Adana Gece Hayatı

Adana Gece Hayatı

Adana geceleri; kebabı, lahmacunu kadar ünlüdür. İster tatil ister iş için, hangi nedenle olursa olsun Adana’ya yolunuz düşerse, yemekleri, gezilecek yerlerinin yanında gece hayatına da göz atmanızı tavsiye ederiz. Adana bölgesinde gece hayatının aktif olduğu pek akıllara gelmez. Adana denilince akla genellikle, yaz aylarının sıcaklığı, portakal çiçeği festivali, yiyecekleri, içecekleri, insanları gelir. Ancak Adana’ya gidip yerinde gördüğünüz takdirde Adana’nın gece hayatında da aktif rol oynadığını görmüş olacaksınız.

Adana’da gece hayatı belli başlı caddelerde toplanmıştır. Adana’nın Gazipaşa, Turgut Özal ve Baraj Yolu üzerinde birbirinden güzel ve birbirinden eğlenceli mekânları bulabilirsiniz. Öncelikle Gazipaşa’nın, Adana’nın en nezih gece kulüplerinin, barların bulunduğu bölgelerden biri olduğunu söylemek gerekir.

 

 

Adana Gece Hayatı Mekânları

1-) Maki

Maki; hem Gazipaşa bölgesinde hem de Uğur Mumcu üzerinde bulunmaktadır. Bu mekânda hem yiyecek hem de içecek çeşitleriyle en kaliteli hizmeti sizlere sunuyor. Birbirinden güzel kokteyller, birbirinden iyi içki çeşitleri ve birbirinden lezzetli yemek çeşitleriyle sizleri bekliyor.

Adres: Güzelyalı, Uğur Mumcu Blv. Bayram Apt. 30/A, 01000 Çukurova/Adana
Telefon: (0322) 232 5212

 

 

2-) Pick Up

Gazipaşa ile Atatürk Caddesi arasındaki Vali Yolu Caddesinde bulunan Pick Up, özellikle rock ve metal müzik sevenlerin ağırlıkta olduğu mekânlardan biridir. Adana'da metal ve rock müzik kültürüne sahip kişilerin gittiği bu mekân, uzun yıllardan beri şehrin bu müzik tarzının nabzını tutmaya devam ediyor. Ulusal ya da yerel birçok rock grubunu ağırlamaya, rock ve metal sevenleri bünyesinde toplamaya devam ediyor.

Adres: Vali Yolu Cad./ethem Ekin Sok., Seyhan/Adana
Telefon: (0322) 228 1713

 

 

3-) Beyoğlu

Adana gece eğlencesine öğrencilerin etkisini göz ardı edemeyiz. Birçok mekân öğrencilerin akımına uğruyor ve eğlence hayatının nabzını tutmaya devam ediyor. Beyoğlu, bu mekânlara bir örnektir. Beyoğlu’nu Duygu Kafe civarında, yürüyüş parkurundan girince hemen sağda bulabilirsiniz. Beyoğlu, öğrencilerin ağırlıklı olarak tercih ettiği mekân olmakla birlikte bira fiyatlarında da büyük kolaylık sağlamaktadır.

Adres: Huzurevleri, 80. Yıl Blv., 01360 Çukurova/Adana

 

4-) Kampüs

Öğrencilerin ağırlıkta olduğu ve Duygu Kafe civarlarında olan bir diğer mekân ise Kampüs ’tür. Kampüs, Beyazevler Mahallesi, Bülent Angın Bulvarı’nda, Duygu Kafe civarında kanalı takip eden yolda bulunmaktadır. Öğrencilerin sıkça tercih ettiği bu mekân, yemekleriyle olduğu kadar gece hayatıyla da adından sıkça söz ettiriyor.

Adres: Mahfesığmaz, 80003 Sok. No:6, Çukurova/Adana
Telefon: (0322) 226 8480

 

 

5-) Sondurak Altıbuçuk

Açıldığı andan itibaren üniversite öğrencilerinin en sevdiği ve en çok tercih ettiği mekânlar arasına girmeyi başaran bir diğer mekân Sondurak Altıbuçuk mekânıdır. Yeşilyurt Mahallesi Bülent Algın Bulvarı’nda Baraj Yolu’nda bulunan bu mekânı en az öğrenciler kadar sizler de çok seveceksiniz. Sondurak Altıbuçuk’ta düzenlenen etkinlikler eğlencenize eğlence katacaktır. Bilgi yarışmaları, Yeşilçam geceleri gibi etkinlikler sizler eğlendirirken Adana tatilinizi farklı boyutlara çıkartacaktır. Ayrıca Sondurak Altıbuçuk’un mükemmel terası ve ara sokakta kalmış konumuyla sizlere saklı kalmış bir bahçe havası yaratacaktır.

Adres: Adana, Çınarlı, 01060 Seyhan/Adana

 

Adana gece hayatı yalnızca bunlarla sınırlı değil. Gece kulüpleri konusunda da oldukça başarılı ve en iyi örnekleri bulabileceğiniz Adana sokaklarında gecenin eğlencesini son sürat devam edeceksiniz.

 

6-) Blackboard

Gece eğlencesinde canlı müzik sevenlerdenseniz Güzelyalı Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı’nda bulunan Blackboard’u sizler de çok seveceksiniz. Blackboard’a geldiyseniz şirin, güzel ve eğlenceli bu mekânın birbirinden güzel biraların ve canlı müziğin keyfini doyasıya yaşayın.

Adres: Güzelyalı, 81118. Sk. 2 C, 01170 Çukurova/Adana
Telefon: (0322) 999 5019

 

7-) Borsa Lounge

Adana gece kulübü konusunda belki de en ünlü mekânlarından biri olan Borsa Lounge’ı da unutmamak gerekir. Bu mekân Adana’da kapılarını yeni açmış olmasına karşın yerel halk tarafından oldukça beğenilmiş durumdadır. Güzelyalı Mahallesi Turgut Özal Bulvarı’nda Adanalı’ların çok sevdiği bu mekânı bulabilirsiniz. Borsa Lounge, bin metrekare kapalı ve açık alanı ile Adana’nın en büyük mekânlarından biridir. Borsa Lounge, açıldığı andan itibaren uluslararası ve yerel sanatçıları bünyesinde ağırlamayı başarmış bir bar olmasıyla da gönüllere taht kurmuştur. Yalnız belirtmekte fayda var, Borsa Lounge’da gün içerisinde içki fiyatları konusunda ani değişiklikler yapmaktadır.

Adres: Güzelyalı, 81054. Sk., 01170 Çukurova/Adana

 

 

8-) Brasserie Bomonti

Brasserie Bomonti’de aradığınız farklı bira tatlarını bulabilirsiniz. Kurtuluş Mahallesi Ziyapaşa Bulvarı, Şinasi Efendi taraflarında bulabileceğiniz bu mekân sizleri atmosferiyle büyüleyecek, aynı zamanda bira sevenleri ünlü bira markalarını bünyesinde toplayarak ve daha birçok farklı içki türleri hizmeti sunarak, müşterileri memnun etmeye devam ediyor.

Adres: Kurtuluş, Şinasi Efendi Cd. No:26, 01130 Seyhan/Adana
Telefon: (0322) 290 3600

 

9-) Hayal Kahvesi

Ülkenin genelinde birçok şehirde bulunan Hayal Kahvesi’nin Adana’da da şubesi bulunmaktadır. Adana’nın en ünlü mekânlarından biri olan Hayal Kahvesi’ne eğlencenizi doyasıya yaşayabilirsiniz. Hayal Kahvesi mekânını Güzelyalı Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı’nda bulabilirsiniz. Yine Turgut Özal Bulvarı’nda Hayal Kahvesi civarında oldukça iyi eğlenebileceğiniz ve kaliteli zaman geçirebileceğiniz mekân bulabilirsiniz.

Adres: Güzelyalı Mah. Turgut Özal Bulvarı 16/B Servet Apt. Altı Çukurova, 01170 Adana, 01170
Telefon: (0322) 234 4433

 

Adana gece mekânlarında, eğlencenizi alışılmış olan barlarda veya kulüplerde geçirmek istemiyorsanız, Adana’da tam olarak isteğinize uygun olan bir mekân bulmak mümkündür.

 

10-) Kütük Bar

Kütük barı, Turgut Özal Bulvarı’nda, Güzelyalı Mahallesinde, Metropol Sineması’nın hemen çaprazında bulabilirsiniz. Kütük, minik ve oldukça şirin olan konseptiyle sizleri büyüleyecektir. Kütük’te yalnızca şişe bira servis ediliyor. Ayrıca bu mekânda fiyatların ne kadar uygun olduğunu sizler de göreceksiniz. Haftanın bazı günlerinde Kütük’te bira fiyatları 7 - 8 TL'ye kadar düşebilmektedir. Adana’da bu tarz mekânlara örnek oluşturabilecek başka barlar da bulabilmeniz mümkün.

Adres: Mahfesığmaz, Turgut Özal Blv. 133 E, 01170 Çukurova/Adana
Telefon: 0533 085 0531

 

11-) Paddy's Irish Pub

Paddy's Irish Pub’a gitmek için Ziyapaşa Bulvarı’nda sapın, Ramazanoğluları Caddesi üzerinde Kurtuluş Mahallesine gidebilirsiniz. Paddy's Irish Pub, adından da anlaşılacağı üzere İrlanda usulü bir bardır ve yabancılarında uğrak yerlerinden biridir. Bu barda dart oyunları, bilardo oyunları gibi eğlencenize eğlence katacak ve samimi bir atmosfer eşliğinde gece eğlencenizi renklendirebileceğiniz bir ortam oluşturabilirsiniz.

Adres: Kurtuluş, 64002. Sk. No:13, 01130 Seyhan/Adana
Telefon: 0546 449 0707

 

 

12-) Tiyatro Cafe

Adana’nın farklı eğlence anlayışlarına hitap eden bir diğer mekânı olan Tiyatro Cafe’ yi de unutmamak gerekir. Tiyatro Cafe, Ziyapaşa’daki eski yerinden taşınmış ve Şinasi Efendi’ye geçmiştir. Ancak eski eğlence anlayışı aynı oranda, hatta belki de daha da arttırarak devam ettirmektedir.

Adres: Dağlıoğlu, 10. Sk., Seyhan
Telefon: (0322) 457 2626

 

13-) Tobacco

Şinasi Efendi Caddesi, Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan Tobacco’ yu da unutmamak gerekir. Birçok farklı tatlarda içkileri burada bulabilirsiniz. Eğer canınız midye çekmişse buraya mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Adres: Denizli, Şinasi Efendi Cad. Anıt Apt. D:19/a, Seyhan/Adana
Telefon: (0322) 457 4421

 

 

Fasıl severlerin tercih etmek isteyebileceği birbirinden güzel ve eğlenceli birçok mekânı, yine Adana’da bulabilirsiniz. Bu meyhanelerin en güzel örneklerinden biri Meşkli Meyhane’dir. Meşkli Meyhane’yi Karslılar Mahallesinde bulabilirsiniz. Adana’nın ünlü bir diğer meyhanesi de Roka Balık’tır. Uygun fiyatlarda rakı gecelerinizi gerçekleştirirken peynir tabakları, meyve tabakları ve salatalarla eğlencenize eğlence katmaya devam edebilirsiniz. Bu meyhaneyi Turgut Özal Bulvarı’nda bulabilirsiniz. Tarihi Kısmet Meyhanesi’ne de mutlaka gitmelisiniz. Zaman zaman çok kalabalık olan bu meyhanede yer bulmak zaman zaman güç olabilir, hatırlatmakta fayda var. Tarihi Kısmet Meyhanesi’ni Galleria'da bulabilirsiniz.

Siz de Adana gece hayatını yerinde görmek isterseniz, uygun fiyatlı Adana uçak bileti için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İyi eğlenceler!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Adana Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder