Antalya'da Alışveriş

Antalya'da Alışveriş

Antalya yaz ve kış sezonlarının tümünde tatil yeri olarak tercih edebileceğiniz bir şehir. Sebebi ise, deniz ve güneşin tadını yaz sezonunda çıkarabileceğiniz gibi kış aylarında dahi ziyaret etseniz, birçok tarihi mekân gezme şansınız mevcut. Şehirde oldukça fazla sayıda konaklama seçeneği bulunmakta ve beş yıldızlı otellerle, doğa ile iç içe evlerde kalabileceğiniz tesisler bulunmakta. Tarihi mirasların korunması açısından oldukça önemli olan Antalya, bünyesinde antik kentleri de ağırlamakta. Bu antik kent oluşumlarını gezerek tarihe tanıklık edebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Yaz sezonunda ise eşsiz mavisi ile buluşup, yaz sıcağında rahatlama imkanı bulabilirsiniz. 

Tüm bu doğal güzelliklerin, tarihi mekânların ve saklı koyları harici Antalya'da alışverişin ilk ayağını Antalya alışveriş merkezleri oluşturuyor. Deepo Outlet Center, Terracity Alışveriş Merkezi, Özdilek Park Antalya, Laura AVM, Novicity, Erasta Antalya, Akkapark Shopping Center örnek verebileceğimiz ve kolaylıkla aradığınız birçok ürünü bulup, keyifli alışveriş yapabileceğiniz yerlerden. Antalya’da yapacağınız alışverişlerde ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilmektesiniz, bunun yanında dönerken yanınıza alacağınız hediyeler konusunda da oldukça geniş yelpazeye sahip ürün listeleri ile karşılaşmanız mümkün. Şehrin kendine has etnik ve otantik ürünleri ve biblolarından edinebilirsiniz. Antalya anılarınızı yanınızda götürmenizi sağlayan, Antalya figürlü minyatürlerden edinebilirsiniz.

 

 

Antalya’nın kendine özgü yapısı alışverişi keyifli hale getiren en büyük etmen olarak düşünülebilir. Çoğu yerde alışveriş yaparken tarihin tozlu sayfalarında yolculuk ediyormuş gibi hissedeceksiniz. Denizin ve güneşin tadını çıkardıktan sonra ve turlar ile şehri gezdikten sonra mutlaka bağımsız olarak alışveriş yapmak ve gezerek yöresel ürünleri tatmak amacı ile bir gezintiye çıkmalısınız. Kaş, Kemer, Alanya gibi hem doğal güzellikleri ile hem de organik ürünleri ile ünlü olan Antalya ilçelerini gezmenizi ve alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz Buralarda yetişen kendine has organik sebze ve meyve türleri hem çok lezzetli hem de uzun yolda dayanabilecek taze yapıya sahip oldukları için yanınızda da götürebilme imkânına sahipsiniz. Alanya’da yetişen ve dalından koparıldıktan sonra olgunlaşmaya başlayan muz çeşidi tadılmaya değer nitelikte. Bu beldelere uğrayanlar bu yüzden sebze ve meyveleri hediyelik eşya olarak almayı tercih ediyorlar.

 

 

Tatilde, birçok antik oluşumu görebilir ve Antalya’nın cennet koylarında vakit geçirebilirsiniz. Birçok su sporu ve doğa sporu ile uğraşırken farklı tarihi, doğasal manzara ile karşı karşıya kalırsınız. Hem bunları anı olarak saklamak hem de çevrenizdekilere özel hediyeler almak istiyorsanız, Antalya, hediyelik eşya konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Tüm gördüğünüz doğal oluşumların ve antik tiyatroların minyatür hallerini sevdiklerinize almanız mümkündür. Bunun yanı sıra şehrin kendine has etnik dokusunu betimleyen eşyalar, biblolar ve heykellerde ilgi çekici ürünler arasında yer alır. Kumaş sektörü ile ilgili başarısı sonucu kumaş renkleri ve dokuları farklı olan ürün alışverişleri de gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Deniz kabuklarından yapılmış süs eşyaları, antik heykeller, hatıra biblo ürünleri, yöresel el işleri sanatlarıyla yapılan ürünler, kapı süsleri, kök boya ile desenlendirilmiş döşeme altı halıları, ipek dokuma gibi birçok ürün, su kabağından yapılmış hediyelik eşyalar gibi birçok şey tercih edebilirsiniz. Hepsi oldukça otantik ve Antalya özgü motifler taşıyan ürünler olduğu için, sizlere mutlaka burada geçirdiğiniz anları hatırlatacaktır. Herkesin her bütçeye uygun hediyelik eşya bulabilmesi ve ürünlerin çoğunun renk ve desen bakımından güzelliği göz ardı edilmemeli. Özellikle yurt dışından gelen turistlerin rağbet gösterdiği ürünler hem ülkemizin hem de Antalya’nın kendine özgü motiflerini ve doğal güzelliklerini yansıtmakta.

Kendine özgü doğal güzellikleri bulunan bu şehirden hem sevdiklerinize, hem de kendinize alabileceğiniz birçok hediyelik eşya sizleri bekliyor. Antalya'ya ekonomik uçuşlarınızı gerçekleştirebileceğiniz, Antalya uçak biletiniz ise Ucakbileti.com'da hazır.

Keyifli alışverişler dileriz! 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Antalya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder