Bodrum’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Bodrum’da Ne Yenir, Ne İçilir?

 

Ege'nin vazgeçilmezlerinden Bodrum, tarihi, doğası, masmavi denizi, eğlence ve sakinliğin bir arada olduğu eşsiz ortamı ile tatilciler için en özel yerlerden biridir. Bodrum mutfağı da oldukça hafif ve lezzetli yemeklerden oluşmaktadır. Bodrum’a gittiğinizde mutlaka yemeniz gereken Bodrum’a has yemekleri derledik. Bodrum yemekleri genellikle zeytinyağlı, bol mezeli ve deniz mahsulü ağırlıklıdır. Bu özel lezzetleri mutlaka tatmalısınız.

 

Çökertme Kebabı


Bodrum'a özgü lezzetlerden biri olan çökertme kebabını Bodrum'daki nerdeyse her restoranda bulmanız mümkündür. Başka şehirlerdeki restoranların bile menülerine girmiş olan Bodrum çökertme kebabını Bodrum’da mutlaka yemelisiniz. Kızarmış patates üzerine kırmızı et ve yoğurtla servis edilen bu yemek unutamayacağınız bir lezzet sunuyor sizlere.

 

Kabak Çiçeği Dolması


Ege'ye özel bir yemek olan kabak çiçeği dolmasının en güzelini Bodrum'da yeme şansına sahipsiniz. Sabahın çok erken saatlerinde, kabak çiçekleri açar açmaz toplanıp yapılan bu dolmayı mutlaka tatmalısınız.

 

Zeytinyağlılar


Bodrum'un vazgeçilmez yemeklerinden olan ve çeşitli ot ile sebzelerden yapılan zeytinyağlı yemek ve mezeler de Bodrum'a gittiğinizde denemenizi önerdiğimiz yemekler arasında yer almaktadır. Sağlığa çok faydalı zeytinyağı Bodrum’da birçok yemekte tercih edilmektedir. Taze, mis kokulu ve lezzetli zeytin yağlı yemekleri mutlaka denemelisiniz.

 

Deniz Ürünleri


Ege ve Akdeniz mutfağının harmanlanıp sofraları şenlendirdiği Bodrum'da deniz ürünleri en çok tüketilenler besinler arasındadır. Birçok yemekte denizden bir şey bulmanız mümkün. Özellikle iskorpit, kırlangıç balığı ve ahtapottan yapılan balık çorbaları, daha küçük balıklardan yapılan balık salataları mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdendir. Deniz mahsüllerinden yapılan daha pek çok lezzetli yemek vardır. Denemenizi tavsiye ederiz.

 

Hardal Otu Salatası


Bodrum'a özgü yemeklerin arasında sıra dışı bir lezzete sahip olan hardal otu salatası, haşlanmış hardal otunun zeytinyağı, limon ve tuz ile harmanlanması ile servis edilir. Bodrum’a gittiğinizde mutlaka tatmanız gereken farklı bir lezzettir.

 

Bodrum’da ne yenir sorusunun cevabını vermeye çalıştığımız yazımızda, Bodrum’a has yemeklere değindik. Pek çok lezzete ev sahipliği yapan Bodrum’da bu lezzetleri mutlaka tatmalısınız. Hemen web sitemizden en ucuz Bodrum uçak biletini alarak nefis Bodrum yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Şimdiden afiyet olsun.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Bodrum Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder