Abu Dhabi'ye Ne Zaman Gidilir?

Abu Dabi'ye Ne Zaman Gidilir?

Abu Dabi bulunduğu iklim koşulları dolayısıyla oldukça sıcak bir şehirdir. Şehrin tamamında çöl iklimi hakimdir. Bu nedenle yılın her ayı oldukça sıcaktır. Ancak Abu Dabi’de bazı mevsimlerde sıcaklık ve nem daha da artmaktadır. Bu artış şehrin gündelik hayatına da etki etmektedir. Şehirde özellikle gündüz saatlerinde insanlar pek fazla dışarıda olmayı tercih etmemektedir.

Abu Dabi'ye ne zaman gidilmeli? sorunuzun cevabı ise, diğer aylara nispeten daha yaşanabilir olan kış ayları olacaktır. Bu aylarda ılık bir hava olmasından dolayı şehirde yer yer sis oluşumu da gözlemlenmektedir. Ancak sıcak beni pek etkilemez, diyorsanız Nisan ile Eylül ayları arasında havanın çok sıcak ve nemli olduğunu belirtmekte fayda var. Yine bu dönemlerde kum fırtınalarının da yaşanabildiği gözlemlenmektedir. 

 

 

Abu Dabi, çöl ikliminin bir getirisi olarak yıl boyunca oldukça az yağış almaktadır. Abu Dabi bölgesinin yıllık sıcaklık ortalaması ise 26,8 derece civarındadır. Çöl ikliminin hâkim olduğu ve güneşin her mevsim tepede olduğu Abu Dabi bölgesinde yanınızda mutlaka güneş kremi bulundurmanıza, cildinizin asla korunmasız kalmamasına ekstra dikkat etmelisiniz.

Abu Dabi hava durumu değerlerine bakarken en sıcak aylarda sıcaklığın kaç derece olduğuna ve en yüksek sıcaklık değerlerinin ne zaman yaşandığına dair bir fikrimizin oluşmasında yarar var. Abu Dabi’de en yüksek sıcaklık Ağustos ayında 42 derece olarak ölçülmektedir. Bu sıcaklığa ek olarak nem de eklenince güneş kendisini daha da belirgin hissettiriyor. Abu Dabi’de en düşük sıcaklığın görüldüğü ay ise 24 dereceyle Ocak ayıdır. Abu Dabi’de nemin kendisini en iyi bir biçimde hissettirdiği dönem de ortalama %64 nem oranıyla Ocak ayıdır. Nem oranının en düşük olduğu ay ise ortalama %48 oran ile Mayıs ayıdır.
 
Abu Dabi uçak bileti için sayfamızı ziyaret edebilir, ekonomik imkânlar ile ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 
İyi tatiller!
Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Birleşik Arap Emirlikleri Kalkışlı Uçuşlar

X
Abu Dhabi Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder