Antalya'da Ne yenir Ne İçilir?

Antalya'da Ne Yenir Ne İçilir?

Yaz aylarının gelişi ile birlikte tatil planları başladı. Tercih edebileceğiniz şehirlerin içinde hiç şüphesiz en güzellerinden biri; Antalya. Denizi, çeşitli spor aktiviteleri, tarihi turları ve doğa ile iç içe bir tatil keyfi sürmek amacı ile en çok tercih edilenler arasında yer alan Antalya; hem yerel hem de yabancı tatilciler tarafından rağbet görmekte. Yabancı birçok turistin kalıcı yerleşme anlamında da epey tercih ettikleri yer olan Antalya, mutfağı ile de adından oldukça söz ettiren bir memleket. Şehrin hemen hemen her yerinde istediğiniz türden lezzeti bulabilmeniz mümkün. Yöresel tatların,dünya mutfağının ve deniz ürünlerinin kendine bolca mesken edindiği Antalya mutfağı her bütçeye de hitap ediyor aynı zamanda. 

 

 

Antalya'da özel tatlara da ulaşmak mümkün. Antalya, bir kıyı şehri olduğundan dolayı özellikle  balık çeşitleri açısından geniş yelpazeye sahip. Akabinde balık restoranlarının her biri kendine özgü konseptleriyle gönülleri çeliyor.

Antalya'da yerli halk kesinlikle hazır ürün kullanmıyor. Kaynak açısından oldukça bereketli olan topraklar sebebiyle dondurma bile hazır tüketilmiyor. Meşhur yayla dondurması buna en güzel örnek. Elma kullanarak yaptıkları ve restoranlarda bulunan elma tatlısı da yerli yabancı turist tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Buna ek olarak Antalya, kahvaltısıyla da meşhur. Yine organik mahsüllerin baş rolü oynadığı çiftlik kahvaltısının tadı damağınızda kalacak.

Bunların yanı sıra tanıdık tatlar da mevcut tabiki. Dönerciler çarşısı, döner lezzeti açısından gidilmesi gereken bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Mutlaka buradaki dönerlerin tadına bakmalısınız.

 

 

Piyaz gibi bölgede oldukça başarılı yapılan yemek çeşitleri bu bölgedeki restoranlarda da en iyi yapılan tatlar arasında karşımıza çıkıyor. Türkiye de ve aynı zamanda Antalya da tanınmış mekanlardan biri olan, 7 Mehmet damak tadına güvenenleri misafir etmekte. Mekan iç rahatlığı ile yiyecek sektöründe sağlıklı yemek yiyebileceğiniz ve geniş menüsü hakkında bilgi alabileceğiniz bir yapıya sahip. Ana yemekleri ve tatlı menüsü ile de oldukça başarılı.

Yiyecek konusunda bir diğer lezzetli koşulları yakalayabileceğiniz alanı ise deniz ürünlerinden balık oluşturuyor. İstanbul, Ankara ve benzer şehirlerde yaşayanlar için, metropollerde doğal balık tüketmek açısından yoksun hale geliyoruz. Fakat Antalya'nın kıyı kenti oluşu ve köklü balık restoranlarına sahip oluşu ile geniş balık menüleri karşımıza çıkıyor. Tüm bu özelliklerdeki bir balık menüsü ve hizmet ise Antalya Balık Evi restoranını ziyaret ederek gerçekleştirebileceğiniz bir başka tatil tercihi arasında. 

 

 

Antalya'da ne yenir ne içilir yazımıza devam ederken belirtmekte fayda var, konaklamak için tercih edeceğiniz bir çok otelin profesyonel mutfak kadrosu ile de bahsettiğimiz ve hatta bahsettiğimizden daha fazla sayıda tatlara ulaşmanız mümkün. Bu konuda oldukça iddialı olan Antalya Otelleri, sizleri hayal kırıklığına uğratmayacak cinsten.

Siz de bu güzel kıyı kenti Antalya'nın mutfağını yerinde deneyimlemek isterseniz, Antalya uçak bileti bir tık uzağınızda.

Afiyet olsun!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Antalya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder