Ankara Gece Hayatı

Ankara Gece Hayatı

Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri olmakta olan Ankara iline seyahat etmek isteyenlerin, özellikle de genç nüfusun en çok ilgilendikleri konulardan bir tanesi tabi ki gece hayatı olmaktadır. Ankara ilinde gece hayatı oldukça renkli ve canlı geçmektedir. Bu canlılığı sağlayan ögenin başında ise öğrenciler gelmektedir. Zira Ankara’nın bir öğrenci şehri olması sebebiyle binlerce öğrencinin gitmekte olduğu gece kulübü ve parti mekânları olmaktadır. Ankara gece hayatında eğlence arayışında olan kişilerin Cuma ve Cumartesi günlerinin sabahlara varan eğlenceli zamanların adresi olduğunu bilmesi gerekmektedir. Memur şehri olarak bilinmekte olan Ankara’da çok sayıda memur yaşadığından, hafta sonu izinli olacakları bu günlerde mekânlarda ki doluluk oranında büyük bir artış gözükmektedir.

 

 

Her çeşit eğlence için kulüp ve bar bulmak mümkün olacak iken rakı içerek bir gece geçirmek isteyenlerin de bu isteklerini karşılayabilecekleri bir yerdir, Ankara. Ankaralıların en çok tercih ettiği gece eğlencesi fasıl eşliğinde rakı içmetir. Ankara’ya gelenlerin güzel bir gece geçirmek için, bütçeleri doğrultusunda seçim şansları bulunmaktadır. Oldukça lüks mekânların söz konusu olabildiği gibi normal standartlarda fiyatlamaların da uygulandığı mekânların daha çok olması dikkat çekmektedir. Bunun sebebi ise mekânlara iştirak eden öğrencilerin fazla olması olarak gösterilmektedir.

45’lik Bar : 22 yıldır varlığını sürdürmekte olan 45’lik Bar; 60’lı, 70’li, 80’li yılların müptelası olanların vazgeçmedikleri bir adres olarak bilinmektedir. İlk şubesi İstanbul Beyoğlu’nda bulunmakta olan bar sonrasında Ankara ve İzmir’de şube açarak büyümeye başlamıştır. Dekorasyonu için duvarlarında Yeşilçam yıldızlarının posterlerinin yanı sıra, müzik dünyasında hem dünya da iz bırakmış müzisyenlerin hem de Türkiye’de izi olan müzisyenlerin posterlerini görmek mümkün olmaktadır. Onların gençlik yıllarına dair fotoğrafların ya da gazete parçalarının bulunduğu bu bar, müşterilerinin keyif almasını büyük bir yoğunluk ile sağlamaktadır.

 

 

Nereden olursa olsun bulunmakta olan plaklar ile yaşanılacak en güzel hisleri yaşama şansını sunmakta olan 45’lik Bar sayesinde kaybolmaya yüz tutmuş eserleri hatırlamak ve onlar ile eski zamanlara dönmek mümkün olmaktadır. Bir bar olmasının yanı sıra burayı ziyaret edenlerin kopamaması sebebiyle müdavim olmaya başlamaları, ardından ise kendi tanıdıklarını getirerek aileyi büyütme durumu bulunmaktadır. Bu barın yapı ve havası diğer hiçbir yere benzemediğinden oldukça dikkat çekmektedir. Eğlenceli ve farklı tarzının yanı sıra müşterilerine sunmakta olduğu içki menüsü ile de dikkat çekmekte olan bu barda, özel kokteyllerinden denemek gerekmektedir.
 

Adres : Üsküp Cd( Çevre Sk) No:2 06400 Çankaya, Ankara
Telefon : 0312 466 4500

 

 

Zeki Bar : Çankaya’da bulunan Zeki Bar Türkçe müzikler ile eğlenmenin tadına varmak isteyenlerin yoğunlukla tercih ettikleri barlar arasında yer almaktadır. Genel olarak genç nüfusun son yıllarda tamamen Batı müziklerini tercih ettikleri bilinmektedir. Bu durumun aksini yaşamakta olan kişilerin, birbirinden güzel ve eşsiz Türkçe parçalar eşliğinde eğlenme isteklerini karşılayabilecekleri bu bar oldukça dikkat çekici bir yerdir. Hem güzel şarkılar dinlemek hem de bu şarkıların eşliğinde dans etmek isteyenler için harika bir deneyim elde edilmesi ihtimalini de sunmaktadır. Eğlenceli geçen Ankara geceleri içerisinde burayı tercih eden kişilerin içki tercihlerini votkadan yana kullanmaları tavsiye edilebilir olacaktır.
 

Adres : Reşit Galip Cd. 88/1, Çankaya 06700 ANKARA
Telefon : 0312 437 9063

 

 

Megaşov Gazinosu : Ankara’ya seyahat eden kişilerin gece hayatı için düşündükleri seçenekler sadece barlar ile sınırlı olmamaktadır. Ankara'da pavyon deneyiminde bulunmak isteyenlerin seyahatleri süresince bunu da unutmadan denemek isteyecekleri göz önüne alındığında tercih edilebilecek en iyi seçenek Megaşov Gazinosu olmaktadır. Ankara için eğlence zamanı olan Cuma ve Cumartesi günlerinde keyifli dakikalar geçirmek mümkün olmaktadır. Sahne kenarında masa düzeni bulunması sebebiyle bu masalardan birini seçmek mümkün olmakta iken, direk sahneyi görmekte olan localar arasından seçim yapa şansı da bulunmaktadır. 2 ya da 3 kişi halinde mekâna gidecek olanların masalardan tercih yapması tavsiye edilmektedir. Daha kalabalık grupların ise hem fiyat hem de rahatlık açısından locaları tercih etmeleri uygun olacak gibi gözükmektedir. Ayrıca bu gazino için otopark sorunu olmamasını da belirtelim.
 

Adres : Anıttepe, Ankara

 

 

Garaj55 : Ankara’da gece hayatının tadını çıkarmak isteyenlerin tercih edebilecekleri bir diğer adres Garaj55 olmaktadır. Eşsiz bir yemek içeriği bulunmakta olan bu yeri ziyaret edenlerin birçok kez buraya gelmek istemeleri sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Kahve seçenekleri ile göz dolduran mekânda gece hayatında alkol tercih etmeyenlerin, kahvelerinin yanında dostları ile keyifli bir sohbet yaşamaları mümkün olmaktadır. Ayrıca alkol seçenekleri ile de insanların keyifli gece geçirme isteklerinde odak noktası olmakta olan mekân, işletme sahipleri ve çalışanların samimi tavırları sebebiyle oldukça tercih edilen yerlerden olmaktadır. Araba koleksiyonları ile dekoru tamamlanmış olan bu mekânı ziyaret edenlerin burgerlerden tatmaları önerilmektedir. Ortalama fiyat aralığı bulunmakta olan bu mekânın, muadillerine kıyasla daha kaliteli seçenekler sunması dikkat çekici yanlarından biri olarak gözükmektedir.
 

Adres : Çankaya, Kız Kulesi Sk., 06610 Çankaya/Ankara
Telefon : 0312 446 0066

 

 

Golden Pub : Ankara gece hayatı değerlendirilmesi amacı ile tercih edilebilecek mekânlardan bir tanesi olan Golden Pub, genellikle öğrencilerin uğrak mekânı olarak bilinmektedir. Geçmiş yıllarda içerisinde bilardo oynama imkânı bulunmakta olan bu mekânda, gece hayatının tadını çıkarırken oyunlar ile keyiflenmek isteyenleri bir sürpriz beklemektedir. Bu sürpriz burada dart oyun alanının bulunmasıdır. Genel olarak sadece bu sebeple seçilmekte olan barın bir de bahçesi bulunmaktadır. Fakat bu bahçe binaların arka cephelerine bakıyor olması sebebiyle bakımsız bir görünüm vermektedir. Buraya gelecek olan kişilerin fiyatlar konusunda sıkıntı yaşamayacaklarını bilmeleri gerekmekte iken lüks bir hizmet beklentisi içerisinde olunmaması gerekliliği de göz önünde bulundurulmalıdır.
 

Adres : Tunalı Hilmi Caddesi 112/D Barbaros, Çankaya, Ankara
Telefon : 0312 427 15 25

 

 

Ankara’ya seyahat amacı ile gelenlerin ya da bu şehirde okumak için bulunmakta olan öğrencilerin, kendi isteklerini yansıtan yerlerde gece hayatının da tadını çıkarmak isteğinde oldukları kabul edilmektedir. Bir şehri yaşamanın en güzel yanı, o şehrin gece nasıl göründüğünü ve neler sunduğunu deneyimlemek olmaktadır. Ankara’nın gündüz yansımakta olan memur şehri yüzünün yanında gece hayatı ile eşsiz deneyimler sunması insanların düşüncelerin şehir konusunda olumlu olarak etkileyebilecektir. Belirli dönemlerde bu şehirde bulunacak olanlar için katılabilecekleri etkinlikler kapsamında Ankara konser takvimini incelemeleri tavsiye edilmektedir. Ankara Saklıkent Sahnesi ünlü isimlere ve gruplara ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Ve konser takvimini takip eden kişilerin, şehirde bulunacakları zaman aralığında kendi isteklerine uygun olan konser seçeneklerini değerlendirerek tatillerine daha eşsiz bir yan ekleyebilecekleri unutulmamalıdır.

Fiyat olarak genel belirlenen konser fiyatlarının uygulanmakta olduğunu da belirtmek gerekecektir. Başkentin bambaşka yanlarını gösteren gecelerinde, sevilen grup ya da şarkıcıların parçalarına canlı olarak eşlik edebilme ihtimali ilgi çekici olmaktadır. Ankara gece hayatını yerinde deneyimlemek isteyen ziyaretçiler ise hemen Ankara uçak biletini sitemizden satın alarak Ankara'ya seyahat edebilirler.

İyi eğlenceler!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Ankara Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder