Antalya'ya Ne Zaman Gidilmeli?

Antalya'ya Ne Zaman Gidilmeli?

Antalya şehri tatil açısından mavi ve yeşilin tarih ile buluştuğu şehirlerimizden biri ve Türkiye genelinde tatil imkanlarının en geniş çerçevede yer aldığı yapıya sahip olmasıyla bilinmekte. Antalya’ya yolunuz düştüğü takdirde, antik şehirlerin görülmesi, yaylaların ziyaret edilmesi ve masmavi koyların tadının çıkarılmasını öneriyoruz. Şehir içi, Kaş ve Kemer ilçelerinde bulunulması ve buradaki dokunun da görülmesi tüm tatilciler tarafından yapılması gerekenler arasında. Antalya’ya ne zaman gidilmeli? Sorusunun yanıtı olarak da tabiki de yaz sezonunun tercih edilmesi gerektiğini söylememiz mümkün. Yaz sezonunda deniz sporları ve doğa yürüyüşlerinden yararlanabilmenin ve yaz sıcaklığı ile doğanın güzel manzaralarının tadının çıkarılabilmesi, tatilin yazın tercih edilmesinin en önemli unsurlarından biridir. Antalya yaz tatilinde önemli bir diğer etmen, Antalya hava durumu. Hava durumu haftalık ve genel raporlara bakıldığında, yaz sezonu için güneşli geçmekte ve bu denizin, koyların tadını daha iyi çıkarabilmeniz anlamına gelmekte. Hava koşullarına bağlı olarak rahatça antik kentleri ve tarihi dokuyu keşfe çıkabileceğiniz ve doğa yürüyüşleri gerçekleştirebileceğiniz bir ortam hazırlamakta.

 

 

Antalya'ya ne zaman gidlir? sorusuna bir başka yanıt olarak bahar ayları cevabını verebiliriz. Sıcak geçen yaz aylarıyla barışık olmayan ziyaretçiler gidiş için bahar aylarını seçerek hem daha az kalabalık olan bir şehir, hem de daha ılık bir hava ile karşılaşacaklar.

Antalya tatilinizde bilmeniz gereken bir diğer husus ; yaz genelinde güneşli seyreden birkaç gün sonrasında havanın aniden serin ve parçalı bulutlu, serinletici yağışlar eşliğinde ortaya çıkması. Doğal açıdan ormanlık bölgelerde de tatil imkanı bulabileceğiniz zamanlar için serin havalar, doğa yürüyüşleri için uygun. Sizler de bu sezon Antalya’yı seçen tatilcilerden iseniz keyifli bir tatil sizi bekliyor. Tatilinizi ekonomik gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler için ise Antalya uçak bileti bir tık uzağınızda.

İyi tatiller!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Antalya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder