Batum'da Alışveriş

Batum'da Alışveriş

Batum denilince herkesin aklına eğlence hayatı ve ülkede yasal olan kumar gelmektedir. Şehir her bakımdan herkese uygun gezilecek yerler ve eğlenilecek alanlar bulunmaktadır. Eğlenceden ve geziden arta kalan zamanlarda ise alışveriş yapmak elbette her seyahat sever için bir aktivitedir. Peki Batum'da Alışveriş nasıldır? Batum'dan ne alınır?  sorularına cevaplar bulalım birlikte.

Batum şehrinde herkesin bildiği üzere araba uygun fiyata satın alınabilir. Buradan uygun fiyatlar ile araba satın alarak, ülkenize çıkartmanız mümkündür. Şehirde sigara da oldukça uygun fiyatlıdır ve hediye olarak da genellikle sigara tercih edilmektedir. Farklı markalarda sigaralar alarak uygun fiyatlı avantajların keyfini çıkarabilirsiniz. Şehre ait içkiler de oldukça ilgi odağıdır. Bir çok yerde bu içkiler hediyelik olarak satılmakta olup yerli ve yabancı her türden turistin de ilgisini fazlaca çekmektedir. Ayrıca elektronik aletlerde de şehir oldukça ucuzdur. Buradan iphone, ipad gibi ürünleri de oldukça uygun fiyatlar ile satın almanız mümkündür. Hatta buradan almış olduğunuz elektronik aletlerin fiyat uygunluğu ile gezide harcadığınız masrafları bile karşılamanız mümkündür. Ayrıca hediyelik olarak ağaç oymasından yapılmakta olan maşrapalardan da satın alabilirsiniz.  Bunlar el işçiliği ile yapılır ve oldukça hoş ürünlerdir. Şehri yansıtması adına bu ürünlerden satın alarak sevdiklerinize harika hediyelikler götürmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca eğer araba ile geldiyseniz şehre kesinlikle benzin alabilirsiniz. Çünkü burada benzin oldukça ucuza satılmakta. Dönüşte depoyu doldurup o şekilde dönüş yapabilirsiniz. 

 

 

Şehirde yer almakta olan alışveriş merkezlerini kesinlikle gezmenizi öneririz. Buradan kıyafet alabilir ya da en güzel parfümleri daha uygun fiyatlara bulmanız mümkündür. Batum şehrine geldiğinde şehri öncelikle keşfe çıkın. Sonrasında ise her yeri tek tek dolaşın ve en güzel yerlerden en güzel ürünleri satın alın. Ayrıca şehir içerisinde el işlemesinden yapılan harika nitelikte ürünler de yer almaktadır. Şehir merkezinde yer almakta olan Batumi plazadan aradığınız her şeyi en uygun fiyatlar ile bulmanız mümkündür. Bu alışveriş merkezi 2015 yılında açılmıştır. Yeni olmasına rağmen ilgiyi yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça üzerine toplamayı başarmıştır. Bu alışveriş merkezinden özellikle de elektronik eşyaları oldukça uygun fiyata almanız mümkündür. Batum'un kendine ait pek fazla özel ürünü bulunmaz ve şehirde bulunmakta olan ürünler genellikle Almanya ülkesinden ithal edilmektedir. Bambu ürünler çoğunluktadır. Bu ürünlerden yapılmış olan süsler, bardaklar, kaşıklar alarak ülkenize döndüğünüzde sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Şehri tanıtan küçük buzdolabı magnetlerinden alarak da ülkenize döndüğünüzde arkadaşlarınızı ve ailenizi mutlu edebilirsiniz. 

Batum şehrine geldiğinizde de göreceksiniz ki şehirde diğer ülkelere göre hediyelik satan nitelikte pek fazla dükkan mevcut değil.  Burada yer alan hediyelik satan yerler ise bakkalı andıran dükkanlardan oluşmakta. Buradan alabileceğiniz küçük hediyelikler ile sevdiğiniz insanları mutlu edebilirsiniz. Bu tip yerlerden şehrin belli bölgelerinde görmeniz mümkündür. Ama içki severler için şehirden alınabilecek en iyi şey şaraptır. Bunu da unutmamak gerekir.

 

Şehirde yer almakta olan alışveriş merkezleri ise şunlardır:

 

Flea Market Dry Bridge:  Burada çok sayıda hediyelik eşyayı bir arada bulmanız mümkün. Flea Market Dry Bridge ziyaret edilip, gezilecek yerler arasında yerini alıyor. Oldukça hoş bir atmosfere sahip burası. Dilediğiniz hediyelik eşyayı en uygun fiyata almanız mümkün. Birbirinden ilginç ve eğlenceli ürünlere de yine burada ulaşmanız mümkün.

 

 

Prospero’s Books & Caliban’s Coffee : Burada harika kahvelerin ve tatlıların tadına bakmanız mümkün. Ayrıca buradan harika kitaplar da satın alabilirsiniz. Alışveriş merkezi oldukça samimi bir şekilde döşenmiş olduğundan oldukça dikkat çekiyor. Burada günün yorgunluğunu atarak güzel kitaplar okuyup, satın almanız mümkün.

 

Tbilisi Mall:  Burası Batum’a biraz uzak mesafede yer almakta.  Alışveriş için oldukça çok dükkan burada yer almakta. Yeni yapılmış güzel AVM’ler arasında yerini alıyor. Akşamları özellikle oldukça kalabalık oluyor burası.  Vaktiniz bol ise ve alacağınız ürün de çoksa kesinlikle burayı tercih etmenizi öneririz. Güzel bir günü burada geçirebilmeniz mümkün.

 

 

Estia Handmade Arts Boutique : Burada oldukça ilginç ürünlere erişim sağlamanız mümkün. Gürcistan’a özel süsler burada yerini almakta. Çocuklar için de burada eğlence yerleri mevcut. Burada oldukça samimi bir ortama erişim sağlamanız mümkün. Harika bir günü burada sıkılmadan geçirebilmeniz de mümkün.

 

Badagı : Burada aradığınız her türlü ürüne erişmeniz mümkün. Hediyelik eşya alabilmek için gerçekten güzel seçenekler burada yer alıyor. Burada çalışan personellerde oldukça cana yakın ve ilgililer. Her konuda sizlere yardımcı olan bir kitle burada mevcut.

 

Markt : Burası yerel pazarı andıran şekilde düzenlenmiş. Rengarenk bir yer ve ayrıca merkeze yakın. Buradan harika peynir, bal, kuruyemiş gibi yöresel ürünleri satın alabilirsiniz.

 

Central Market : Central Market ise meyve ve sebzeleriyle ünlü. Buradan taptaze meyve ve sebzeler satın alarak uygun bir market alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Aka Group Travel : Oldukça güzel tur şirketlerinin bulunduğu bir yer burası. Şehir içi rehberli turlar için burayı tercih edebilirsiniz. Oldukça hoş bir ortam ve gezilebilecek yerler arasında yerini alıyor.

 

Shopping Tours Georgia :  Burada da şehre ait farklı ürünlere erişim sağlamanız mümkündür. Rengarenk ürünleri buradan keşfe çıkabilirsiniz. Ülkenize dönerken elinizi boş olarak dönüş yapmak istemiyorsanız kesinlikle buraya uğrayın. Harika hediyelikler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatını yakalayın.

 

Tbilisi Free Walking Tours : Burası gezilecek yerler arasında. Ama burayı gezerken mükemmel hediyelik satan yerlere  uğrayıp, harika bir alışveriş yaparak gününüzü tamamlamanız mümkündür.

 

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz Batum alışveriş merkezleri oldukça ilginizi çekeceğe benziyor. Buralardan harika ürünler alarak, gezinizi tamamlamanız mümkündür. Böylece Batum’a ait almış olduğunuz ürünler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatına erişmiş olursunuz. Harika dükkanlarda gezerken gününüzün nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Bu harika şehri keşfetmek için hemen Batum uçak bileti satın alın ve tatilinizin keyfini sonuna kadar çıkarma fırsatını yakalayın. Batum şehri i gece hayatı, kendine has kültürü, mükemmel yemekleri ile tüm ziyaretçilerini bekliyor. Bu şehre gelerek unutamayacağınız bir tatil fırsatını geçirmeye hemen hazır olun. Harika hediyelik satan dükkanları gezerek, dönüşte harika ürünler satın alma fırsatını yakalayın. Şimdiden herkese bu mükemmel şehirde iyi eğlenceler ve yi alışverişler diliyoruz!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Gürcistan Kalkışlı Uçuşlar

X
Batum Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder