Abu Dhabi'ye Ne Zaman Gidilir

Abu Dabi’de çöl iklimi hâkimdir. Bu nedenle yılın her ayı oldukça sıcaktır. Ancak Abu Dabi’de bazı mevsimlerde sıcaklık ve nem daha da artmaktadır. Abu Dabi uçak bileti almadan önce hangi mevsim ne kadar sıcak, nem oranı ne kadar yüksek gibi durumlara göz atmanızı tavsiye ederiz. Abu Dabi’ye gitmek istediğiniz zaman sıcaklık ortalamalarının yüksek olduğu zamanları tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Bölgeye gittiğiniz zaman sizlerde fark edeceksiniz ki ülkede özellikle gündüz saatlerinde insanlar pek fazla dışarıda olmayı tercih etmemektedir.

Abu Dabi ne zaman gidilmeli sorunuzun cevabı en iyi diğer aylara göre daha ılık bir hava durumuna sahip Kasım’la Mart ayları olacaktır. Ancak sıcak beni pek etkilemez, diyorsanız yılın her mevsimi sıcak olan Abu Dabi’ye istediğiniz zaman gidebilirsiniz. Abu Dabi hava durumu Nisan’la Eylül aylarının arasında çok sıcak ve nemli olduğu bilinmektedir. Bu dönemlerde kum fırtınaları da yaşanabildiği gözlemlenmektedir. Kasım ve Mart arasındaysa ılık bir hava olmasından kaynaklı bazı zamanlarda sis oluşumunun olduğu görülebilmektedir. Abu Dabi, çöl ikliminin bir getirisi olarak yıl boyunca oldukça az yağış almaktadır. Abu Dabi’de görülen yıllık ortalama yağış miktarı 75 mm civarındadır. Abu Dabi bölgesinin yıllık sıcaklık ortalamasıysa 26,8 derece civarındadır. Çöl ikliminin hâkim olduğu ve güneşin her mevsim tepede olduğu Abu Dabi bölgesinde yanınızda mutlaka güneş kremi bulundurmanızı, cildinizi asla kuru kalmamasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

Abu Dabi hava durumu değerlerine baktıktan sonra en sıcak mevsimin kaç derece olduğuna ve en yüksek sıcaklık değerlerinin ne zaman yaşandığına dair bir fikrimizin oluşmasında yarar var. Abu Dabi’de en yüksek sıcaklık Ağustos ayında 42 derece olarak ölçülmektedir. Bu sıcaklığa ek olarak nem de eklenince güneş kendisini daha da belirgin hissettirebilmektedir. Abu Dabi’de en düşük sıcaklığın görüldüğü aysa 24 dereceyle Ocak ayıdır. Abu Dabi’de nemin kendisini en iyi bir biçimde hissettirdiği dönem de ortalama %64 nem oranıyla Ocak ayıdır. Nem oranının en düşük olduğu aysa ortalama %48 nem oranıyla Mayıs ayı olmaktadır. 

X
Abu Dhabi Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder