Bari'de Ne Yenir?

Bari'de Ne Yenir?

Dünya mutfakları göz önünde bulundurulduğunda şüphesiz ilk üçte sayılabilecek mutfaklardan biri de İtalyan mutfağıdır. Şehrin en büyük geçim kaynaklarından birisi de üzüm ve şarap imalatıdır. Roma İmparatorluğu'nun büyüyüp serpildiği ve dünyaya hükmettiği yer olan İtalya, dolayısıyla sadece yiyecekler açısından değil, içilecek şeyler açısından da, başta dünyaca ünlü kaliteli şarapları olmak üzere, muazzam imkanlar ortaya çıkarmaktadır. Bu durum kendi içkisini en saf ve doğal yollarla yapan İtalyanların bu alanda büyük ödüller kazanmasına neden olmuştur.

Tarımın elverişli olduğu ve yaygın olarak yapıldığı bu ülkede şüphesiz toprağın sunduğu nimetler buğday başak mısır oldukça değerli kullanılmakta ve meşhur İtalyan spagettisi makarnası pizzası bu doğallığın eseri olmaktadır. İtalyanların ete olan düşkünlüğü ve yüzde yetmişe varan et destekli doğal zeytin yağlı öğünleri, hem sağlıklı hem de daha güçlü bireylerin ortaya çıkmasının da anahtarı olarak görülmektedir. En çok sorulan soruların başında gelen soru belki de turistlerin ilk düşüncesi Bari'de ne yenir? sorusu olmakla birlikte cevap tüm İtalya için aynı olacaktır. Makarna ve pizza bu şehrin de turistlere sunduğu en değerli yiyeceklerdendir. Deyim yerindeyse diğer İtalyan yemekleri pek dikkat çekmemekle birlikte turistlerin en çok aradığı mekânlar pizza ve makarna restoranları olmaktadır. Ülke ve şehir bu durum karşısında bir markalaşma ve kalite standartları oluşturmuş ve yıllardır saklanan aşçılık sırları kesinlikle İtalyan aşçılardan sızdırılamamıştır. Eğer gerçek pizza ve makarnayı tatmak istiyorsanız Bari, sizin için en doğru adres olacaktır.

 

 

İlk durağımız olan Origini Evento In Purezza, Bari'de bir vejetaryen mutfağı örneği. Bu restoranlar İtalyanlar için büyük önem taşıyor. Ülkenin beslenme alışkanlığı yavaş yavaş vejetaryen lezzetlere kayıyor ve ülkemizde olduğu gibi sırf malzeme olsun diye pizza et ürünleri ile süslenmiyor. Bari yerlilerinden özellikle gençler arasında büyük ilgi toplayan Origini Evento In Purezza Bari'de kahvaltının bulunmuyor ve kapılarını öğlen yemeği servisi ile açıyor. Origini Evento In Purezza Bari Restoran'ı özel yapan bir başka konu ise mekanın akşam 24:00’dan sonra gece eğlencelerinin yapıldığı bir gece kulübüne dönüşüyor olması. Turistlerin oyları ile belirlenen saygınlık anketinde ise yemek kalitesi hizmet saygınlığı müşterilere gösterilen değer ve hizmet fiyat endeksi, restoran atmosferi gibi kriterlerden 5 yıldızla ayrılmayı başarmış olan mekân, 18:00 ile 24:00 saatleri arasında kesinlikle rezervasyona ihtiyaç duyacağınız bir yer hâline dönüşüyor. Zira mekanın bu dönemde bu denli yoğun olmasının sebebi gece eğlencesinde kendine yer kapmak isteyen gençler.

 

 

İtalya ve bari söz konusu olduğunda Akdeniz mutfağı ve deniz ürünlerinin olmadığı bir akşam yemeği düşünmek büyük hata olur. Zira şehrin, bu alanda, tam 300 kişiye aynı anda hizmet verme kapasitesine sahip açık ve kapalı alanlarla tam bir ziyafet ayrıca zarafet şöleni sunan bir restoranı var. La Tana Del Polpo Bari Restoran, gerek İtalyan halkının gerek turistlerin yapmış oldukları değerlendirmelerde yemek kalitesi, hizmet etiği, hizmet yemek fiyat orantısı ve mekanın atmosferi alanlarında 5 yıldız alan mekânlar arasına girmeyi başarmış durumda. La Tana Del Polpo Bari Restoran, kapılarını sabah kahvaltısı ile açıyor. 09:00’da hizmete başlayan mekân Akdeniz kahvaltı kültürünün en seçkin ürünlerini açık büfe olarak sunuyor. Minimum 50 TL karşılığında bir kişinin fazlası ile memnun kalacağı kahvaltı, ayrıca sürekli sıcak içecekler, kahve çeşitleri ve meyve suları ile destekleniyor. Türk geleneğine yakın bir biçimde kahvaltılarda çorba bulmak mekân içinde mümkün kılınmış durumda. Çalışanlar ise İngilizceye son derece hakim ve oldukça kibar insanlar.

Yemeklerinize eşlik eden şaraplar son derece önemli olan konuların başında geliyor ve soğuk kalmaları için büyük özen gösteriliyor. La Tana Del Polpo Bari Restoran'da yemeğe başladığınız andan bittiği ana kadar sürekli size hizmet eden, oldukça nazik çalışanlar, çocuklarınızın rahatlığı için de büyük önem gösteriyor. Çocuklar için özel mama imkânı bulunan restoranda ayrıca oturmaları için özel koltuklar da düşünülmüş. Avrupa birliği uyum yasalarının bir getirisi midir, bilinmez, fakat restoran, engelli insanların oturabileceği masalardan, asansör sisteminden ve tuvaletlere kadar her ayrıntıda tam bir engelli dostu mekân olarak dizayn edilmiş. Ayrıca mekân, dilediğiniz her deniz ürününü tam sizin istediğiniz düzeyde pişirmeyi başaran oldukça kaliteli aşçıları da bünyesinde barındırıyor.

Siz de şirin şehir Bari'ye bir seyahat düzenlemek niyetindeyseniz, bizim tavsiyemiz, İtalyan mutfağını denemeden şehirden ayrılmayın. Yemeğe daha çok bütçe ayırmak niyetindeyseniz de uygun fiyatlı Bari uçak bileti, ucakbileti.com'da sizleri bekliyor.

Afiyet olsun!

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer italya Kalkışlı Uçuşlar

X
Bari Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder