Bergen Festivalleri

Bergen Festivalleri

Her sene, etnik veya modern birçok festivale ev sahipliği yapan Bergen’i milyonlarca turist ziyaret etmektedir. Norveç kültürünü tanımak veya müzik festivallerinde gönlünüzce eğlenmek isterseniz Bergen Festivalleri listemize göz atmanızda fayda var.

 

Grieg in Bergen

 

Dünyaca ünlü kompozitör Edvard Grieg’in anısına yapılan bir klasik müzik festivalidir, Grieg in Bergen. Yaklaşık 10 hafta süren festival Bergen’in en büyük klasik müzik festivali olma bayrağını taşıyor. Klasik müzik severlerin oldukça memnun ayrılacağı festival, Edvar Grieg’i yakından tanımak için de oldukça iyi bir fırsat.

 

Bergen Uluslararası Film Festivali (BIFF)

Her yıl Ekim ayında düzenlenen film festivali 1 hafta sürüyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden yapımcıların, oyuncuların ve yönetmenlerin katılımıyla gerçekleşen festivalde yepyeni film gösterimleriyle birlikte dünya sinemasına yeni filmler, oyuncular ve yönetmenler kazandırıyor.

 

Nattjazz

 

Kuzey Avrupa’nın en meşhur festivallerinden olan Nattjazz, Mayıs ayı sonundan Haziran ayı başına kadar sürüyor. Festivale dünyaca ünlü jazz ustalarının katılımıyla gerçekleşen etkinlik jazz severleri bekliyor.

 

Anayasa Günü Festivali

 

17 Mayıs’ta Bergen sokaklarında gerçekleşen festivalde yerel halk, etnik kıyafetleri ve yöresel müzikleri ile ulusal bayramlarını kutluyor. Festivalde turnuvalar, törenler ve yöresel yemeklerle renkli bir ortam oluşuyor.

 

Bergen Müzik Festivali

 

Yine yağışların en az oluşundan dolayı Nisan sonu Mayıs başı gibi yapılan bir diğer etkinlik ise Bergen Müzik Festivali. Bergen kasabasının çeşitli yerlerinden birçok İskandinav sanatçının konser vermesiyle eğlenceli anlar yaşanıyor.

 

Bergen Raggae Festivali ( BRF)

 

Haziran ayı başında düzenlenen BRF, bir Raggae festivali. Çeşitli sanatçıların katılımıyla gerçekleşen etkinliğe yerli yabancı birçok ziyaretçi katılıyor.

Bergen festivalleri listemizin sonuna gelirken, bu şirin kasabadaki festivallere katılmak bir tık kadar uzağınızda! Bergen uçak bileti için avantajlı uçuş fırsatlarımızdan sitemizi ziyaret ederek faydalanabilirsiniz.

İyi eğlenceler!

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Bergen Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder