Antalya'da Ne Yenir Ne İçilir

Yaz aylarının gelişi ile birlikte tatil planları başladı. Bu yaz Türkiye içinde gidebileceğiniz ve birçok eğlenceli yanı olan şehir, tatil koşulları ile karşımıza çıkmakta. Bunlardan biri; çok tercih edilen ve gidildiğinde tam anlamı ile tatil zevki yaşatan yerlerden biri, Antalya. Deniz, çeşitli spor aktiviteli, tarihi yerlerin görülmesi ve doğa ile iç içe bir tatil keyfi sürmek amacı ile en çok tercih edilenler arasında yer almakta. Bölge hem ülke içi tatilciler hem de yabancı tatilciler tarafından rağbet görmekte. Sebepleri arasında tarihi ve otantik yapıları gezebilme, farklı ve lezzetli tatlar tadabilme ve sahip olduğu fazla sayıda mekan çeşidi bulunması yer almakta. Hatta ülke dışı gelen misafirlerin yerleşme kararı aldıkları bir bölgemiz olarak karşımıza çıkıyor. Doğal güzelliklere ev sahipliği yapısı ile lezzetli yemeklerini ve yöresel noktalardaki tatlarını birleştirmeyi başarıyor. Denizle ,ormanları ve kumsalları bir araya getiren yapısı hem tercih edilir olmasında hem de yaz aylarında yansıttığı güzellik açısından dikkat çekmekte. Kumsallarında dahi farklı plaj bölgelerin yiyecek ve içeceklerinden mutlaka denenmeli ve denilebilecek alanlara sahip. Kumsal ve tarih ,aynı anda eğlence unsurlarını birleştiren yapısı ile tatil zevkini yaşatan yapıya sahip. Bu tatil yanında, Antalya neyi ile meşhur ? sorusunu da getirmekte. Bölgenin sahip olduğu tarihi doku ve gezilip, görülmesi gereken yapılarıyla, lezzetli yöresel yemekleri ve mekanlarıyla meşhur. Hemen hemen her yerinde istediğiniz türden lezzeti bulabilmeniz mümkün. Her çeşit bütçeye ve damak tadına hitap eden yemekleri ile tatilinizin yanında bu yemekleri de denemenizi sağlamakta. Antalya’da sizler her fiyat bünyesine uygun mekan ve lezzetle karşılaşabilmektesiniz. Yöresel ve yerli halkın yaptığı gözlemeler, yöresel yemekler, balık, piyaz, farklı soslarla harmanlanmış ev yemeklerinin yanı sıra, köklü mekanlarda profesyonel damak tatları deneyimleyebilmektesiniz. Metropolde yaşayanlar için doğal ve damak tadına hitap eden organik beslenme oldukça önemli gelmekte ve tercih edilmekte. Antalya’nın doğal ve temiz doğa yapısı bunu izin vermekte. Ürünler organik, taze ve lezzetli oluşmakta.

Özel tatlarada, dünya mutfağından yöresel yemek çeşitlerine de ulaşmak mümkün. Lezzetli yemek yapısını, organik yetişen ürünlerin yapısı sayesinde korumayı başaran mekanlar karşımıza çıkmakta. Özellikle Balık çeşitleri açısından geniş yelpazeye sahip mekanlar ve lezzetli balık türlerine ev sahipliği yapmakta. Kendine özgü tatlı çeşitleri ve yapımları ile de öne çıkmakta. Antalya’da yerli halkın hazır ürün tercih etmemesi bu tatlı türlerinin ve yöresel yemek figürünün öne çıkmasının sebeplerinden. Dondurma gibi ürünlerde hazıra yönelik tercih yapmayan, ülkemizin başka bir şehri olan bu yer; yayla dondurması denilen dondurma çeşidi ile tatlı konusunda dikkati çekmekte. Elma kullanarak yaptıkları ve restoranlarda bulunan elma tatlısı da yerli yabancı turist tarafından tercih edilmekte. Pişi, közde pişirilmiş çay gibi seçenekleriyle, kahvaltı noktasında da organik bir hal sergilemekte. Şehrin koşuşturma yapısından kurtulmak isteyen sizler çiftlik kahvaltısının da tadına bakmak isterseniz, bulabilmeniz mümkün.

Ayşegül Hanımın Çiftliği adı ile tercih edilen ve bir çiftlik ortamında kahvaltı yapabileceğiniz mekan, doğal yapısı ile tercih edilebilir nitelikte. Bunun yanı sıra tanıdık tatlarda mevcut tabiki. Dönerciler çarşısı, döner lezzeti açısından gidilmesi gereken bir yer olarak karşınıza çıkmakta. Mutlaka buradaki dönerlerin tadına bakılması ve gidilmesi gerekir. Dünya mutfağı tatlarını deneyimleyebileceğiniz gibi Antalya’ya özgü yemekleride deneyimleyebilmeniz mümkün. Bölgede Antalya restoran denince akla birçok seçenek gelmekte.

Piyaz gibi bölgede oldukça başarılı yapılan yemek çeşitleri bu bölgedeki restoranlarda en iyi yapılan tatlar arasında karşımıza çıkıyor. Yemek yemeyi seven ve bu konuda damak tadına güvenen herkes köklü ve profesyonel restoranlarda yiyecek ve içecekleri deneyimliyor. Türkiye de ve aynı zamanda Antalya da tanınmış mekanlardan biri olan,7Mehmet damak tadına güvenenleri misafir etmekte. Mekan iç rahatlığı ile yiyecek sektöründe sağlıklı yemek yiyebileceğiniz ve geniş menüsü hakkında bilgi alabileceğiniz bir yapıya sahip. Ana yemekleri ve tatlı menüsü ile oldukça başarılı. Lezzet konusunda başarılı yemekler yapan mekan, çalışan kadrosu ile sizlere yemek konusunda tavsiyede bulunabilecek bir yapıya sahip. Yiyecek konusunda bir diğer lezzetli koşullar yakalayabileceğiniz alan ise balık yemekleri. İstanbul, Ankara ve benzeyen şehirlerde yaşayanlar için, metropollerde doğal balık tüketmek açısından yoksun hale geliyoruz. Antalya bölgesinde ise sağlıklı, organik ve taze balık yiyebilmek mümkün hale geliyor. Deniz oluşu ve köklü balık restoranları ile geniş balık menüleri karşımıza çıkıyor. Tüm bu özelliklerdeki bir balık menüsü ve hizmet ise Antalya Balık Evi restoranını ziyaret ederek gerçekleştirebileceğiniz bir başka tatil tercihi arasında. Bölgede Antalya yemekleri ise hemen hemen her mekanda karşımıza çıkmakta. Tatlı açısından Antalya’nın meşhur yayla dondurması denilen tadıda gözden kaçırılmayacaklar arasında bunun yanı sıra çevrede yapılan çiğ börek çeşitleri ve piyaz tercih edilen lezzetler arasında ve tadı damakta bırakacak şekilde karşımıza çıkmakta. Akdeniz dondurma adlı mekanda ise bu meşhur dondurmalardan tadabilmeniz mümkün. Birçok tarihi unsuru bünyesinde barındırması ve birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olması yerli ve yabancı turistler tarafından dikkat çekiyor. Tatil yapıldığında deniz sporlarından yararlanılabileceği ve tertemiz kumsallar, deniz yapısı ile karşılaşılabilineceği imkanlar sunuyor. Köklü ve tasarımları bakımlarından konforlu otellere ve kalınabilecek etnik, butik yapıda otellere sahip olması dikkat çekiyor. Antalya’da isterseniz beş yıldızlı ve konforlu bir tatil geçirebileceğiniz gibi doğayı tercih ederek, doğayla iç içe otelleri keşfederek eğlenceli ve doğal bir tatilde gerçekleştirebilirsiniz. Doğada kendinizi dinleyerek birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Geziler ,tarihi bölgelere ve yapılara yapılan turlara katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tercihe göre bir ormanda keşfe çıkabilir yada seçtiğiniz otelin aktivitelerine katılabilirsiniz.

Konaklama ve lezzet açısından tercih edebileceğiniz oldukça farklı seçenek mevcut. Otellerin zengin mutfağı da Antalya da öne çıkan yapılardan. Çalışan profesyonel kadro ile otellerin mutfakları güçlü hale gelmekte ve geniş bir menüde hizmet vermekte. Birçok beş yıldızlı otele ev sahipliği yapan şehir bu yapıdan da kendini öne geçirmeyi başarıyor. Beş yıldızlı işletmelerin çokluğu ise, markaların birbirleri ile yarışması ve kaliteyi yakalaması açısından rekabet doğurmakta. Güzel tatlar ve iyi bir hizmet, doğayla iç içe otel dizaynları bu noktada önem kazanıyor ve sizlerle buluşuyor. Yiyecek ve içecek unsurları açısından, işletmelerde çorbalardan, salata çeşitlerine, etli yemeklerde, tatlılara ve balık mutfağına, alkollü ve alkolsüz içeceklere kadar birçok yemeği ve içeceği bulabilmeniz mümkün. Antalya’da şehir içi ve çiftlik koşullarında bulunan bölgelerde yapılan yemeklerin lezzetli ve organik oluşu, işletmeleride aynı yönde lezzet yakalama koşullarına yönelmesini destekler niteliğe gelmesini sağlıyor. Antalya bu açıdan konaklayacak çeşitli ve kaliteli birçok yapıya sahip. Denizin tüm renklerinden faydalanabileceğiniz ve deneyimleyeceğiniz su sporları ile keyifli zaman geçirebilirsiniz. Uzun doğa yürüyüşleri ve safari turları gerçekleştirebileceğiniz alanlar bulmanız mümkün. Restoranlar, tarihi gezilebilinecek yerler kadar, Antalya yemek açısından da öne çıkıyor ve memnun bırakıyor. Tatile deniz, kültür, eğlenceli gece hayatı, lezzetli yemekler ve tarihi soluklar katarak mükemmel bir bütün haline getiriyor.

Tüm bu koşullar arasında dikkat çeken mekanların lezzetli yemekleri de tatilcileri çeken önemli unsurlardan biri haline geliyor. Özellikle yabancı tatilcilerin bu tatları bilmeleri ve deneyimlemek için geldikleri ülkemizde, sizlere farklı lezzetler sunuyor. Piyaz, kumru, yengen ve özel soslar ile yapılan kanat menüleri vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Tatların arasında Antalya piyaz denilince tadı ve kendine özgü yapılışı ile karşınıza çıkıyor ve bu noktada turistler tarafından dikkat çekiyor. Piyazın Antalya’daki lezzeti ve evlere dahi giren yapılış şekli ve oradaki halk tarafından da bir vazgeçilmez haline gelmiş olması dikkat çeken diğer bir yanı. Oldukça sevilerek tüketilen bu yemek dolayısı ile kendine özgü tadı ile sizlerle buluşuyor ve mutlaka Antalya’ya gidildiğinde denemesi gerektiğini destekliyor.

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Antalya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder