Antalya'ya Ne Zaman Gidilmeli

Antalya şehri tatil açısından mavi ve yeşilin tarih ile buluştuğu şehirlerimizden biri ve Türkiye genelinde tatil imkanlarının en geniş çerçevede yer aldığı yapıya sahip olmasıyla bilinmekte. Antalya’ya yolunuz düştüğü takdirde, antik şehirlerin görülmesi, yaylaların ziyaret edilmesi ve masmavi koyların tadının çıkarılması mutlaka gerekmekte. Şehir içi Kaş ve Kemer ilçelerinde bulunulması ve buradaki dokunun da görülmesi tüm tatilciler tarafından yapılması gerekenler arasında. Antalya’ya ne zaman gidilmeli? Sorusunun yanıtı olarak da tabikide yaz sezonunun tercih edilmesi gerektiğini söylememiz mümkün. Yaz sezonunda deniz sporları ve doğa yürüyüşlerinden yararlanabilmenin ve yaz sıcaklığı ile doğanın güzel manzaralarının tadının çıkarılabilmesi, tatilin yazın tercih edilmesinin en önemli unsurlarından biridir. Antalya yaz tatilinde önemli bir diğer etmen, Antalya hava durumu. Hava durumu haftalık ve genel raporlara bakıldığında, yaz sezonu için güneşli geçmekte ve bu denizin, koyların tadını daha iyi çıkarabilmeniz anlamına gelmekte. Hava koşullarına bağlı olarak rahatça antik kentleri ve tarihi dokuyu keşfe çıkabileceğiniz ve doğa yürüyüşleri gerçekleştirebileceğiniz bir ortam hazırlamakta.

 Antalya yaz tatilini tercih edecek olanların mutlaka bir gezi rehberi hazırlarken, Antalya meteoroloji raporlarını inceleyerek, bir liste oluşturmaya özen göstermeli. Böylece güneşli ve denizden yararlanabilecek dönemlerde tarihi koyların tadını çıkarırken, diğerlerine nazaran daha serin geçen günlerde spor aktivitelerinde ve turistik gezilerde zaman geçirebilirsiniz. Yaz geneli meteoroloji raporları ise güneşli ve keyifli bir yaz geçirileceği yönünde oluşmaktadır. Güneşli geçen günler ise yaz tatilinizi daha eğlenceli hale getiren bir başka olay halindedir.

 Antalya tatilinizde önemli olan, Antalya hava raporu yaz genelinde güneşli seyredip birkaç gün genelinde serin ve parçalı bulutlu, serinletici yağışlar eşliğinde ortaya çıkmakta. Doğal açıdan ormanlık bölgelerde de tatil imkanı bulabileceğiniz zamanlar için serin havalarda, doğa yürüyüşleri için uygun. Tatil öncesi Antalya hava tahmini konusunda gerekli bilgiyi edinerek tatil programınızı bu yönde hazırlayabilirsiniz. Antalyada her hava şartında muhteşem doğal güzelliklerden yararlanabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sizlerde bu sezon Antalya’yı seçen tatilcilerden iseniz keyifli bir tatil sizi bekliyor.

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Antalya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder