Bari'ye Ne Zaman Gidilir?

İtalya’nın Güneydoğusunda yer alan Bari’de Akdeniz iklimi görülmektedir. Türkiye’de Akdeniz Bölgesinde görülen hava olayları liman şehri olan Bari’de de görülmektedir. Yazları sıcak, kışları ılık ve yağışlıdır. 2016 Temmuz ayı sıcaklığı ortalama olarak 29 santigrat derecedir. 2015 Temmuz sıcaklığı ortalaması da aynı şekilde 29 santigrat derece olarak hesaplanmıştır. 26-29 Temmuz 2016 tarihleri arasında yağış beklenirken 30 Temmuz’dan itibaren Ağustos ayı da dâhil olmak üzere güneşli bir hava olacaktır. 2016 Ağustos ayı sıcaklık ortalaması 29 santigrat derecedir. 2015 Ağustos ayı sıcaklık ortalaması da aynı şekilde 29 santigrat derecedir.

 

 

Bari uçak bileti ülkemizde ucuz olması yoluyla da tercih sebepleri arasına girmektedir. Bu bağlamda Türkiye’nin Akdeniz İklimine sahip bölgelerinden kalabalık dolayısıyla şikâyetçi olan kişiler hem Avrupa seyahati yapmak için hem de Akdeniz İkliminden uzaklaşmamak için Bari şehrini tercih edebilirler. Bari hava durumu genellikle değişkenlik göstermemektedir. 2015 yılının herhangi bir ay’ının sıcaklık ortalamasıyla 2016 yılının herhangi bir ay’ının sıcaklık ortalaması birbirine eşittir. Hatta bu aylar içerisindeki günlük sıcaklıklar bile neredeyse birbirlerinin aynısıdır. 2016 yılının Ocak ve Şubat aylarıı sıcaklık ortalaması 12 santigrat derecedir. Ağustos ve Temmuz aylarındaki eşitlik ocak ayında da kendisini göstermiştir. 2015 yılı Ocak ve Şubat ayları sıcaklık ortalaması da 12 santigrat derece olarak hesaplanmıştır. Mart ayının sıcaklık ortalamaları hem 2015 yılında hem de 2016 yılında 15.5 santigrat derecedir. Nisan ayında hava biraz daha ısınmıştır her iki yılda da. 2015 ve 2016 yılı Nisan sıcaklık ortalaması 19.5 santigrat derecedir. Mayıs ayında her iki yılda da sıcaklıklar yükselmiş ve ortalama 23.5 olmuştur. Haziran ayında da sıcaklık ortalamaları 2015 ve 2016 yılları için 26 santigrat derece olarak hesaplanmıştır.

 

İtalya Bari hava durumu göz önüne alındığı zaman en yüksek sıcaklık 30 santigrat derece olarak ölçülmüştür. En düşük sıcaklıksa yaklaşık 4 santigrat derecedir. Şehirde sıcaklık sıfırın altına düşmediğinden dolayı kışın kar keyfi yapılmamaktadır. Kış sezonunda tercihiniz kardan yana değilse liman şehri olan Bari muhakkak ziyaret noktası olmalıdır. Sıcaklık ortalamalarının gayet güzel olması ve deniz kıyısında bir şehir olması nedeniyle de birçok insanın bu sakin şehirde tatilini geçirmesi gayet mantıklı bir hareket olmaktadır.

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer italya Kalkışlı Uçuşlar

X
Bari Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder