Batum'a Ne Zaman Gidilir?

Öncelikle Gürcistan'a bağlı olan Batum şehrinin iklimi hakkında sizlere bilgiler verelim. Batum iklimi her ne kadar şehir Karadeniz kıyısında da yer almış olsa da şehirde daha çok subtropikal iklim etkilidir. Bu iklimle birlikte Şehirde sıcak ve ılıman bir iklim tipi etki göstermektedir.  Yağış fazlaca görülmektedir. Kurak gibi görünen zamanlarda bile şehirde yağmur yağdığı gözlenmektedir.  Batum hava durumu bu şekilde seyretmektedir. Tropik deniz iklimi şehri egemenliği altına alır.

Batum şehrinde yıllık sıcaklık ise 14.2 olarak karşımıza çıkmaktadır.  Ortalama yağış ise 2393 mm olarak izlenmektedir.  En fazla yağış alan ay Aralık , en az yağış alan ay ise Mayıs ayı olarak karşımıza çıkmaktadır.  Sıcaklık ise en fazla Ağustos ayı içerisindedir. Bu ayda sıcaklık 22.2 derecedir. En düşük sıcaklık ise Ocak ayında şehirde etkisini göstermektedir. Batum' da Mayıs ayından başlayarak Eylül ayına kadar olan aralıklarda gidebilirsiniz. Bu zamanlarda sıcacık, ılıman bir hava sizi karşılayacaktır. Denize girmek için de bu zamanlar doğru olabilir.   Çünkü yaz aylarında Batum şehrinde hareketlilik daha fazladır.  Özellikle deniz kıyısında yer alan restaurantlar oldukça fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Deniz tatili için bu dönemler oldukça doğrudur. Sakin aylarda tatil yapmak isteyenler ise , şehre Sonbahar  aylarında gelebilirler.  İlkbaharda ise şehirde doğa turizmi oldukça ön plana çıkmaktadır.  Kamp bu aylarda oldukça tercih edilmektedir. Hava durumu Batum bu şekilde seyreder.

 

 

 

Batumda hava durumu hakkında sizlere bilgiler verdik. Şehir her mevsimde ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. Batum uçak bileti satın almak için erken rezervasyon avantajlarından yararlanarak hemen biletinizi satın alabilir ve çok uygun fiyatlar ile uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Böylece hem ucuz bileti satın alıp, hem de konforlu bir seyahat gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.  Sizlerde bu harika şehri keşfetmek için hemen uçak biletinizi satın alın ve valizinizi hazırlayıp tatile başlayın. Unutamayacağınız anılar ile Batum şehrinden geri dönüş yapın. Batum ılıman mevsimi , harika doğası , mis gibi havası ve muhteşem gece hayatı ile sizleri beklemekte.

Diğer Gürcistan Kalkışlı Uçuşlar

X
Batum Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder