Bari'de Ne Yenir?

Dünya mutfakları göz önünde bulundurulduğunda şüphesiz ilk üçte sayılabilecek mutfaklardan biri de İtalyan mutfağıdır. Hele de Bari uçak bileti ile muazzam manzaraları uçakla izledikten sonra bari şehre indiğiniz an aklınıza şüphesiz Bari de yenilecek şeyler? Sorusu gelecektir. Tarım ve turizmin ortak şehri olarak tanımlanan Bari şehri ülkenin genel karakteri ile benzeşen iklime sahiptir. Ilıman Akdeniz günleri İtalya’nın tarım için olağan üstü elverişli arazilere sahip olması ile birleşince hem gıda yönü ile hem ekonomik yönü ile büyük bir medeniyetin ortaya çıkması kaçınılmaz sonlardan biridir. Roma imparatorluğunun büyüyüp serpildiği ve dünyaya hükmettiği yer olan İtalya sadece yenilecekler açısından değil başta şarap üretimi için çok elverişli şehir olan bari içilecek şeyler açısından da muazzam imkanlar ortaya çıkarmaktadır. Şehrin en büyük geçim kaynaklarından birisi de üzüm ve şarap imalatıdır. Bu durum kendi içkisini en saf ve doğal yollarla yapan İtalyanların bu alanda büyük ödüller kazanmasına neden olmuştur. Genel itibari ile misafirlerine şarap ikram eden İtalyanlar bu yönü ile hem sofralarda oluşan lezzetlere lezzet katmakta hem de tatlı bir rekabet içine girmektedir. Tarımın elverişli olduğu ve yaygın olarak yapıldığı bu ülkede şüphesiz toprağın sunduğu nimetler buğday başak mısır oldukça değerli kullanılmakta ve meşhur İtalyan spagettisi makarnası pizzası bu doğallığın lezzetin eseri olmaktadır. İtalyanların ete olan düşkünlüğü ve yüzde yetmişe varan et destekli doğal zeytin yağlı öğünleri hem sağlıklı hem de daha güçlü bireylerin ortaya çıkmasının da anahtarı olarak görülmektedir. En çok sorulan soruların başında gelen soru belki de turistlerin ilk düşüncesi Bari de ne yenir? Sorusu olmakla birlikte cevap tüm İtalya için aynı olacaktır. Makarna ve pizza bu şehrinde turistlere sunduğu en değerli yiyeceklerdendir. Değim yerindeyse diğer İtalyan yemekleri pek dikkat çekmemekle birlikte turistlerin en çok aradığı mekanlar pizza ve makarna restoranları olmaktadır. Ülke ve şehir bu durum karşısında bir markalaşma ve kalite standartları oluşturmuş ve yıllardır saklanan aşçılık sırları kesinlikle İtalyan aşçılardan sızdırılamamıştır. Eğer gerçek pizza ve makarnayı tatmak istiyorsanız bari sizin için en doğru adres olacaktır.

 

 

İlk durağımız olan Origini evento in purezza bari restoran bir vejeteryan mutfağı örneği. Bu restoranlar İtalyanlar için büyük önem taşıyor. Ülkenin beslenme alışkanlığı yavaş yavaş vejeteryan lezzetlere kayıyor ve ülkemizde olduğu gibi sırf malzeme olsun diye pizza et ürünleri ile süslenmiyor. Bari yerlileri için büyük önem taşıyan ve özellikle gençler arasında büyük ilgi toplayan Origini evento in purezza bari restoran kahvaltının bulunmadığı ve kapılarını öğlen yemeği servisi ile açan bir nokta. Origini evento in purezza bari restoran özel yapan bir başka konu ise mekanın akşam 24:00’dan sonra gece eğlencelerinin yapıldığı bir gece kulübüne dönüşüyor olması. Turistlerin oyları ile belirlenen saygınlık anketinde ise yemek kalitesi hizmet saygınlığı müşterilere gösterilen değer ve hizmet fiyat endeksi restoran atmosferi gibi kriterlerden 5 yıldızla ayrılmayı başarmış olan Origini evento in purezza bari restoran 18:00 ile 24:00 arasında kesinlikle rezervasyona ihtiyaç duyacağınız bir restoran. Zira mekanın bu dönemde bu denli yoğun olmasının sebebi gece eğlencesinde kendine yer kapmak isteyen gençler. Çünkü mekan yönetimi mekanda yemek yiyenler için gece eğlencesine giriş ücreti talep etmiyor. İsterseniz otel odanıza ya da kaldığınız yer neresi olursa olsun dilediğiniz yemeği paket servis olarak gönderen Origini evento in purezza bari restoran oldukça makul fiyatlar sunuyor. Engelli müşterilerini de düşünen mekan asansör ve açık hava alanları gibi büyük beğeni çeken hizmetleri de müşterilerine sunuyor. İtalyan yerel mutfağının her çeşitini vejeteryan damak tadına uygun olarak hazırlayan Origini evento in purezza bari restoran tam bir şarap diyarı. Ülkenin en geniş şarap menüsüne sahip olan restoran dilediğiniz yıla ait şarabı sizin için kısa sürede hazırlıyor. Bu sebeple gün içinde telefon ile ya da yüz yüze yapabildiğiniz rezervasyonlarınızda özellikle içki tercihiniz ön bilgi olarak alınıyor. Eğer bir fikriniz yoksa İtalyan gurmelerin zevkine güvenebilirsiniz. Çünkü Origini evento in purezza bari restoran yıl içinde 500 bin talep görmeyen şarapları menüsünden çıkartarak sadece en özel tatları müşterilerin beğenisine sunuyor. Yani Origini evento in purezza bari restoran özel şarap gurmesi tarafından sizin için seçilen şarap yıl içinde 500 bin ila 1 milyon talep görmüş markaların biri olacaktır. Çocuklu ailelerin katılabildikleri akşam yemekleri çocukların huzurlu olması için özel sandalye ve kulaklık gibi ekstra imkanlar tanıyor ve bu imkanlar için ücret talep etmiyor.

 

 

 

Adres: Via Don Luigi sturzo,29, Bari, İtalya Avrupa / Puglia  >  Province of Bari  >  Bari

Telefon Numarası: +39 08 09 72 70 51

 

 

İtalya ve bari söz konusu olduğunda Akdeniz mutfağı ve deniz ürünlerinin olmadığı bir akşam yemeği düşünmek büyük hata olur. Zira şehrin bu alanda tam 300 kişiye aynı anda hizmet verme kapasitesine sahip açık ve kapalı alanlarla tam bir ziyafet ayrıca zarafet şöleni sunan bir restoranı var. La tana del polpo bari restoran gerek İtalyan halkının gerek turistlerin yapmış oldukları değerlendirmelerde yemek kalitesi hizmet etiği hizmet yemek fiyat orantısı ve mekanın atmosferi alanlarında 5 yıldız alan mekanlar arasına girmeyi başarmış durumda. La tana del polpo bari restoran kapılarını sabah kahvaltısı ile açıyor. 09:00’da açık büfe olarak hizmete başlayan mekan Akdeniz kahvaltı kültürünün en seçkin ürünlerini açık büfe olarak sunuyor. Minimum 50 Türk lirası karşılığında bir kişinin fazlası ile memnun kalacağı kahvaltı ayrıca sürekli sıcak içecekler kahve çeşitleri ve meyve suları ile destekleniyor. Türk geleneğine yakın bir biçimde kahvaltılarda çorba bulmak La tana del polpo bari restoran içinde mümkün kılınmış durumda. La tana del polpo bari restoran garsonları İngilizceye son derece hakim ve oldukça kibar insanlar. Yemeklerinize eşlik eden şaraplar son derece önemli olan konuların başında geliyor ve soğuklukları ve soğuk kalmaları için büyük özen gösteriliyor. Sık sık masanıza gelen buzlar erimeye başlamadan yenileri ile değiştirilerek etrafın dağılmasının önüne geçiliyor. La tana del polpo bari restoranda yemeğe başladığınız andan bittiği ana kadar sürekli size hizmet eden ve tam ihtiyacınız olduğu anda hizmet eden bay bayan oldukça nazik bu insanlar çocuklarınızın rahatlığı içinde büyük önem gösteriyor. Çocuklar için özel mama imkanı bulunan restoranda ayrıca oturmaları için özel koltuklarda düşünülmüş. Avrupa birliği uyum yasalarının bir getirisi midir? Bilinmez fakat La tana del polpo bari restoran engelli insanların oturabileceği masalardan asansör sistemine tuvaletlere kadar her ayrıntıda tam bir engelli dostu mekan dizayn edilmiş. Ayrıca mekan dilediğiniz her deniz ürününü tam sizin istediğiniz düzeyde pişirmeyi başaran oldukça kaliteli aşçıların çalıştığı bu alanda şaşırtıcı bir başarıya sahip Bari yiyecek merkezlerinden biri olmayı başarmış durumda.

 

 

 

Adres: Via Vallisa 50-51, Bari, İtalya Puglia  /  Province of Bari

Telefon Numarası: 080 9753338

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer italya Kalkışlı Uçuşlar

X
Bari Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder