Bologna'da Eğlence Hayatı

Bologna'da Eğlence Hayatı

Bir ülke veya şehir keşif edilmek istendiğinde, tabi ki şehrin öncelikle tarihi dokusu ve yemek kültürü merak edilir. Ancak bunların yanı sıra bir de gece hayatı, eğlence kültürü ve şehrin yerel halkının boş vakitlerinde neler yaptığı, özel kutlamaları ve daha pek çok konu hakkında bilgi edinmek istenir. Söz konusu olan Bologna şehri, küçük şirin bir kent ve çoğunlukla üniversiteli öğrencilerin bulunduğu bir bölgedir. Dolayısıyla gençliğin yer aldığı her alanda olduğu gibi Bologna’da Gece Hayatı da oldukça hareketli ve eğlencelidir. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde gebe hayatı bakımından oldukça hareketli olan şehir, kısacası okulların açık olduğu sezonlarda konuklarına oldukça fazla eğlence çeşitliliği sunmaktadır. Şehrin özellikle Via Zanboni ile Via Mascarella caddelerinde çeşitli konseptle eğlence imkanı sunan fazlaca bar ve gece kulübü vardır. Bologna’ya gittiğinizde bu caddelere uğrarsanız, sabahlara kadar sınırsız eğlenme fırsatını yakalayabilirsiniz. Eğer balayı için bu şehri seçecekseniz, sizleri yeme-içme konusundan gezi turlarına kadar oldukça geniş bir aktivite yoğunluğu bekleyecektir. Bunun yanı sıra Bologna’da Eğlence Hayatı, sizlere unutamayacağınız anıların yaşatacak ve kesinlikle bir daha gitmek isteyeceğiniz kadar eğlenme fırsatı sunacaktır. Bologna’da popüler eğlence mekanlarına değinmek gerekirse, bazılarını fikir edinmeniz adına aşağıda sizler için sıralayacağız. 

 Le Stanze: Bir kilisenin içine kurulan bu bar, Bologna’nın en ünlü mekanlarından biridir. Bologna’da yediğiniz bir akşam yemeği sonrasında şaraplarını denemek için gidebileceğiniz en ideal noktadır. Son derece güler yüzlü personeli sayesinde konforlu bir servis hizmeti alabileceğiniz, içkinizin yanında lezzetli atıştırmalıklar tadabileceğiniz bir mekandır. Okulların açık olduğu dönemde akşam 9.00 kadar eğlenebileceğiniz bar, yaz sezonunda öğrencilerin eve dönüşüyle biraz sessiz sakin olsa da yine de otantik dekorasyonuyla görülesi bir alandır.

 


 

Kinki Adres: Via Zamboni 1: Özellikle üniversite öğrencilerinin sıklıkla ziyaret ettiği gece kulübünde, sabahlara kadar elektro müzik çalmaktadır. Elektro müzik severler için sınırsız eğlenmenin en doğru adresi olacaktır.

 


 

Osteria Del Sole: Söylentilere göre 600 yıldır açık olan bu bar, Bologna halkı tarafından en sık ziyaret edilen mekanlardan biridir. Bologna’da herkes tarafından bilinen ve sevilen bar, aynı zamanda turistler tarafından da bir hayli ilgi görmektedir. Lezzetli şarapları ve atıştırmalıklarıyla kesinlikle uğranması gereken bir eğlence merkezidir.

 


 

Estragon, Via Stalingrado 83: Bologna’nın tıklım tıklım dolup taşan gece kulüplerinden biri olup, haftanın her günü hizmet vermektedir. Üstelik neredeyse her gece parti, konser ve rock gruplarına yer veren bir kulüp niteliği taşıdığı için oldukça hareketli ve eğlence de sınır olmayan bir yerdir. Dolayısıyla Bologna’ya gittiğinizde mutlaka bu mekanın atmosferine şahit olmalısınız.

 


 

Link, Via Fioravanti 14: Genellikle canlı müziğe yer veren mekan, gece 10.00’da açılmakta ve sabah 05.00’e kadar eğlence devam etmektedir. Sabaha kadar eğlenmek isteyenler için görülesi bir mekandır.

Matis, Via Del Colle, 76: Profesyonel dansçıların ve yerel sanatçıların yer aldığı bu kulüp, Bologna’da dolup taşan yerlerin başında gelir. Sabaha kadar açıktır ve eğlencede sınır tanımayanlar için en popüler adreslerden biridir.

 


 

Bologna şehrinde öğrenci yoğunluğunun fazla olması nedeniyle gece yaşantısı da normal olarak yaz sezonu dışında oldukça hareketlidir. Dolayısıyla şehirde kulüp ve barların sayısı da bir hayli fazladır. Bu şehri gezmek ve eğlence hayatını tam anlamıyla keşif etmek isteyenler için sınırsız seçenek vardır. Yukarıda belirttiğimiz bazı mekanlar, bu seçeneklerden sadece bir kaçı olup, eğlenmek isteyen bireyler için eğlence anlayışına uygun birçok alternatif bulunmaktadır. Merak edilen Bologna Eğlence Kültürü, aslında her şehirde olduğu gibi biraz da yaş ortalamasına bağlı şekilde gelişmektedir. Gençler için daha çok canlı ve rock gruplarının yer aldığı,  sabahlara kadar çılgınca dans edilebilecek mekanlar varken, orta yaş ve ileri yaş grupları içinde hafif müzik eşliğinde şaraplarını yudumlayabilecekleri mekanlar bulunmaktadır. Bologna şehrinde gece hayatı konusunda her tarza ve yaşa uygun mekanlar bulunmaktadır. Çok büyük olmayan bu şehir, içinde oldukça geniş bir aktivite çılgınlığı barındırmaktadır. Dolayısıyla ziyaret eden her birey, Bologna’dan gülen yüzüyle döneceği tartışmasız bir gerçektir.  Bunun yanı sıra Bologna’da Gece Eğlenceleri konusunun dışında farklı eğlence içeriğine sahip festival ve karnavallar da bulunmaktadır. Bu festivallerin yapılacağı tarihlerde Bologna’da bulunursanız, sizleri oldukça ilginç gösteriler ve müzik ziyafeti beklerken, kalabalık bir toplulukla da hareketli ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Festival ve karnavalların içeriği hakkında bilgi almanız adına bazılarını aşağıda sizler için sıraladık.

 


 

Bologna Festivali(Klasik Müzik Festivali)

İtalyan’ın ünlü kültür şehri olarak son yıllarda ön plana çıkmayı başaran Bologna, yıl içinde 2 önem teşkil eden müzik festivaline imza atar. Bunlardan biri olan Bologna Festivali, çocuklar ve yetişkinler olmak üzere iki ayrı kategoride yapılan klasik müzik festivalini içerir. Bu festival 1982 senesinde Bologna Kültür ve Kongre Sarayının Destek vermesi üzerine düzenlenmeye başlamış ve ardından her yıl düzenli olarak organize edilmiştir. Mart ayında daha çok gerçekleştirilen festival, duruma göre farklı aylarda düzenlenebilmektedir. Festivale destek veren kurumlardan biri de Avrupa’nın en eski yapısı olan Bologna Üniversitesi’dir. Birçok ünlü senfoni orkestrasının katılım gösterdiği festival, genellikle tarihi dokuya uygun geleneksel mekanlarda gerçekleştirilir ve son derece keyif vericidir.

 


 

Bologna Caz Festivali
Avrupa halkı tarafından merakla beklenen müzik festivallerinden biri de Bologna Caz Festivali’dir. Normal şartlarda caz müzik tutkunları bir mekanda ünlü bir caz üstadını dinlemek için 100 Euro veya daha üzeri bir bedel ödemek zorunda kalırken, bu festival sayesinde birden fazla üstadın konserini ücretsiz dinleme fırsatı yakalanmaktadır. Kasım ayında düzenlenen festival, tarihini değiştirebildiği gibi önceden belirtilen tarihiyle herkes bu festivale gitmek için sabırsızlıkla beklemektedir. Düzenlendiği gün ara vermeksizin gün boyu dünyanın en ünlü caz müzisyenlerini dinleme fırsatı bulunur. Dolayısıyla Bologna’ya seyahat etmek isteyenler, festivale yakın bir tarihte gitmeyi düşünüyorlarsa mutlaka gidiş tarihlerinde değişiklik yapmalı ve bu müthiş müzik ziyafetine katılmalıdır.

 


 

Biografilm Festivali
Uluslar arası Biografilere adanan bir film festivalidir. Her yıl Haziran ayında düzenlenen bir organizasyon olup, katılımcılar farklı bir deneyim yaşayabilirler.

 


 

Bilbolbul Karikatür Festivali
Kasım ayı sonuna doğru düzenlenen uluslar arası karikatür festivalini içerir. Dünyaca ünlü karikatüristlerin katılım sağladığı oldukça keyiflidir bir organizasyondur.

 


 

Bologna Motor Show
Avrupa’nın en seçkin marka ve modeldeki araçlarının tanıtım festivalidir. Aralık ayında düzenlenen bu festival katılımcıların gözlerini kamaştıran özelliklerde araçları görmelerine olanak verir. Lüks araç tutkunu bireyler Bologna ziyaretlerini bu festivalin düzenleneceği tarif aralığında yaparsa, oldukça farklı bir aktiviteye katılım sağlamış, belki hiç göremeyecekleri araçları yakından görme imkanı bulmuş olacaklardır.


Festivalleriyle ünlü olan Bologna şehrinde özellikle ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde pek çok içeriğe sahip festival düzenlenir. Şehrin hem yerel halkı hem de ziyaretçileri için oldukça eğlenceli geçen bu festivaller, aynı zamanda ünlü üstatları da tanıma fırsatını kişilere sunar. Dolayısıyla festival denildiğinde kültürel bir zenginlik olduğu unutulmamalı ve dünyaca ünlü isimleri yakından görebilmek için mutlaka katılım sağlayarak farklı bir deneyim kazanılmalıdır.

Bologna uçak bileti, ucakbileti.com'da sizleri bekliyor!

İyi eğlenceler!

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer italya Kalkışlı Uçuşlar

X
Bologna Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder