Antalya Şehir Rehberi

Antalya şehirlerin en güzellerinin başında yer almakta. Deniz güzelliği ve tarihe konu olmuş güzellikteki koyları görülmeye değer nitelikte olan yerlerden biri. Yerli ve yabancı turistleri Yaz ve Kış aylarında tatil amacı ile kendisine yöneltmeyi başarmış olması da diğer bir özelliği. Doğal koşulları yakalabileceğiniz ve huzur bulabileceğiniz şehirlerimizden birisi olarak karşınıza çıkmakta. Sahip olduğu doğa yapısı gereği Antalya; birçok deniz sporunun yapılabileceği, farklı tatlar ve lezzetler ile karşılaşılabilecek ve gece hayatı ile eğlenceye doyabileceğiniz zamanlar sunabilmekte. İçerisindeki ilçelerinde de aynı tadı yakalayabileceğiniz ve doğa dokusuna uygun olanaklara sahip olan konaklama noktaları bulabilmenizi sağlayan bir şehir.Gidildiğinde her an ve her köşesinde keşfedilecek duraklar bularak tatil keyfini doyasıya yaşayabilmektesiniz.Sıcak iklimi ve serinleyebileceğiniz koyları ile tercih edilen şehir,Türkiye’nin cennet köşeleri arasında yer almakta.

 Münir Karaloğlu; Antalya valisi bu güzel şehrinin nabzını tutmakta ve aktiviteler ve yatırımlar açısından güncel hizmetler sunmaktadır.Valilik şehrin nabzı ile alakalı yakından takipte bulunmakta ve Türkiye’nin turist çeken önemli bölgelerinden biri olduğunu belirterek, doğal güzelliklere dikkat çekmektedir.Kaş,Kemer gibi ilçelerinde doğal güzelliklerin yanında tarihi soluklar barındıran bir şehir oluşu unutulmaması gereken Antalya, oldukça tarihi Antik Kentlere de ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi miraslar açısından çalışmaları geçmişte ve gelecekte devam eden Valilik, bünyesi konularından biride bu konu üzerinde durulmasıdır.Antalya’ya gidildiğinde ,şehre özgü yayalalar ve şelaleler,antik kentler ve dokusuyla iç içe olan tatil beldeleri mutlaka korunması ve görülmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

 

 

Antalya dokusunu temsil eden ve adından söz ettiren ,doğal güzelliklere sahip, Antalya ilçeleri; Akseki, Aksu ,Alanya, Demre, Elmalı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Manavgat, Korkuteli, Serik, Muratpaşa, İbradı ,Gündoğmuş, Döşemealtı, Demre ve buna benzer bölgelerdir. Bu ilçeler hemen hemen her yerinde Antalya’nın doğa ve tarihi yapısını taşımaktadır.Her bölgede mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler bulunmakla birlikte,tatil durağı olarak tercih edilebilecek yapıya uygun bir motif sergilemektedir.Şehrin ilçelerinde çiftlikler ve orman manzaraları,mavi ile yeşilin birleştiği sahil şeritleri ve gece eğlenilebilecek bir çok mekan bulmak mümkün. Tüm bu öğeleri birleştirmesi açısından tercih edilmesi kaçınılmaz bir noktada olan turistlik bölge, dikkatleri üstüne çekmeyi başarmakta. Olimpos ve antik kentler tarihi dokuyu güçlendiren bir imaj çizmesine yardımcı olmakta ve ziyaretçiler tarafından ilgi görmekte. Şehirde tüm tatil koşullarından yararlanmak mümkün. Beş yıldızlı otellerde tatil yapılarak eğlenceli aktivitelere katılabilir ve dünya mutfaklarını tadabilirsiniz bunun yanında doğa dokusu ile iç içe olan bölgeye uyumlu evlerde ve otellerde konaklayarak spor aktivitelerinden yararlanabileceğiniz bir tatil geçirebilmenizde mümkün. Liklya yolu, Karain mağrası, Saklıkent, Manavgat şelalesi ve gömbe yaylası, Antalya Müzesi, Bezirgan Yaylası gibi ismi bilinen noktaları görmeniz mutlaka gerekmektedir. Kaş Antik Tiyatrosu ve Kaputaş Plajı da gezilmesi gereken duraklar arasında yerini korumaktadır. Tatil beldesi olarak burayı seçmeniz tarihi mekanları görürken deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz anlar geçirmeniz anlamına gelmektedir. Bölgede birçok tur da düzenlenmesi gezilecek yerler hakkında bilgi almanızı sağlamakla birlikte daha sağlıklı seyehat kararları verebilmenize ortam hazırlamaktadır.

 

 

 

Antalya İlçeleri adları ve tarihi öneme sahip olan bölgeri dediğimizde aklımıza; Akseki, Aksu, Alanya, Döşemealtı, Kaş, Kemer, Konya altı, Manavgat, Kumluca gibi ilçeler gelmektedir. İletişim bilgileri dahilinde ele alındığında ise; Antalya posta kodu içerisinde yer alan bölgelerin posta kodları şöyle sıralanabilmekte, Akseki(7630),Aksu(7112),Alanya(7400),Döşemealtı(7121),Kaş(7976),Kemer(7990),Konyaaltı(7070),Kumluca(7365) gibi devam etmektedir. Posta kodlarını verdiğimiz ilçeler hem doğal yapısı hem de restaurant ve mekanları açısından vakit geçirilebilinecek öğelere sahiptir. Her bölgede kendine has eğlence noktaları ve yapılabilinecek bir aktivite bulmak mümkündür. Alanya’da muz yetiştiriciliği açısından organik muz tüketimi gerçekleştirilmekte ve mekanlarında bu ürünler kullanılmaktadır. Konyaaltı bölgesinde ise farklı cafe ve mekanlarda keyifli vakitler geçirmenizi mümkün kılan bir çok işletme bulunmakla ,çarşı bölgesinde alışveriş imkanlarından yararlanmanız mümkün. Tatil olanaklarını bünyesinde toplayan şehir ,sizlerede keyifli anlar yaşatacağı konusunda adıyla kendinden söz ettirmeye devam eden, Türkiye’nin en değerli bölgelerinden birini temsil etmektedir.

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Antalya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder