Antalya'da Alışveriş

 Antalya yaz ve kış sezonlarının tümünde tatil yeri olarak tercih edebileceğiniz bir şehir. Sebebi ise, deniz ve güneşin tadını yaz sezonunda çıkarabileceğiniz gibi kış aylarında dahi ziyaret etseniz, birçok tarihi mekan ve doku gezme şansınız mevcut. Şehirde oldukça fazla sayıda konaklama seçeneği bulunmakta ve beş yıldızlı otellerle, doğa ile iç içe evlerde kalabileceğiniz bölgeler bulunmakta. Tarihi mirasların korunması açısından oldukça önemli olan Antalya, bünyesinde antik kentleri de ağırlamakta. Bu antik kent oluşumlarını gezerek tarihe tanıklık edebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Yaz sezonunda ise eşsiz mavisi ile buluşup, yaz sıcağında rahatlama imkanı bulabilirsiniz. Antalya’da deniz sadece maviyle buluşmak değil, tarih boyunca anlatılan ve hikâyelere konu olmuş saklı koylarda, deniz ile buluşmak anlamına geliyor. Hemen arkasından başlayan yeşil bölgeler sizleri muhteşem manzaralarla buluşturmakta. Birçok tarihi olaya tanıklık etmiş olması yurt dışından turist çekmesinin diğer bir sebebi. Yapılabilecek o kadar fazla şey var ki, tatilinizden tadı damağında bir durumla ayrılmanıza neden olmakta. Bölgenin görülmesi gereken; yaylaları, ormanlar, denizin her tonunu içeren koyları, mağaraları ve şelaleleri bulunmakta. Bunun yanı sıra gece hayatına dahil olabileceğiniz ve yöresel tatlar tadabileceğiniz birçok durak bulunmakta. Mekanlar yabancı ve yerli turistleri aynı anda ağırladığı için geniş menüler ile hizmet vermekte ve balık menülerinde muhteşem tatlar bulunmakta. Alışveriş durakları, şehrin içindeki kolaylıkla hediyeler alabileceğiniz çarşı kültüründe bölümler bulunmakta ve burada değişik çeşitlerde ürün satışı yapılmakta. Yöresel hediyelik eşyalardan, günlük ihtiyacınız olan her şeyi burada bulabilmeniz mümkün. Günlük gereksinimlerinizi ve hediyelik eşyalarına kadar daha birçok şey bulabileceğiniz Antalya alışveriş merkezleri sizlere hizmet sunmakta. Deepo Outlet Center, Terracity Alışveriş Merkezi, Özdilek Park Antalya, Laura AVM, Novicity, Erasta Antalya, Akkapark Shopping Center örnek verebileceğimiz ve kolaylıkla aradığınız birçok ürünü bulup, keyifli alışveriş yapabileceğiniz yerlerden. Antalya’da yapacağınız alışverişlerde ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilmektesiniz, bunun yanında dönerken yanınıza alacağınız hediyeler konusunda da oldukça geniş yelpazeye sahip ürün listeleri ile karşılaşmanız mümkün. Şehrin kendine has etnik ve otantik ürünleri ve biblolarından edinebilir ve zamanınızı geçirdiğiniz yerlerin küçük biblolarını alabilirsiniz. Antalya’nın anılarınızı yanında götürmenize yönelik oluşturduğu ,Antalya figürlü minyatürler edinebilirsiniz.

 Tatil boyunca kişisel, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamanız gereken noktalarda olacaktır. Özellikle beş yıldızlı bir otel yerine doğa tatillerini tercih edenler için alışveriş kaçınılmaz. Antalya’nın ürünlerinden, organik alışveriş yapma fırsatınızda mevcut. Antalya çarşı ve pazarlarında en taze ürünleri alıp, tatlarını deneyebilmeniz mümkün olduğu gibi her ürünü bir arada bulabileceğiniz, yukarıda bahsettiğimiz Antalya’daki alışveriş merkezleri mevcuttur. Antalya’nın kendine özgü yapısı alışverişi keyifli hale getiren en büyük etmen olarak düşünülebilir. Çoğu yerde alışveriş yaparken hala tarihi bir doku içerisinde geziyor olacaksınız. Denizin ve güneşin tadını çıkardıktan sonra ve turlar ile şehri gezdikten sonra mutlaka bağımsız olarak alışveriş yapmak ve gezerek ürünleri tatmak amacı ile bir gezintiye çıkmalısınız. Kaş, Kemer, Alanya gibi hem doğal güzellikleri ile hem de organik ürünleri ile ünlü olan ilçelerini gezmenizi ve alışveriş yapmanızı tavsiye edilir. Buralarda yetişen kendine has organik sebze ve meyve türleri hem çok lezzetli hem de uzun yolda dayanabilecek bir taze yapıya sahip oldukları için yanınızda da götürebilme imkânına sahip olmaktasınız. Alanya’da yetişen ve dalından koparıldıktan sonra olgunlaşmaya başlayan muz çeşidi tadılmaya değer nitelikte. Bu beldelere uğrayanlar bu yüzden sebze ve meyveleri hediyelik eşya olarak almayı dahi tercih etmişlerdir.

 Antalya bu denli geniş bir ürün yelpazesine sahipken alışveriş keyifli bir hale gelmekte ve Antalya’da alışveriş yapacak yerler de tarihi dokuyu taşımakta. Fakat her şeyi bir arada bulmak isteyen ve alışveriş tadını her noktada çıkarmak isteyenlerdenseniz. Şehrin AVM ve Center oluşumlarından da faydalanabilmeniz mümkün. Deepo Outlet Center, Terracity Alışveriş Merkezi, Özdilek Park Antalya, Laura AVM, Novacity, Erasta Antalya hem yerleşik halkın hem de yerli, yabancı turistin tercih ettiği alışveriş merkezleri olarak karşımıza çıkmakta. Burada giyimden, yiyecek, içecek ve kişisel bakım alışverişinize dahil her türlü alışverişinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Peki; gezip gördüğünüz yerlerinde anılarını saklamak amacı ile alışveriş yapmanızda diğer bir ihtimal dahilinde. Bu tarz bir alışveriş düşünüyorsanız Antalya’nın birçok yerinde minyatürler ve hediyelik eşyalar zaten karşımıza çok rahatlıkla çıkmakta.

 Tatilde, birçok antik oluşumu görebilir ve Antalya’nın cennet koylarında vakit geçirebilirsiniz. Birçok su sporu ve doğa sporu ile uğraşırken farklı tarihi, doğasal manzara ile karşı karşıya kalırsınız. Hem bunları anı olarak saklamak hem de çevrenizdekilere özel hediyeler almak istiyorsanız, Antalya hediyelik eşya konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Tüm gördüğünüz doğal oluşumların ve antik tiyatroların minyatür hallerini sevdiklerinize almanız mümkündür. Bunun yanı sıra şehrin kendine has etnik dokusunu betimleyen eşyalar, biblolar ve heykellerde ilgi çekici ürünler arasında yer alır. Kumaş sektörü ile ilgili başarısı sonucu kumaş renkleri ve dokuları farklı olan ürün alışverişleri de gerçekleştirebilmektesiniz. Şehrin organik ürünler yetiştirme yapısına bağlı olarak sebze ve meyve alışverişine de yönelebilirsiniz. Reçel, Meyve sebze, deniz kabuklarından yapılmış süs eşyaları, antik heykeller, hatıra biblo ürünleri, yöresel el işleri sanatlarıyla yapılan ürünler, kapı süsleri, kök boya ile desenlendirilmiş döşeme altı halıları, İpek dokuma gibi birçok ürün, su kabağından yapılmış hediyelik eşyalar gibi birçok şey tercih edebilirsiniz. Hepsi oldukça otantik ve Antalya özgü motifler taşıyan ürünler olduğu için, sizlere mutlaka burada geçirdiğiniz anları hatırlatacaktır. Bütün bir tatili yaşadıktan sonra metropolün tüm stresini orada bırakarak, evlerinize döndüğünüzde bu anıları yanınızda bu şekilde götürebilirsiniz. Tatil yaparken yakınlarınıza da hediyelik eşya almak fikrinde olanlar içinde Antalya alışveriş bölgelerinde ve çarşı, pazarlarında aynı ürünleri bularak, hediyelik eşya olarak alabilmeniz mümkün. Herkesin her bütçeye uygun hediyelik eşya bulabilmesi ve ürünlerin çoğunun renk ve desen bakımından güzelliği de göz ardı edilmemeli. Özellikle yurt dışından gelen turistlerin rağbet gösterdiği ürünler hem ülkemizin hem de Antalya’nın kendine özgü motiflerini ve doğal güzelliklerini yansıtmakta. Şehir bu özelliği ile daha keyifli bir alışveriş imkanı sunmakta ve her bütçeye uymakta. Farklı noktalarda, farklı alışveriş ihtiyaçlarını bu yolla hem Avm’lerde hem de çarşılarda ve organik ürünlerin bulunduğu pazarlarda sağlayabilmektesiniz.

 Kendine özgü doğal güzellikleri bulunan bu şehirden, Antalyadan hediyelik ne alınır ? sorusuna verdiğimiz yanıtlar bu yönde. Anlattığımız tüm ürünler kendilerine özgü renkleri ve boyama tekniklerine ve kumaş dokularına sahiptir. Minyatür ve heykeller ise tarihe tanıklık etmiş beldelerin ve antik kentlerin izlerini taşımaktadır. Hatta görmeye gittiğiniz antik bölgeler, yaylalar ve şelale alanlarında dahi bu minyatürleri yerinde bulup almanız mümkündür. Bölgeyi tanıtan ve ünlü olduğu şeylere değinen birçok hediyelik eşya ile karşılaşıp bunları edinebilirsiniz. Farklı lezzetler deneyerek alışverişlerinize farklı bir solukta katabilirsiniz. Alışveriş yapacağınız bölgelerdeki köklü, profesyonel mekanlarda yiyecek ve içecek menülerini tadabilmeniz de mümkün. Yöresel tatları deneyebileceğiniz birçok durak hem alışveriş yapabileceğiniz hem de keyifli yemekler yiyebileceğiniz, sohbet edebileceğiniz çarşı kültürünü sunmakta. Tüm bunları gerçekleştirdiğiniz tatilinizin sonunda yakınlarınıza hediyelik olarak bulacağınız birçok farklı çeşitte ürün ortaya çıkmakta. Şehrin reçel,muz gibi ürünleri dahi hediyelik eşya niteliğinde tercih edilmekte ve turistler tarafından büyük ilgi görmekte. Türkiye’nin en doğal ve güzel olan şehirlerinin arasında bulunan Antalya, dokusuna uygun ürünleri ile doğallığından bir şey kaybetmemeyi başarıyor. Bu doğası mükemmel ve tarihi olguları yüksek olan şehri korumak ve sahip çıkmak ürünleri ile tanıtmak tabikide kaçınılmaz bir hal almış durumda. Doğal miraslara ev sahipliği yapan, cennet şehirlerimizden biri olan Antalya’nın her mevsim ve her koşulda yaşanan muhteşem güzelliği görülmeye değer.

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Antalya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder