Alanya'nın En Güzel Plajları

Alanya'nın En Güzel Plajları

 

Alanya, her yıl binlerce yerli ve yabancı turist akınına uğrayan, ülkemizin en önemli turizm kentlerinden biri. İncecik kumları, ulaşımın kolaylığı ve plajlarının mavi bayraklı oluşuyla epey ünlü Alanya plajlarının arasında ayrım yapmak oldukça zor diyerek detaylı bir Alanya plajları listesi ile size yardımcı olmak istedik. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

 

Kleopatra Plajı

Alanya Kalesi eteklerinde bulunan Kleopatra Plajı 2 kilometre uzunluğuna sahiptir. Adını Antik Mısır’ın kraliçesi Kleopatra’dan almıştır. Rivayete göre general Romalı Anthony, Alanya ve çevresini Kleopatra’ya hediye etmiş. Denize girmek istediğinde kale içinden bir tünelle plaja inen Kleopatra her Akdeniz seferinde burada yüzermiş.

Altın rengi kumları bulunan plajda 8-10 metreye kadar sığlık söz konusu. Fakat aniden derinleşebildiğinden yüzerken dikkat edilmesinde fayda var.

Plajda şezlong, havlu ve şemsiye hizmetleri ücretli. Plajda her 50 metrede bir rastlayabileceğiniz fastfood büfeleriyle yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun yanında plajda su sporları, jet ski, deniz bisikleti gibi eğlenceli aktiviteler de mevcut. Günün sonunda ise muhteşem güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Alanya merkezden plaja kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Damlataş Plajı   

Alanya merkezde bulunan Damlataş Plajı, adını aldığı Damlataş Mağarası’nın hemen kıyısında yer alıyor. Plajı ve denizi kumdur. Suyunun berraklığı ile dillere destan denizinde yüzerken balıklarla deniz altı keşfine çıkabilirsiniz. Yüzme severler kıyı şeridi boyunca ilerleyerek Fosforlu Mağara’ya gidebilirler. Plaja giriş ücretsizdir fakat plaj dahilinde şezlong, yeme içme, havlu, şemsiye gibi hizmetler ücretlidir.

 

İncekum Plajı

İncekum Plajı Alanya’nın 25 kilometre batısında bulunuyor. Yeşil ve mavinin iç içe geçtiği plajın etrafı çam ormanıyla kaplı. Orman içinde Orman İdaresi tesis bulunmakta. Kamp severler için kamp imkânı da sunan plaj 1 kilometre uzunluğundadır. Denizi erken derinleşmeye başladığı için dikkat etmekte fayda var.

 

Keykubat Plajı

Adını Anadolu Selçuklu hükümdarı Keykubat’tan alan plaj, Alanya merkezde bulunmakta. Denizi ve plajı kumdur. Etrafının yeşil ve mevsiminde begonville çevrili olması dolayısıyla diğer adı Begonvil Plajı’dır. Kıyı şeridinde su sporları severler için tesisler bulunmaktadır. Günlük tekne turları da düzenlenen plajda giriş ücretsiz, diğer hizmetler ücretlidir.

 

Ulaş Plajı

Ulaş Plajı Alanya merkezin 5 kilometre batısında hemen karayolu eteğinde yer alan bir plaj. Plaja merdivenle iniliyor ve piknik yapmak için ziyaretçilerine olanak da tanıyor. Plaja giriş ve piknik tarafı ücretli. Ulaş plajını alternatifler arasına almalısınız.

 

Doğu Plajı

Alanya’nın doğu kıyısı boyunca 3 kilometrelik bir plaj, Doğu plajı. Alanya’nın en gözde plajlarından birisidir. Hem merkezi oluşu hem de sunduğu sosyal olanaklarda tercih edilen plajın denizi sığ, kumu incedir. Plaj, Alanya ve çevresinde su sporları kapsamında en geniş imkanlarıyla öne çıkan bir plajdır.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Alanya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder