Barselona'ya Ne Zaman Gidilmeli

Barselona'ya Ne Zaman Gidilmeli?

Barselona, Akdeniz iklimi özellikleri taşır ve kış ayları hariç genellikle ılıman bir hava hakimdir. Ancak kış aylarında oldukça yağışlı olabilmektedir. Deniz kıyısında da olmasının etkisiyle yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı seyreder. Dolayısıyla Barselona aslında her mevsim ziyaret edebileceğiniz harika bir tatil hedefi olacaktır. Bu güzeller güzeli şehre gerçekleştireceğiniz uçuşunuz için satın alabileceğiniz Barselona uçak biletiniz ise ucakbileti.com'da!
 

 

1. Kış

İspanya'nın kuzeyinde yer alan Barselona'da yıllık ortalama hava sıcaklığı 16 derece civarındadır. Kış aylarında hava sıcaklığı genellikle 10 derece ve civarında seyreder. Bölge için oldukça soğuk sayılabilecek bu sıcaklıklarda yağış biçimi yağmur olarak görülmektedir. Kış aylarında turist yoğunluğu yıl içinde en düşük dönemlerini yaşar.

 2. İlkbahar - Yaz

Barselona'da ilkbahar ayları olan Mart, Nisan ve Mayıs gerçekten baharı sonuna kadar yaşayabileceğiniz ılık ve güzel bir hava durumuna sahip. Ara sıra bahar yağmurlarına rastlansa da gezinizi olumsuz etkileyecek pek bir problem yaşamanız olası durmuyor. Yaz aylarında ise oldukça sıcak bir hava durumuna sahip olan Barselona'da ortalama sıcaklık 25 derece civarında seyretmekte. Sıcak yaz günlerinde yağmurla karşılaşmanız pek de olası değil. Oldukça hafif kıyafetlerle geçirebileceğiniz sıcak Barselona günleri, seyahatiniz esnasında bolca sıvı tüketmeniz gereken bir tatil destinasyonu.

 3. Sonbahar

Sonbaharda Barselona hafiften serinliyor ve ufak ufak yağmur yağmaya başlıyor. Hava durumu ise ne yaz kadar sıcak ve bunaltıcı ne de kış kadar serin. Barselona'da sonbahar aslında tam da tatile ve gezmeye uygun bir hava durumu sunuyor. Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından kurtulan Eylül, Ekim ve Kasım ayları oldukça ılıman, belki akşamları serin olabilir, bir hava görülür. Bu dönemde Barselona'da hava sıcaklığı 15 ile 20 derece aralarında değişiklik göstermektedir. Üstelik Barcelona'da yaz aylarının turist kalabalığı da nispeten azalmış olacaktır ve daha rahat ve ferah bir seyahat deneyimi yaşayabileceksiniz. İyi tatiller dileriz.

  

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Barselona Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder