Ankara'da Alışveriş

Ankara'da Alışveriş

Tatillerinizi ülke içerisinde değerlendirecekler olarak ya da yurtdışında yaşamak zorunda kalıp vatanına hasret kalanlar için Ankara en mükemmel tercihlerin başında gelmektedir.  Ankara’da alışveriş ise oldukça zevklidir. Ankara'da alışverişin en önemli ayağını Alışveriş merkezleri oluşturuyor. Geri kalan kısmını ise semt pazarlarının oluşturduğu Ankara'da alışveriş yapmak oldukça basit. Siz de Ankara'da alışverişi yerinde deneyimlemek isterseniz, Ankara uçak biletiniz uygun fiyatlarla Ucakbileti.com'da sizleri bekliyor.

 

365 Alışveriş Merkezi: Ramazan aylarında özel etkinleri bulunan ve birçok markayı bünyesinde bulunduran 365 Alışveriş merkezi sadece ramazan ayında değil yılın 365 günü aktif etkinleri bulunan bir alışveriş merkezi olarak kabul edilmektedir. Ankara’nın soğuğu sert olduğu gibi yaz ayları da oldukça kavurucu olabiliyor. Eğer ki dışarıda vakit geçiremeyecek kadar kötü hava koşulları var ise 365 alışveriş merkezi, vakit geçirmenin en güzel yolu olacaktır. Eksi iki katı ile beraber toplamda beş katlı olan bu alışveriş merkezinin eksi katları ise tahminleriniz doğrultusunda otopark için ayrılmıştır. Dünyaca ünlü markaları rahatlıkla bulabileceğiniz bu alışveriş merkezine uğramadan şehirden ayrılmayı düşünmemeniz tavsiye edilmektedir.
Adres: Birlik mahallesi 428. Cadde No:41 Yıldız- Çankaya / Ankara
Telefon: 0312 444 1 365

 

 

Anatolium Ankara AVM: Çocuklara özel etkinlikleri ile özellikle de çocuklu aileler tarafından tercih sebebi olan Anatolium Ankara Avm oldukça geniş kapsamlıdır. Bebek ve çocuk bakım odaları, engelli hizmetleri ve mescit bu kapsamlı hizmetlerin yalnızca birkaçı iken bünyesinde taksi durağı da mevcuttur. Restoran bölümü ise alışverişten yorulduğunuz sırada kahvenizi yudumlarken rahatça nefes alabileceğiniz kadar ferah olma özelliğine sahiptir.
Adres:  Akşemsettin mahallesi 2308. Sokak No: 1/B Mamak, Ankara
Telefon: 0312 392 90 34

 

ANKAmall Alışveriş Merkezi: Ankara’da en çok duyacağınız alışveriş merkezinden biri olan Ankamall alışveriş merkezi oldukça fazla markayı bünyesinde barındırması sebebiyle diğer alışveriş merkezlerine göre de oldukça büyük olmasıyla bilinmektedir. Aynı zamanda Ankara outlet olarak en büyük avantajlarından birini sağlayan bu alışveriş merkezi uygunluk bakımından en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.
Adres: ANKAmall AVM, 06330 Akköprü, Ankara
Telefon: 0312 541 12 12

 

 

Ankara outlet alışveriş merkezleri sayılamayacak kadar fazla. Ankara yüzölçümü olarak da büyük bir şehir olduğu gibi, ülkenin başkenti olmasının da etkisi ile kalabalık bir şehirdir.  Kalabalık canınızı sıkmasın, aksine etrafınızdaki alternatifleri düşünün. Zira kafe ve alışveriş merkezleri diğer tüm illere göre oldukça fazladır. Bunların arasında outlet alışveriş merkezleri de mevcuttur. Giyim veya ev eşyalarını ya da takı ve kozmetik ürünlerini oldukça uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Forum Ankara Outlet: 2008 yılında hizmete açılan Forum Ankara Outlet’de indirimsiz gün geçirmek neredeyse imkânsız olarak kabul edilmektedir. Outlet ismini sonuna kadar kullanmaya kararlı olan bu alışveriş merkezinde dünyaca ünlü markaları bulabilmeniz fazlasıyla mümkün olmaktadır. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan bu alışveriş merkezinin görünümü dışarıdan bile ferahlık hissini yayar iken içerde gezmek ise sandığınızdan da keyifli olacak. Eğer özel günlere denk gelir iseniz babalar günü, anneler günü, sevgililer günü, ramazan zamanları gibi oldukça güzel etkinlikleri değerlendirme imkânı elde etmeniz de mümkün olacaktır.
Adres: Yozgat Bulvarı 99, Ovacık Keçiören, Ankara
Telefon: 0312 567 10 00

 

 

Optimum Outlet: Günün her günü indirim imkânı sunan Optimum outlet alışveriş merkezi de dünyaca ünlü markaları da bünyesinde bulunduruyor. Marka çeşitliliği bakımından gezerken biraz fazla yorulabilirsiniz ama uygun fiyatlı ürünler sunan alışveriş merkezi o kadar çok gezmenize değer nitelikte sayılmaktadır. Markaların özel mağazalarından büyük meblağlar ödeyerek alabileceğiniz ürünleri, bu outlet alışveriş merkezinde oldukça uygun fiyatlara alabileceksiniz.
Adres: Erman Ayaş yolu No: 93 06930, Ankara
Telefon: 0312 280 60 10

 

 

Kızılay AVM: Ankara Kızılay alışveriş merkezi moda ve giyim başta olmak üzere teknoloji ürünleri de bulabileceğiniz büyük bir alışveriş merkezi olarak bilinmekte. Tavanının cam olması ise alışveriş merkezinde nefes almanızı sağlar iken gökyüzüne arada bir kaçamak bakışlar atma şansını sizlere sunmaktadır. Özellikle kapalı alanda kalma fobisi olan kişilerin bu alışveriş merkezinde sıkıntı yaşamayacakları kabul edilmekte olunan bir durumdur. Büyük tavanları sayesinde sıkılmanıza olanak vermeyecek olan Kızılay alışveriş merkezi, spor yapanlar içinde büyük olanaklar sağlıyor. İçerisinde bulunan spor salonları, isteyen kişilerin aylık üyelik ile kayıt olabilecekleri seçenekler sunmaktadır. Dünyaca ünlü markaları çok rahatlıkla bulabileceğiniz bu alışveriş merkezinde saat ve mücevher satan mağazalarda bulmak mümkündür.
Adres: Atatürk bulvarı No:96 Kızılay, Ankara
Telefon: 0312 419 25 26

 

 

Türkiye’nin başkenti Ankara’da Kızılay meydanını bilmeyen yoktur. Ardarda sıralanmış mağaza ve kafeleri ile oldukça ünlü bir cadde olan Kızılay aynı zaman da semtin adını da taşımaktadır. Alışveriş merkezlerinden sıkıldığınız zaman bu mağazaları gönül rahatlığı ile gezebilirsiniz.  Cadde boyunca uzanan birbirinden farklı kafelerde zaman geçirmek ise günün en mükemmel anları olacaktır. Hem alışveriş hem de dinlenmek için seçeneklerin bulunabileceği Kızılay, Ankara’nın kalbi olarak kabul edilmektedir. Alışveriş merkezlerinde ya da sokaklarda istediğiniz kadar alışveriş yapmanızın ardından, konaklama yaptığınız yere geçmek ise ulaşım seçenekleri sebebiyle oldukça basit olacaktır.

Atlantis Alışveriş Merkezi: Atlantis alışveriş merkezini diğer alışveriş merkezlerinden ayıran en temel özellik eğlence ve spor vadetmesidir.  8 Bloktan oluşturulan Atlantis City projesinde yer alan Atlantis Alışveriş merkezi dış mimari olarak da aslında vaadini gerçekleştirebildiğini göstermektedir. Dünyaca ünlü marka çeşitleri biraz başınızı döndürebilir fakat sinema salonlarında dilerseniz vizyondaki filmi de izleyebilirsiniz.
Adres: Kardelen mahallesi başkent bulvarı No: 224/H Batıkent/Yenimahalle, Ankara
Telefon: 0312 256 23 23

 

 

Eğer hediyelik eşyalar almayı düşünenlerdenseniz Çıkrıkçılar yokuşuna ve Saman Pazarı’na muhakkak uğramalısınız. Bakır işlemeli eşya çeşitleri saman pazarında rahatlıkla bulabilir iken antikaya merakınız var ise mutlaka Çıkrıkçılar yokuşuna gitmelisiniz. Hasır ürünler ve geleneksel el sanatlarından yapılma ürünlere de merakınız varsa burada bulabilmeniz mümkündür.

Mohair & Angora: Ankara'da alışveriş merkezi gezmekten sıkılanlar için ve Ankara’ya özgü alışveriş yapmayı düşünenler için, belki de en ideal adreslerden biri Mohair & Angora.  Ankara keçisinin tiftiği ile üretilen Angora ya da Moher(mohair) isimlerinde üretilen kumaşlardan ürünler satın alabilmenize olanak sunan Mohair & Angora, internet siteleri de mevcut iken gitmeden önce işinize yarar fikirler elde edebilirsiniz.
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Caddesi No:112/4 Balgat, Ankara
Telefon: 0312 473 55 88

 

 

Çeşni Türk El sanatları: Yurt dışından gelenler için mükemmel ürünleri bulanan Çeşni Türk el sanatları, geleneksel Türk el sanatları ürünlerini hediyelik olarak alabileceğiniz ender dükkânlardan biridir. Sadece hediyelik değil aynı zaman da günlük yaşantınız için de ürünler bulabilmeniz mümkündür.
Adres: Tunalı Hilmi caddesi Ertuğ pasajı No: 88/44 Kavaklıdere, Ankara
Telefon: 0312 426 57 87

Beypazarı: Pazarları gezmeyi seviyorsanız eğer Ankara’nın ilçesi olan Beypazarı semtinde kurulan bu halk pazarına uğramalısınız. Normal pazarlardan farklı ve fazla alternatifi bulunan pazarı dolaşmak oldukça büyük keyif verecektir. Beypazarı kurusunu denemek isterseniz yine bu pazarda bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra gümüş takıları da bulabileceğiniz bu halk pazarında ıhlamur ağacının kalıpları kullanılarak yapılan baskılı fular ve örtüler oldukça ilginizi çekecektir. Ayrıca cam üzerine yapılan ebru sanatı da oldukça beğenilen ürünler arasındadır.

İyi tatiller dileriz!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Ankara Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder