Adana'ya Ne Zaman Gidilmeli?

Adana'ya Ne Zaman Gidilmeli?

Adana yemekleri kadar, hava sıcaklığından da adından sıkça söz ettiren bir şehrimiz. Akşam haberlerinde bile Adana’nın yaz aylarındaki sıcaklığıyla ilgili bilgiler verdiğini görmekteyiz. Tüm bu bilgiler eşliğinde Adana’ya yazın gitmek pek akıllıca olmayacaktır. Ancak Adana’nın yaylaları için yaz aylarında gitmek akıllıca olabilir. Bu güzide şehrimize bir gezi düzenlemek isterseniz, Adana uçak bileti için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Adana’nın hava durumu yaz aylarında yüksek sıcaklıklara denk gelmektedir. Kışın ise daha ılıman bir hava durumuna sahip olan Adana’nın en güzel mevsimi bahar aylarıdır. Adana'da sıcaklık kaç derece olur sorusunun cevabı sizleri biraz korkutabilir; ancak yaz aylarında Adana’nın sıcaklık derecesi 51 civarında olabilmektedir. Hatta Adana’nın 59 dereceyi gördüğünü bile meteoroloji tarafından bilinmektedir. Adana havaları yaz aylarında, insanları çok zor durumda bırakmaktadır. 

 

 

Adana hava durumu bakımından en güzel ve en çok ziyaret edilme olasılığı yüksek olan dönemi ilkbahar dönemidir. Ayrıca bu dönemlerde yapılan festivallerde yurt içi tatilinize ayrı bir hava katacaktır. Dolayısıyla Adana ziyaretinizi yapılan festivallere göre ayarlayabilirsiniz. Etkinlik bakımından birbirinden farklı ve birbirinden eğlenceli zaman geçirme imkânı sağlayan bu festivallerin tarihine dikkat ederek, Adana gezinizi şekillendirebilirsiniz. 31 Mayıs – 05 Haziran tarihlerinde Altın Koza Festivali’ne gidebilirsiniz. Tiyatro sevenler için uygun festival de bulunmaktadır. Mart ayında Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’ne tatilinizi denk getirebilirsiniz. Mayıs ayında Uluslararası Hava Oyunları Festivali, Uluslararası Engelli Gençlik Festivali, Nisan ayında Portakal Çiçeği Festivali’ne gidebilirsiniz.

2015 senesinde Adana’nın en yüksek sıcaklığı Ağustos ayında 59 derece olarak ölçülmüştür. Adana’nın en düşük sıcaklığı ise 28 Ocak 2012’de -6 derece olarak ölçülmüştür. Adana’da Akdeniz iklim tipi görülmesinden kaynaklı yaz aylarında nemin de ciddi oranda hissedildiğini belirtmekte yarar var.  Bu nedenle Adana yaylalarına gitmeyecekseniz Adana tatilinizi yaz aylarına bırakmamanızı tavsiye ederiz. Ancak Haziran ayının sonu Temmuz ayının başı  gibi Adana’ya gitmek istiyorsanız 35 ve üzeri sıcaklığa hazırlıklı olmanızı ve yanınızda mutlaka yüksek koruyuculu güneş kremi almanızı tavsiye ederiz. 

İyi tatiller!

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Adana Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder