Abu Dhabi'de Neler Yapılır?

Abu Dabi'de Neler Yapılır?

Abu Dabi, özellikle vize istememesi yani sadece  Abu Dabi uçak bileti ile ziyaret edilebilen bir merkez olmasından dolayı ülkemizden oldukça fazla turist ağırlamakta. Lüksün, tarihin ve modernitenin bir araya geldiği Abu Dabi'de yapılabilecekler, son derece geniş bir liste ile bizleri baş başa bırakıyor. Fakat Abu Dabi'de yapılabilecekler listesinin başında Abu Dabi tur organizasyonlarının ön ayak olduğu şehir turları yer alıyor. Abu Dabi'de neler yapılır sorusunun bir diğer alternatifleri ise şu şekilde :

 

Ferrari World Abu Dabi

Şehir turlarına ek olarak, Ferrari World Abu Dabi isimli eğlence parkı gün içinde neredeyse 30 bin kişinin ziyaret ettiği bir nokta. Olağanüstü görkemli binası altında mekân, katılımcılara Ferrari araçlarının konseptleri ile hızlı bir eğlence parkının kapılarını açıyor. Park içindeki roller coaster dünya üzerinde yapılan en hızlı roller coaster olma unvanını taşıyor. F1 aracı şeklinde tasarlanan koltuklara oturan insanların bu serüvende oturduğu alan kamera ile kaydediliyor ve yolculuk bitiminde bir hafıza kartı içerisinde katılımcıya hediye ediliyor. Tam manası ile hız tutkunlarına kapılarını açan Ferrari World Abu Dabi, 2010 yılında kapılarını ziyaretçilerine açmış. Ve günümüze kadar bölgenin en çok turist çeken yeri olmayı başarmış. Bu büyük eğlence parkı son derece güvenli bir ortamda eğlenmenin anahtarı olma özelliğini de taşıyor. 50.000 metrekare alan üzerinde inşa edilmiş tesis üzerinde, henüz hiçbir kaza gerçekleşmemiş. 

Sabah 11:00’da açtığı kapılarını akşam 21:00’da kapayan tesisin içinde İngilizce konuşulan ortak dil. En yoğun saatlerini 12:00 ile 18:00 arasında yaşayan tesis içerisinde ayrıca Ferrari logolu ürünlerin satın alınabildiği dükkânlar; dinlenebileceğiniz kafeler ve sinema salonları da bulunuyor.

 

Adres: Yas Island - Abu Dabi - Birleşik Arap Emirlikleri

Telefon numarası: + 9 71 2 49 68 80 00

 

Emirates Palace Hotel

Emirates Palace Hotel Abu Dabi’nin en çok tercih edilen oteli konumunda ve otelde kalmak için günler hatta aylar öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Zira Birleşik Arap Emirliklerinin en saygın iş adamlarını ağırlayan otelde sunulan hizmet ile farklı bir işletmenin kıyaslanabilmesi imkansız. Gece hayatının en hareketlisinin olduğu otelde konuklar tamamen dünya üzerinde ünü bulunan ya da iş dünyasının en önemli simaları oluyor. Otel çok büyük bir konferans salonuna sahip ve bu salonda son yıllarda petrolün bitişinden sonra bölgenin nasıl yükselişini sürdüreceğinin tartışıldığı konferanslar sıkça yapılıyor. Otel ziyaretçilere açık fakat belirli saatler arasında ve kontrollü bir şekilde gezilmesi mümkün oluyor. Zaman zaman ülkenin kralı da bu oteli ziyaret ediyor. Ülkede altına büyük önem verildiğinden mutfakta ve odalarda kullanılan ürünlerin neredeyse tamamı altın kaplama. İçinde sinema salonu ve olimpik yüzme havuzları yanı sıra okyanus canlılarının bulunduğu bir akvaryuma da ev sahipliği yapan otel, 24 saat hizmet vermekte. Abu Dabi’de yapılacak şeyler listenizde mutlaka Emirates Palace Hotel bulunması gereken yerlerden biri olacak.

 

Adres: West Corniche Road - Abu Dabi - Birleşik Arap Emirlikleri

Telefon: + 971 2 69 09 000

 

El Ayn Hayvanat Bahçesi

Hayvanat bahçeleri büyük şehirlerin olmazsa olmazlarından. Fakat Abu Dabi hayvanat bahçesi ile kıyaslandığında dünya üzerindeki hayvanat bahçeleri anlamını yitiriyor. Zira sahip olduğu 400 hektarlık alan ile hayvanat bahçesi ile doğal yaşam parkı arasında sınıflandırılan El Ayn Hayvanat bahçesi, hizmet vermeye başladığı 1969 yılından günümüze her yıl büyümeye ve içine yeni misafirler kabul etmeye devam ediyor. Fakat bu hayvanat bahçesini farklı kılan en önemli özellik tesis içerisinde hayvanlar için gerçeği ile bire bir yaşam olanakları tasarlanmış olması. Örnekle açıklamak gerekirse kutup ayıları için özel bir buzul hazırlanmış ve gerek su altında gerek su üzerinde avlanması için doğal ortam söz konusu. Yani bir kutup ayısını avlanırken bu tesis içinde görmeniz mümkün. İçinde bulundurduğu 500 farklı hayvan için 500 farklı yaşam alanı oluşturmuş olan El Ayn hayvanat bahçesi yönetimi dünyada hayvan hakları koruyucularının geçerli not verdiği tek tesis olma özelliğini koruyor. Tesis çok ilginç saatlerde kapılarını açmakta zira tesisin çatısı günün hareketli olduğu saatlerde özel bir sistemle kapatılarak hayvanların bu sıcak havadan etkilenmesi engelleniyor. 16:00’da hizmet vermeye başlayan tesis akşam 21:00’a kadar hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca içinde restoranlar ve hayvanların hediyelik eşyalarının bulunduğu mağazaların da bulunduğu hayvanat bahçesi haftanın her günü açık ve özellikle hafta içleri kalabalık oluyor. Tesisi ziyaret etmek için en uygun gün ise Salı Çarşamba günleri.

Adres: Nahyan The First St - Abu Dabi - Birleşik Arap Emirlikleri

Telefon: + 97 13 79 92 000

 

The Landmark

Abu Dabi ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin yapılacak şeyler listesinin olmaza olmazlarından olan gökdelenler Abu Dabi şehrinde The Landmark ismi ile öne çıkıyor. Zira gökdelen 72 kat ve 324 metre yükseklik ile 2006 yılında inşa edilmiş. Mimarlığını Cesar Pelli’nin üstelendiği gökdelen dünyanın en yüksek gökdeleni olmasa da şehrin en yüksek gökdelenlerinden birisi olmayı başarmış durumda. İçinde alışverişin her türlüsünün söz konusu olduğu yapı içinde oteller ve konferans salonları da mevcut. Özellikle tekstil alışverişinin en önemli noktalarından olan The Landmark gökdeleni ayrıca içinde şehrin manzarasını izleyebileceğiniz kafeler ve restoranları da barındırıyor. Dünyanın bütün önemli mutfaklarına mensup yiyeceklerini, bu bina içinde hizmet vermekte olan restoranlarda tatmanız mümkün. Sabah 10:00’da kapılarını açan gökdelen Abu Dabi’yi ziyaret eden turistlerin de en çok ilgi gösterdiği noktalardan biri ve saat 22:00’a kadar alışveriş için açık durumda. Saat 22:00’da alışveriş noktaları kapansa da gökdelenin çatısında hizmet veren gece kulübü sabaha kadar eğlenceye devam ediyor. Teras katında halka açık bir havuza da ev sahipliği yapan gökdelen ziyaret için bir ücret talep etmese de söz konusu tesislerin kullanımı için oldukça pahalı bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

 

Adres: The Landmark, Abu Dabi - Birleşik Arap Emirlikleri

İyi tatiller dileriz!

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Birleşik Arap Emirlikleri Kalkışlı Uçuşlar

X
Abu Dhabi Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder