Bari'de Alışveriş

Bari'de Alışveriş

Seyahat planı içerisinde olanların, gittikleri şehirde alışveriş konusuna oldukça büyük ölçüde önem gösterdikleri görülmektedir. Bu durumun öncelikli sebebi gidilecek olan yeni ülkelerde, hem kendinize hem de sevdiklerinize birer anı edinme isteğidir. Bunun yanı sıra bölgenin ünlü eşyalarından ya da yiyeceklerinden alarak, verimli bir değerlendirme yapılması isteği de söz konusu olabilmektedir. Bari uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak İtalya’nın bu eşsiz şehrine seyahat yapmak isteyenlerin, alışveriş konusunda bir cennete düştükleri hissine kapılacaklarını öncelikle belirtmek gerekmektedir. İtalya’nın genelinde bulunan tarihi koku ve eşyaların yanı sıra  şehrin kendine has ögeleri de alışveriş listelerinde yerini alabilecek ürünler sayılmaktadır.

Via Sparano: Murad mahallesinde, Bari’nin en çok dikkat çeken alışveriş caddelerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Alışveriş tutkunlarının muhakkak görmesi gereken bu caddede eşsiz ürünlere rastlamanız olasıdır. Bu cadde boyunca hatta caddeye çıkan tüm sokaklar boyunca dünyaca ünlü markaların mağazalarına rastlamanız mümkündür. Ayrıca İtalya’ya gelmişken lüks İtalyan markalarının mağazalarını da ziyaret etmek istiyorsanız, bu caddeye muhakkak uğramayı unutmayın. Aklınıza gelebilecek hemen her ünlü İtalyan markası mağazalarını bu cadde boyunca görmek mümkün olmaktadır.

 

 

İtalya’nın Bari şehrine geldiğinizde alışveriş seçeneklerini değerlendirirken, New Town’u göz ardı etmemelisiniz. Alışverişin kalbi olarak adlandırılan bu modern bölge muhakkak uğranması gereken noktalar arasındadır. Via Argiro ve Via Manzoni caddeleri özellikle ünlü tasarımcıların ürünlerinin satıldığı mağazaları görmek isteyenlerin tercih etmesi gereken bölgeler arasında yer almaktadır. Bari şehrinde alışveriş keyfini yaşamak isteyenlerin, mağazaların 13.00 ile 16.00 saatleri arasında hizmet vermediğini unutmamasını tavsiye ederiz.

 

Dibag Professional: Estetik ve güzellik malzemeleri satmakta olan bu dükkan, İtalya’ya gelenlerin dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Botoks gibi işlemleri yaptırmak isteyenlerin, bu dükkanda isteklerini yerine getirebileceklerini belirtmek doğru olacaktır. Ayrıca kadınları saçlarıyla ilgili konular açısından da burayı tercih edebilmesi mümkündür. 10 yıldır profesyonel bir kadroyla hizmet vermekte olan Dıbag, çalışanların cana yakın ve samimi tavrıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

 

 

Erboristeria Erbavoglio: Bay Longo ve eşinin yönetmekte olduğu bu dükkanda, özellikle çocuklar için stoklanmış olan birbirinden güzel ürünleri bulmak mümkün olacaktır. Dükkan sahiplerinin ilgili tavrının yanı sıra ürünler hakkında merak ettiğiniz her şeyi açıklayan bilgili kadrosu, buraya geldiğinize pişman olmamanızı sağlayacaktır. Bitkisel güzellik ürünlerinin ve doğanın içerisinde olan doğal her ürünün bulunabileceği bu mekandan; herhangi bir cilt sorununuz için yardım alabileceğiniz gibi saçlarınızın parlaklığını arttırmak için de yardım alabilirsiniz. Doğal ürünlerin hemen hepsinde bilgi sahibi olan dükkan sahiplerinin, bu doğal ürünleri uygun fiyatlar üzerinden satmakta olması dikkat çeken noktalar arasındadır.

 

Magicaterra: İtalya’nın eşsiz şehirlerinden bir tanesi olan Bari’ye seyahat edenlerin, ülkelerine dönmeden önce hediyelik eşya almak istemeleri oldukça doğal bir durumdur. Hemen her yerde karşınıza çıkabilecek olan hediyelik eşyaları, almayı tercih edebileceğiniz, Bari'de alışveriş yerlerinin başında Magicaterra gelmektedir. Burada çalışanların kaliteli hizmet sunmasının yanı sıra, birbirinden orijinal ve farklı hediyelik eşyaları görme şansını elde edebileceksiniz. Bu mağazanın en çok dikkat çeken özelliği gizemli bir hava yansıtmakta olmasıdır. İçeri girildiği andan itibaren havada kültür kokusu alabileceğiniz mekanda; kahve içmek isteyenler içinde küçük bir köşe düzenlenmiştir.

 

 

The Bari Market: Alışveriş noktaları arasında karar vermeye çalışanların, çok eski zamanlardan beri kurulmakta olan şehir pazarlarından The Bari Market’ı de gezmeleri güzel bir seçenek olabilecektir. Taze meyvelerin ve sebzelerin bulunmakta olduğu bu pazarda, deniz ürünlerini de satın alma imkanınız bulunmaktadır. Konaklama konusunda pansiyon seçeneklerinden yararlananların bu pazardan yiyecek alışverişi yapması mümkündür. Yiyecek ürünlerinin yanı sıra bu pazarda değerlendirilebilecek diğer ürünler; antikalar ve hediyelik eşyalardır. 

 

Tania Calzature: İtalya’ya gelindiği anda en çok bakılacak ürünler ayakkabı ve çantalar olmaktadır. Bari'den ne alınır sorusuna bu bağlamda verilebilecek en güzel cevapta yine ayakkabı  ve çantalar olacaktır. Tania Calzature; nazik ve samimi bir çalışan kadrosu bulunan bir ayakkabı- çanta mağazasıdır. Buradan online olarak internet üzerinden de alışveriş yapma şansı bulunduğu gibi, direkt mağazasının kendisine gitmek ayrı bir keyif vermektedir. Mağazadan girildiği andan itibaren, çalışanların hem kibar hem de içten tavırlarla sizle ilgilendiklerini göreceksiniz. Dünyaca ünlü olan birbirinden güzel markaların ürünlerini deneyerek bu mağazadan alabilirsiniz. Hem zarif modellerin bulunmakta olduğu bu ayakkabı mağazasında, sportif seçenekleri değerlendirmek isteyenler için de büyük bir vitrin sunulmaktadır.

 

 

 

Torrefazione Caffe Oriental Bari – Kahve Kavurma: Bari şehri sokaklarında dolaşırken bir çok küçük farklı dükkana rastlayabilirsiniz. Bu dükkanlardan bir tanesi, orta yaşlı bir beyin işletmekte olduğu kahve dükkanıdır. Taze kavrulmakta olan kahvenin eşsiz karışımlarını bu dükkanda denemeniz mümkün olabilecektir. Mocha ve Ekspresso gibi en çok tercih edilen kahve seçeneklerinin; kavrulma aşamasından tadımına kadar tüm aşamalarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca kahvenin yanı sıra bu dükkanda, likörler ve tipik İtalyan ürünlerini de bulmak mümkün olacaktır. Fiyat anlamında tamamen uygun aralıkla karşılaşacağınızı ise muhakkak belirtmeliyiz.

Baripoint: Aranılan hemen her şeyin bulunabileceği mağazalardan bir tanesi olan Baripointte, çalışanların güler yüzlü servis yapmalar, satın almak konusunda olumsuz düşünüyor olsanız bile sizi etkileyebilecektir. Hem kibar hem de nazik tavırlar içerisinde olan çalışanlar; İtalyanların genel sakin halinin bir yansıması olarak görülmektedir.

 

 

 

 

Borgo Murattiano: Büyük bir açık hava dükkanı olarak kabul edilmekte olan bu mekanda, bir sürü dükkanı görmek mümkündür. Akla gelebilecek hemen her ürünün sunulmakta olduğu bu dükkanlarda gezerken, fiyatların uygunluğunun sizleri şaşırtması muhtemeldir. Özellikle alışveriş tutkunlarının açık hava dükkanına gelerek, inceleme yapmasını ve hoşlarına giden ürünleri almalarını tavsiye ederiz. Hem birbirinden güzel sokakları gezmiş olacak hem de alışverişin en güzel adreslerinden bir tanesini değerlendirmiş olacaksınız.

Bari küçük bir yer olduğu için, alışveriş merkezi seçenekleri de ne yazık ki oldukça kısıtlıdır. Alışveriş merkezi olarak kısıtlı bir şehir olsa bile, sizlerin keyifli bir alışveriş turu yapabileceği onlarca dükkan şehrin sokaklarında sizleri beklemektedir. Birbirine bitişik tarzda hazırlanmış olan dükkanlarda, bölgenin yöresel ve özel lezzetlerinin satışından yararlanmak da mümkün olmaktadır. Salam ve tavandan asılmış peynir seçenekleri, İtalya’da elde edebileceğiniz en lezzetli ürünlerin başında gelmektedir.

 

 

Bari'de bitişik olarak konumlanmış olan dükkanların sahiplerinin, cana yakın ve yardımsever bir tavır içerisinde olduklarını belirtmek yerinde olacaktır. Hemen her dükkanda, merak ettiğiniz ve tatmak istediklerinizi size sunacak olan dükkan sahipleri; ücret konusunda da sizlerin zorluk çekmeyeceğiniz seçenekleri sunmaktadır. Birçok şehirde olan, turistten daha çok para alınır algısı ihtimali burada bulunmamaktadır.

Siz de bu küçük ve şirin şehir Bari'ye seyahat planlıyorsanız, ekonomik uçuş fırsatlarımızın yer aldığı sitemizi ziyaret edip uygun Bari uçak bileti satın alarak, alışverişinize daha çok bütçe ayırabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer italya Kalkışlı Uçuşlar

X
Bari Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder