Adana'da Alışveriş

Adana'da Alışveriş

Adana'ya gelmişken alışveriş yapmadan gezinizi tamamlamak olmaz. Adana’ya has ürünleri, hediyelik eşyaları sevdiklerinize, dostlarınıza satın almak için gitmeniz gereken birçok yer vardır. Adana’nın turistik mekânları, doğal güzellikleri ve merkezinde bulunan görülmesi gereken yerlerin dışında alışveriş tutkunuzu perçinleyecek mekânları gezerek Adana gezinizi süsleyebilirsiniz.

Adana’da alışveriş tutkunuzu besleyecek caddeler bulunmaktadır. Adana Çakmak Caddesi, alışveriş tutkunlarının mutlaka uğraması gereken caddelerden biridir. Her türlü marka, kendi ürünlerini satan mağaza ve kendi ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan ürünleri bulabileceğiniz bu caddeye mutlaka çıkmalısınız. Adana tatilinizin bir gününü de alışverişe ayırarak bu caddenin güzelliklerini doyasıya çıkarabilirsiniz. Türkiye’nin en ünlü mağazalarının bulunduğu bir yer bulmak istiyorsanız Gazipaşa Bulvarı’na uğramanızı tavsiye ederiz.

 

 

Adana’ya özgü olan ve yalnızca Adana’da görebileceğiniz tarzda alışveriş bölgelerine gitmek istiyorsanız, bu tür isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz yerler mevcuttur. Amerikan Pazarı bu tür yerlere en güzel örnektir. Amerikan Pazarı’nda aklınıza gelen veya gelmeyen birçok ürünü bulabilirsiniz. Amerikan Pazarı şehrin merkezinde bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde kolayca bulabileceğiniz bu yer, sizlere farklı bir alışveriş deneyimi yaşatacaktır. Turgut Özal Bulvarı ’da hem yemek hem de alışveriş yapmak için gitmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Özellikle yemek konusunda önemli yerlerden biri olan Turgut Özal Bulvarı’na uğramanızı ve Adana lezzetlerini burada tatmanızı tavsiye ederiz.

Adana’nın en ünlü alışveriş sokaklarından biri olan Ziyapaşa Bulvarı ya da Metro Sineması Sokağı da o bölgenin insanları tarafından oldukça sık gidilen bölgelerinden biridir. Adana’nın Nişantaşı olarak nitelendirilen bu yerinde alışveriş tutkunuzu beslerken, orada bulunan kafelerde dinlenebilir ve Adana’nın en ünlü sokaklarından biri olan Ziyapaşa Bulvarı, Metro Sineması Caddesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Turgut Özal Bulvarı, Ziyapaşa, Metro Caddesi ve Gazipaşa Bulvarı’nda portakal çiçekleri kokusunun da sizlere eşlik ettiğini göreceksiniz. Portakal çiçeklerinin kokusunun buram buram arttığı akşamüzeri 17:00 ile 19:00 saatleri arasında alışveriş yapmak için ya da sadece yürüyüş yapmak için bu caddede dolaşabilirsiniz. 

 

 

Adana’nın ünlü caddelerinin yanında meşhur olan alışveriş merkezleri de bulunmaktadır. Adana alışveriş merkezleri 100.yıl caddesinde bulunmakla birlikte, Adana’nın diğer birçok bölgesinde de bulunmaktadır. CarrefourSA AVM’si 100. Yıl Caddesinde bulunan ve Adana’nın en çok bilinen AVM’lerinden biridir. Çetinkaya AVM’de Adana’nın Kurtuluş Caddesi’nde bulunan ve gidebileceğiniz AVM’lerden biridir. Adana’nın Fuzuli Caddesi’nde bulunan Galleria AVM, o bölgede bulunan halk tarafından en çok tercih edilen ve en çok beğenilen AVM’lerden biridir. Adana’nın Yeni Mahalle Öğretmenler Bulvarı’nda bulunan Real Alışveriş Merkezi ve M1 Tepe Alışveriş Merkezi mutlaka gitmeniz gereken ve Adana alışveriş merkezi konusunda en çok tercih edilenlerdendir. Seyhan ilçesinde bulunan Praktiker AVM’de gidebileceğiniz alışveriş merkezlerinden biridir. İhtiyaçlarınız ve alışveriş tutkunuzu doya doya yaşayabileceğiniz bu alışveriş merkezlerine uğrayabilir ve birçok ünlü mağazayı tek bir çatı altında bulabilirsiniz.

Alışveriş merkezleri ve Adana’nın en ünlü caddelerinde dolaşmak istemenizin yanında Adana outlet mağazalarına gidip alışveriş yapabilirsiniz. Adana outlet mağaza konusunda en çok bilineni ve en çok tercih edileni olan Optimum Outlet AVM’yi tercih edebilirsiniz. Birçok ünlü markaları bünyesinde barındıran Optimum Outlet AVM’de alışveriş tutkunuzu doyasıya yaşayabilirsiniz.

 

 

Tüm bu alışveriş çılgınlığınızın yanında spor ürünleri bulabileceğiniz mağazalarda bulunmaktadır. Özellikle Fransa kökenli spor mağazası olan Decathlon Adana’da aklınıza gelebilecek her türlü sporla alakalı ürünleri bulabilirsiniz. Decathlon Adana’da elli farklı spor alanına ait ürünleri bulabilir, alışveriş tutkunuzu spor tutkunuzla birleştirip eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Adana’nın tüm bu ünlü markalar, mağazalar ve ürünlerin yanında en az, AVM’leri ve caddeleri kadar ünlü olan bitpazarları da bulunmaktadır. Elektronik eşyalardan kıyafetlere kadar aklınıza gelebilecek her türlü ürünü bulabileceğiniz bu bitpazarlarına bir göz atmalı ve Adana kültürünün özelliklerini yerinde gözlemleyebilirsiniz. Adana’nın bitpazarlarını Reşatbey Mahallesi Seyhan’da bulabilirsiniz.

Adana’da kapalı alanları gezerek alışveriş zevkinizi yaşamaktan ziyade Adana’nın çarşılarında Anadolu kültürünün önemli özelliklerinden biri olan çarşı kültürünü yaşayarak alışveriş zevkinizi gerçekleştirebilirsiniz. Adana çarşılarının en önemlilerinden biri Adana Mısır Çarşısı’dır. Adana’nın Seyhan ilçesinde bulabileceğiniz bu çarşı sizlere farklı deneyim yaşatacaktır. Adana Mısır Çarşısı, Adana’nın Karasoku Mahallesinde, Saydam Caddesinde bulunuyor. Adana çarşı kültürünün bir diğer önemli örneği de Kazancılar Çarşısıdır. Adana Bedesteni’de mutlaka görmeniz ve alışveriş yapmak isteyebileceğiniz yerlerden biridir. Adana Bedesteni tarihi geçmişi ve mimari yapılarının görünümüyle sizleri büyüleyecektir. Her ne kadar içerisindeki dükkânlar eski dokusunu pek koruyamasa da alışveriş yapmak için uğranası bir yer.

 

 

Adana’dan satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasında demir ve bakır işleri de bulunmaktadır. Bu geleneksel eşyalar el emeği ve göz nurudur. Ustaların kendi elleriyle ve geleneksel yöntemlerle işledikleri demir ve bakır işlerini sizler de beğenecek, hem kendinize hem de sevdiklerinize almak isteyeceksiniz. Adana kültürünü yansıtan bir diğer hediyelik eşya yemenidir. Sizler de ister kendiniz ister sevdikleriniz için Adana kültürünü yansıtan bu eşyaları satın alabilirsiniz. Yemeni de, Adana kültürünün en güzel örneklerinden olan diğer eşyalar gibi el emeği üretilen ve geleneksel yollarla yapılmaya devam eden eşyalardan biridir. Adana bölgesinde Keçecilik, bakırcılık ve kilimcilik sanatları oldukça gelişmiştir ve sizler de bu eşyalara sahip olarak Adana kültürünün en güzel örneklerini evinizde barındırabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Herkes altın sever ve altına hem birikim hem de takı olarak sahip olmak, herkesin istediği bir şeydir. Adana burmada özellikle altın takı sevenler için hem yatırım hem de görsel olarak hitap eden ürünlerden biridir. Adana Kuyumcular Çarşısı'ndan burma satın alabilir ve kendiniz için hem takı hem de yatırım olan bu altınların keyfini çıkarabilirsiniz.

 

 

Adana’da yapmış olduğunuz bu alışverişlerin yanında sevdiklerinizi de unutmamak gerekir. Adana kültürünün özelliklerini yansıtan hediyelik eşyalar ve evinizde kullanabileceğiniz bu tür ürünleri alabileceğiniz yerler mevcutturAdana'dan hediyelik eşya denilince akla ilk gelen ürün Karatepe kilimleridir. Adana’nın tarihi çarşılarında bu kilimlerden bulabilmeniz mümkündür. Karatepe kilimleri, tamamen doğal, kök boya ve yün kullanılarak yapılan, oldukça emek isteyen; ancak bir o kadar güzel olan etnik bir eşyadır. Karatepe kilimleri kadınların geleneksel yöntemlerle ve elleriyle yaptıkları kilimlerdir. Bu yöntemle yapılması sayesinde de ayrı bir öneme sahiptir. Karatepe kilimleri dekorasyon amacıyla oldukça sık tercih edilmektedir.

Adana’da alabileceğiniz birbirinden güzel bu ürünlerin yanında yiyecek olarak da satın alabileceğiniz ürünler mevcuttur. Adana’da ünlü olan ve sokaklarda çiçeğinin kokusunun doldurduğu meyveleri satın alabilirsiniz. Narenciye ürünleriyle meşhur olan Adana’nın bu tatlarını yerinde deneyimlemek isterseniz Adana uçak bileti, bir tık kadar uzağınızda.

İyi tatiller dileriz!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Adana Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder