Abu Dhabi Gece Hayatı

Abu Dabi, Müslüman bir ülke olmasından kaynaklı gece hayatı bakımdan nasıl bir özelliğe sahip olduğuyla alakalı akıllarda soru işaretleri bulunmaktadır. Abu Dabi bölgesinde gece hayatının olup olmadığını, alkol alımının nasıl olduğunu ve bunun gibi gece eğlenceleriyle alakalı ne gibi sıkıntılar ve kolaylıklar yaşandığıyla alakalı sorunları çözümleri oldukça basittir. Abu Dabi bölgesinde gece hayatı oldukça aktif, renkli ve bir o kadar eğlenceli görüntülere yer vermektedir. Ancak diğer ülkelerin aksine alkol tüketimiyle alakalı dikkat etmeniz gereken belli başlı konular bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde Abu Dabi’nin renkli gece hayatında kendinize yer bulabilmeniz oldukça kolay olacaktır. Beklenenin ve düşüncelerin aksine renkli bir Abu Dabi gece hayatını yerinde görebilmek için sizler de en kısa süre Abu Dabi uçak bileti rezervasyonu almalı ve bu bölgeye ziyarette bulunmanızı tavsiye etmekteyiz.

 

 

Abu Dabi geceleri neler olduğuna bakmadan önce bölgedeki alkolle alakalı dikkat etmeniz gereken noktalara bakmakta yarar olacaktır. Abu Dabi bölgesinde şöyle marketten ya da bunun gibi yerlerden bira alıp gezmek isterseniz, bu isteğiniz hayal olarak kalacaktır. Bölgede alkol tüketimi yasak değildir. Yalnızca halka açık yerlerde alkol tüketiminin yasak olduğunu belirtmeliyiz. Bunun dışında evinizde veya mekânlarda alkol tüketimi yapabilir ve gece hayatını doyasıya yaşayabilirsiniz. Zaten çölün ortasında kurulmuş olan bir bölgede dışarı çıkıp içmek pek yararlı bir şey olmayacaktır. Abu Dabi bölgesine gittiğinizde sizlerde fark edeceksiniz ki eğlence gibi ihtiyaçlarınızı kapalı alanlarda geçirmeniz daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Zaten bölgenin halkı ve bölgeye gelen turistlerin neredeyse hepsi gece eğlence mekânlarını tercih ederek eğlencelerini doyasıya yaşamaktadırlar. Abu Dabi bölgesinde alkol lisansına sahip mekânlarda, barlarda ve gece kulüplerinde eğlenmeniz mümkündür. Birçok yabancı turistin bu mekânlarda eğlendiklerini göreceksiniz. Sizlerde bu tarz alkol lisansına sahip mekânlarda eğlencenin ve müziğin keyfini çıkartabilirsiniz. Alkol lisansları Abu Dabi bölgesinde genellikle otellerde bulunmaktadır. Bu nedenle otellere bağlı birçok gece kulübünün olduğunu görebilirsiniz. Alkolün belirli kurallar çerçevesinde tüketildiği Abu Dabi’de alkolle araç kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Eğer alkollü araç kullanırken yakalanırsanız sınır dışı bile edilebilirsiniz. Bunun dışında dışarıda alkol alabilmek için alkol lisansınızın olması gerekmektedir. Barlar dışında alkol almak için sizler de alkol lisansı elde edebilirsiniz. Ancak Türkiye’den gelen bir Müslüman olmanızdan kaynaklı alkol lisansı almanız biraz zor olabilir. Eğer içki almak için gerekli lisansa sahipseniz veya eğer alkol lisansına sahip bir arkadaşa sahipseniz belirli yerlerde olan alkol satın alabileceğiniz market tarzı yerler bulunmakta olduğunu söyleyebiliriz.  Bunun dışında Duty Free’den de alkol alabilirsiniz. Duty Free’den alkol almak istiyorsanız Dubai bölgesinde olanı tercih etmelisiniz. Duty Free’de dört TL olan satın alma sınırınız bulunmaktadır. Burada yirmi dörtlük kutu biraların bir TL civarında olduğun belirtmekte yarar var. Abu Dabi’de eğer paranız varsa evinize kadar alkol getirebilme imkânınız bulunmaktadır. Bu alanlardan yararlanarak Abu Dabi’de evinizde alkol tüketiminde bulunabilirsiniz.

 

 

 

Abu Dabi’nin gece hayatını barlarda, mekanlarda ve gece kulüplerinde doyasıya yaşamak istiyorsanız gideceğiniz birçok mekan ve konsept yerler bulunmaktadır. Abu Dabi, sıcak ve nemli bir bölge olmasından kaynaklı geceleri sokaklara çıkan insanları görürseniz hiç şaşırmayın. Sizler de bu kalabalığa karışıp gece kulüplerinin keyfini sonuna kadar çıkartın. Mekânlara ve eğlenebileceğiniz yerlere geçmeden önce Abu Dabi’nin bölgelerine göre ne gibi yerler olduğunu belirtmeliyiz. Abu Dabi’nin Umm Al Quwain bölgesinde bulunan bazı mekânlar sizlere ne alkol lisansı ne de başka bir şey sormadan içki servisi yapabilmektedir. Özellikle Barracuda Beach Resort sizlere hiçbir şey sormadan içki servisi yapmaktadır. Ancak siz yine de tedbiri elden bırakmayın. Ancak Abu Dabi’de özellikle dikkat etmeniz gereken bir bölge bulunmaktadır. Bu yer de Sharjah bölgesidir. Bu bölgede oldukça fazla tutucu emirler uygulanmaktadır. Bu bölgede alkol satın alabileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Her ne kadar bu bölgede kontrol noktası bulunmasa da yine de dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Abu Dabi bölgesinde teras bar tarzında birçok yer bulunmaktadır. Binaların üst kısmında bulabileceğiniz gece kulüplerinde Abu Dabi gece hayatı nasıl olduğunu görebilir ve eğlenceye doyabilirsiniz.  Abu Dabi denilince akla lüks hayatının son noktası olduğu akla gelmektedir. Bu düşünce konusunda sonuna kadar haklı olduğunuzu belirtmeliyiz. Abu Dabi, lüks hayatının ağırlıklı olduğu bir bölgedir. Bu durum gözünüzü korkutmasın. Alkol konusunda fiyat aralıklarını lüks mekânlarda ve daha uygun mekânlarda değişiklik göstermektedir. Alkol fiyatlarına ortalama diyebileceğimiz aralıklarda bulunmaktadır. Bira üzerinden alkol fiyatlarına örnek verecek olursak on dolarla otuz dolar arasında değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bazı Abu Dabi gece kulüpleri mekânlarına baktığımız zaman tüm alkol fiyatlarının aynı olduğunu görebilirsiniz. Örnek verecek olursak alacağınız bir biranın fiyatı yirmi dolarsa viski soda fiyatı da yirmi dolar kadardır. Bu mekânlara dikkat ederek aynı fiyat listesine bağlı kalarak istediğiniz alkolü tüketebilirsiniz.

 

 

Abu Dabi’de gidebileceğiniz birbirinden canlı ve eğlenceli, uygun bütçeden lüks gece kulüplerine kadar birçok mekân bulunmaktadır. Bunlardan ilki Zero Gravity adlı mekândır. Uygun fiyat seçenekleri ve kıyafet zorunluluğunun olmamasından kaynaklı bu mekândaki yaş aralığı genç nüfustan oluşmaktadır. House müzik sevenlerin bayılacağı bu mekâna tramvayla gelecekseniz Dubai Marina durağından yararlanabilirsiniz. Metroyu tercih edecek olursanız da DAMAC Properties durağından faydalanabilirsiniz. The Rooftop Terrace mekânı da Abu Dabi’nin en güzel teras barlarından biridir. Palmiye adasına bakan bu mekân özellikle Abu Dabi bölgesine çalışmak için gelen Avrupalı nüfusun tercih ettiği mekânlardan biridir. Bu teras barı Dubai Marina’da bulunan One&Only Royal Mirage Hotel’in üst tarafında bulunmaktadır. Bu mekâna gidebilmek için Palm Jumeirah tramvay durağından yararlanabilirsiniz. The Rooftop Terrace gitmeden önce şık giyinmeyi unutmamanızı hatırlatalım.  Abu Dabi bölgesinde en çok öne çıkan mekânlardan biri olan Buddha Bar konseptiyle sizleri etkisi altına alacaktır. Uzakdoğu kültürünü seviyorsanız ve bu kültürün etkisini Abu Dabi bölgesinde yaşamak istiyorsanız bu mekâna gelmenizi tavsiye ederiz. Bu mekânı Dubai Marina’da yer alan beş yıldızlı otellerden biri olan Grosvenor House otelin alt katında bulabilirsiniz. Bu mekâna tramvayla gelmek istiyorsanız Dubai Marina, metroyla gelecekseniz DAMAC Properties durağından yararlanabilirsiniz. Aynı otelin dördüncü katında yer alan Siddharta Lounge mekânı da eşsiz manzarası eşliğinde akşam yemeğinizin keyfini çıkartabilirsiniz. Gece saat 00.00 da kapanmasından kaynaklı daha çok yemek bazında toplantılar için tercih edilmektedir. Bu mekânda unutulmaz yemek saatleri geçirmek ve eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak istiyorsanız rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız. Abu Dabi bölgesinin en iyi gece kulüplerinden biri olan People by Crystal 360 derecelik panoramik manzarası sayesinde gece kulübü anlayışınızı yeni baştan yazacaktır. Abu Dabi bölgesinde böylesine bir gece kulübüne rezervasyon yaptırmadan ve şık giyinmeden girmeyi unutun. Bu mekân Raffles Hotel’in en üst katında bulunmaktadır. Bu mekâna en yakın olan metro durağının Dubai Healthcare City olduğunu söyleyelim.

 

Tüm bu mekânların yanında Marriott Otel'de yer alan The Observatory oldukça güzel manzarası sayesinde sizleri etkisi altına alacaktır. Meridien Otele bağlı olan Barasti Beach Bar oldukça popüler mekânlardan biridir. Eşsiz marina manzarası eşliğinde eğlenmek istiyorsanız Marina Yacht Club- Aquara mekânını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Trader Vic's barında hem canlı müziğin keyfini çıkartabilir hem de popüler olan bu mekânda eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. 

Diğer Birleşik Arap Emirlikleri Kalkışlı Uçuşlar

X
Abu Dhabi Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder