişler dileriz!

 

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Fransız Polinezyası Kalkışlı Uçuşlar

X
Bora Bora Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder