Adana'ya Ne Zaman Gidilmeli

Adana’nın sıcak havasını tüm ülkece bilmekteyiz. Sıcaklığın insanları nasıl çileden çıkarttığı hatta yaz aylarında bir nevi güneşe ateş eden insanların şehri olduğunu söyleyebiliriz. Akşam haberlerinde bile Adana’nın yaz aylarındaki sıcaklığıyla ilgili bilgiler verdiğini görmekteyiz. Tüm bu bilgiler eşliğinde Adana’ya yazın gitmek pek akıllıca olmayacaktır. Ancak Adana’nın yaylaları için yaz aylarına gitmek kabul edilebilir bir şeydir.   

Adana’nın hava durumu yaz ayların yüksek sıcaklıklara denk gelmektedir. Kışın ise daha ılıman bir hava durumuna sahip olan Adana’nın en güzel mevsimi bahar aylarıdır. Adana kaç derece olur sorusunun cevabı sizleri biraz korkutabilir; ancak yaz aylarında Adana’nın sıcaklık derecesi 51 civarında olabilmektedir. Hatta Adana’nın 59 dereceyi gördüğünü bile meteoroloji tarafından bilinmektedir. Adana havalarının yaz aylarında, insanları çok zor durumda bırakmaktadır.Adana hava durumu bakımından en güzel ve en çok ziyaret edilme olasılığı yüksek olan dönemi ilkbahar dönemidir. Ayrıca bu dönemlerde yapılan festivallerde yurt içi tatilinize ayrı bir hava katacaktır. Adana ziyaretinizi yapılan festivallere göre de ayarlayabilirsiniz. Etkinlik bakımından birbirinden farklı ve birbirinden eğlenceli zaman geçirme imkânı sağlayan bu festivallerin tarihine dikkat ederek, Adana gezinizi şekillendirebilirsiniz. 31 Mayıs – 05 Haziran tarihlerinde Altın Koza Festivali’ne gidebilirsiniz. Tiyatro sevenler için uygun festival de bulunmaktadır. Mart ayında Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’ne tatilinizi denk getirebilirsiniz. Mayıs ayında Uluslararası Hava Oyunları Festivali, Uluslararası Engelli Gençlik Festivali, Nisan ayında Portakal Çiçeği Festivali’ne gidebilirsiniz.

Geçen sene Adana’nın en sıcak günündeki hava derecesi elli dokuz derece olarak ölçülmüştür. Adana’nın en soğuk derecesi ise 28 Ocak 2012’de -6 derece olarak ölçülmüştür. En yüksek sıcaklık Ağustos ayında gerçekleşmiştir. Adana’ya Akdeniz iklim tipi görülmesinden kaynaklı yaz aylarında neminde ciddi oranda hissedildiğini belirtmekte yarar var.  Bu nedenle Adana yaylalarına gitmeyecekseniz Adana tatilinizi yaz aylarına bırakmamanızı tavsiye ederiz. Ancak Haziran ayının sonu Temmuz ayının başı Adana’ya gitmek istiyorsanız 36 derecelerdeki sıcaklığa hazırlıklı olmanızı ve yanınızda mutlaka yüksek koruyuculu güneş kremi almanızı tavsiye ederiz. 

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Adana Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder