Antalya'da Neler Yapılır

Yaz sezonu gelmesi ile birlikte, tatil seçeneklerini değerlendirmek ve iyi bir tatil yapmak için araştırmada bulunduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Yaz sezonu için en çok tercih edilen ve eğlence ile gerçekleştirilebilinen tatil çeşidi, deniz ve doğanın birleştiği bölgelerde konaklamak olarak karşımıza çıkmakta. Ülkemizde ise bu tatil imkanına yönelik oldukça seçeneğimiz mevcut halde. Kumsallarından ve doğal yapısından faydalanabileceğimiz aynı anda organik ürünler ile farklı lezzetler tadabileceğimiz birçok şehir mevcut. Birçok spor faaliyetinden yararlanabileceğimiz ve doğa yürüyüşleri, çiftlik etkinlikleri ile farklı soluklar bulabileceğimiz yerler bu yaz sizi bekliyor. Aralarında en çok tercih edilen ve tüm bu anlattıklarımızı tek bir çatı altında toplayan şehir ise; Antalya olarak karşınıza çıkmakta. Su sporları, Antalya spor koşulları, kayak sporları, denizde ve ormanlarda gerçekleştirebileceğiniz birçok aktivite ile devam etmekte. Tüm spor akvitelerini gerçekleştirirken, çiftliklerinde doğal kahvaltılar ve dinlenme imkanı bulabileceğiniz bir yapıya sahip. Şehrin köklü ve bilindik mekanları ile damak tadına uygun yemekler ve eğlence imkanı ile karşılaşabilmektesiniz. Mekanları ve doğası, doğal özelliklerinden yararlanarak meydana getirilen çeşitli,su sporları ve doğa sporları ile eğlenceli ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Uzun yürüyüşler gerçekleştirebilir, gezmeyi bir spor haline getirebileceğiniz antik kent koşullarını görmek üzere, turlara katılabilirsiniz. Türkiye’nin birçok yerinde yaz tatili sezonunda keyifli vakit geçirmek mümkün fakat Antalya’da tüm unsurlar birleşmiş bir nitelikte önümüze çıkmakta. Deniz temizliği ve güzelliği, çeşitli koy ve plajlar ve orman ile iç içe bir yapıda seyreden doğal ve aynı anda gece hayatına da dahil olabileceğiniz bir tatil niteliğini destekliyor. Yemek kültürü ve balık açısından yararlanabileceğiniz oldukça fazla seçeneğide önünüze sunmakta. Yiyecek sektöründe lezzetli ve sağlıklı hizmet veren restoranlarda farklı balık menüleri bulabilmeniz mümkün. Bunun yanı sıra dünya mutfağı odaklı birçok lezzeti tadabileceğiniz gibi yöresel tatlardan da deneyebilmeniz mümkün. Şehrin yerleşik halkının herkes tarafından bilinen fakat kendine özgü yaptığı birçok ürün ile karşılaşabilmektesiniz. Piyaz, dondurma ve tatlılar açısından şehre özgü yapım şekli ile damaklarda hoş tatlar bırakan yiyecekler ile karşılaşmaktayız. Şehrin hemen hemen her köşesinde ilgilenecek ve zaman geçirebilecek bir unsur bulmak mümkün. Aynı anda bu tatlar ve doğa, spor aktiviteleri buraya yabancı turistleri çeken önemli unsurlar arasında yer almakta. Her bütçeye uygun tatil imkanları oluşu ve organik ortamın işletmeler arasında kalite anlayışı oluşması, memnun kaldığınız bir tatil yapmanıza yardımcı olmakta.

Antalya’da çeşitli bölgeleri tercih etmek sizler için bir avantaj, örneğin; Antalya kemer bölgesinde tüm bahsettiklerimizi yapabilmenizin yanında doğayla iç içe olmanızı sağlayan koşulları bulabilmektesiniz. Kemer bölgesinde bulunan doğal güzellikler görülmeye değer bir yapıya sahip. Kemerin sahip olduğu yayla bölgeleri ve burada yapabileceğiniz doğa yürüyüşleri, tatile yepyeni bir soluk getirmekte. Bezirgân yaylası, Gömbe yaylası, Tahtalı Dağı, Çıralı Yanartaş, Kemer Barlar Sokağı Phaselis Koyu gezilip görülmesi gereken bu doğal güzelliklerden eğlence duraklarından bir kaçı olarak tavsiye edebileceklerimiz. Kemerde hem eğlence hayatında soluk bulan vakitler geçirebileceğiniz gibi hem doğa sporları gerçekleştirebilir hem de eski dönemlerden beri kullanılan ve birçok uygarlığa misafirlik yapmış, doğal koylarda Deniz ve Güneşin tadını çıkarabilmektesiniz. Koylarının ve yaylalarının güzelliği karşısında gittiğinize asla pişman olmayacağınız bir tatil deneyimi sizi bekliyor olacak. Çıralı Yanartaş ise görülmesi gereken diğer ilginç doğa yapıları arasında ve yerli, yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görmekte. Antalya geneline baktığımızda Kemer görülmesi gereken beldelerden biri olarak bu şekilde, karşımızda durmakta ve daha birçok yer gezilmesi gereken değerlere sahip. Antalya genelinde tarihi yapı güçlü olması ve eski uygarlıklara ev sahipliği yapan yapısı gereği deneyimlenmesi gereken çok fazla unsur bulunmakta. Doğal güzellikleri, tatları ve tarihi yapıları ile göz kamaştıran ve tatilde hiç sıkılmayacağınız bir hava yakalamakta. Antalya’da bulunan, Likya yolu sizleri tarihin serüvenlerine götürmekte, Karain Mağarası mutlaka görülmesi gereken bir yapı sergilemekte ve Saklıkent keyifli vakit geçirmenize olanak sağlamaktadır. Antalya’da antik kentlerde gezilip görülmesi açısından önem taşımaktadır. Aspendos Antik kenti bunlardan en önemlileri olup yerli, yabancı turistler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Manavgat Şelalesi ve Köprü Çay aynı muhteşem doğal güzelliğe sahip olup tatil duraklarınızdan biri olması gereken yerler arasında bulunmaktadır. Kemer Barlar Sokağında da keyifli vakit geçirerek sohbetler gerçekleştirebilir, yakınlarınızla lezzetli yiyecek ve içecek çeşitleri deneyerek tatilinizi eğlenceli kılabilmektesiniz.

Antalya’nın diğer bölgesi olan; Antalya kaş muhteşem deniz güzelliği ile karşımıza çıkmakta. Antalya’da bulunan Denizin her tonunu bünyesinde taşıması özelliği ile mutlaka görülmesi gereken bölgelerden biri. Hem tarihi hem de Deniz ve plaj güzelliğini harmanlayarak sergileyen tatil beldelerinden biri. Bünyesinde bulundurduğu antik tiyatro ile oldukça insanın tatil yeri olarak tercih ettiği bir hal almakta. Yerli ve yabancı turistler tarafından konaklanmasa dahi mutlaka görülüp gezilmeye gelinen antik tiyatro yapısına ve eşsiz deniz güzelliğine ve plajlara, koylara sahip yapısı ile karşımıza çıkmakta. Kaş Antik Tiyatrosu, Uçarsa Şelalesi, Küçük Çakıl Plajı, Kaputaş Plajı gezilmesi gereken duraklar arasında yer almakta. Bu bölgeleri eğer Antalya’da tatil yapıyorsanız mutlaka görmenizi gerekmektedir. Doğa ile tarihin iç içe girdiği bölgeler, tatile yeni bir bakış ile bakmanızı ve birçok stresi geri bırakabileceğiniz bir ortam sunmakta.

Antalya’nın herkes tarafından tercih edilen özelliklere sahip olması tatil keyfini ikiye katlamakta. Toplamda Antalya gezilecek yerler konusunda sayabileceğimiz o kadar çok mekan, antik kent yapısı, şelale, doğal güzellikleri ile ünlü plaj adları ve orman bulunuyor ki birkaçını sıralamakta fayda var. Likya Yolu, Karain Mağarası, Saklıkent, Aspendos Antik Kenti, Manavgat Şelalesi, Köprü çay, Kaş Antik Tiyatrosu, Uçarsu Şelalesi, Küçük Çakıl Plajı, Kaputaş Plajı, Bezirgan Yaylası, Gömbe Yaylası, Tahtalı Dağı, Çıralı Yanartaş, Olimpos Bölgesi, Kemer Barlar Sokağı, Antalya Müzesi bunlardan bir kaçı olarak karşımıza çıkmakta. Daha birçok gezilip, görülmesi gereken restoran ve çiftlik durakları bulunmakla birlikte, sizlerin tercihinize göre keyifli tatil imkanları sunuyor. Şehrin merkezinde de eğlence imkanları sunan çarşıları, alışveriş yapabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz duraklar bulmak mümkün. Geç saatlerde eğlenmek amacı ile bu yazlık belde de birçok aktivite gerçekleştirmeniz de mümkün. Plajda etkinliklere katılabilirsiniz ve her işletmenin kendi içinde düzenlediği gece hayatına yönelik aktivitelere katılımda bulunabilirsiniz. Çevrede bulunan gece kulübü yapısından da faydalanarak dans gecelerine katılarak, keyifli vakit geçirmek mümkün. Antalya genel olarak doğal güzelliği ile ilgi çeken ve tarihi yapısı ile konu olan, deniz ve koylarının güzelliği ile hikâyelere konu olmuş bir şehir olduğu için tüm bölümlerinde de bu özelliğine dair izlere rastlamak kaçınılmaz hale geliyor. Tatil durağı için hangi beldeyi seçmiş olursanız olun Antalya’nın dokusunda bulunan bu imkanlardan yararlanabilmektesiniz. Avantajlı tatil ve her an gezilecek ve keşif yapılabilecek bir yer bulmanızı mümkün kılan yapısı, tercih edilerek metropol şehirlerin stresinden sizleri kurtarıyor.

Antalya’nın doğal güzellik noktalarından bir diğeri de; Antalya olimpos olarak karşımıza çıkmakta. Antalya olimpos Doğa ve ormanla iç içe evlerde konaklayabileceğiniz, sahil aktivitelerine ve kumsalda eğlenceye gece eşlik edebileceğiniz bir ortam sunmakta. Yeşil ile mavinin bir araya geldiği değerli bir koy yapısına sahip olması, ziyaret edenlerin en çok beğendiği nokta. Korumaya alınan bölgede cennetten bir parça bulmak ve karşılaşılan manzaraya hayran kalmamak mümkün değil. Doğaya uyumlu hazırlanan konseptlerdeki evler ve odalarda konaklayarak ,farklı ve sakin bir tatil deneyimi yaşarken bir yandan da Antalya’nın tarihi ile iç içe olmak tercih edilen yerlerden biri olmasını sağlamakta.

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Antalya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder