Abu Dhabi'de Alışveriş

Abu Dabi'de Alışveriş

Abu Dabi oldukça lüks yaşantıya sahip insanlarla çevrili şehirlerden biridir. Şehrin her yerinde lüks yaşamın izlerini belirgin bir biçimde görebilirsiniz.Dolayısıyla Abu Dabi’deki lüks, alışverişe de yansıdığı için lüks alışverişi sevenler burada unutulmaz deneyimler yaşayacaktır. Ancak daha etnik bir alışveriş yapmak isteyenler elbette ki şehirde, modern etkileri ve geleneksel dokuları birleştirmiş çarşı ve pazarların bulunduğu bölgelere de gidebilirler.

Giyim alışverişi bakımından Abu Dabi Avrupa’ya göre normal denilebilecek bir fiyat aralığındadır. Ancak Türkiye’ye göre fiyatlar biraz pahalı gelebilir. Abu Dabi’de teknolojik ürünlerin ise giyime kıyasla ne kadar uygun fiyata olduğunu görecek ve şaşıracaksınız. Eğer herhangi bir teknolojik alet almayı planlıyorsanız Abu Dabi’de ki fiyatlara bakmanızı tavsiye ederiz.

Abu Dabi’ye geldiğinizde birbirinden güzel alışveriş merkezleri arasında hangisine gireceğinize karar veremiyor olacak olabilirsiniz. Dubai, Emirates, Khalidiyah ve Rotana Mall en çok rağbet gören alışveriş merkezleriyken; Al Muhairy Center, Fotouh Al Khair Centre, Hamed Center, Hamdan Center ve Al Mariah Mall ise yine konakladığınız yere göre tercih edebileceğiniz diğer alternatifleri oluşturuyor.

 

 

Modern hayatın göz bebekleri olan alışveriş merkezlerinin dışında, geleneksel dokuların buram buram koktuğu yerel çarşılarda da bölgede popüler olan ürünleri satın alabilirsiniz. En popüler çarşılardan olan Al Meena ve Al Ain çarşıları atmosferi ve ürünleriyle sizi gerçekten büyüleyecek nitelikte. Kent merkezinde bulunan diğer çarşılardan da el işi ürünlerin birbirinden güzel örnekleri bulunmakta. Buralardan, hem sevdiklerinize güzel hediyeler alabilir hem de kendinize Abu Dabi’yi ölümsüz kılacak hatıralar satın alabilme şansını yakalayabilirsiniz. Bu çarşılarda birbirinden leziz baharatlar, yöresel ürünler, el emeği kilimler ve daha birçok bölgenin popüler ürünlerine de ulaşabilme şansınız bulunmaktadır. Abu Dabi'den ne alınır, bölgeye özgü ürünler nelerdir, sorularınızın cevabını en iyi şekilde verecek yerler yine bu çarşılardır.

 

 

Abu Dabi'de alışveriş çılgınlığınızı doyurmadan önce ne istediğinize karar vermelisiniz. Modern alışveriş merkezlerinde en son çıkan modaya uygun ürünlerle, oldukça lüks markaların bulunduğu yerlerde dilediğiniz ve bütçenize uygun ürünleri satın alabilirsiniz. Buna karşın gittiğiniz bölgenin kültürünü en iyi şekilde yansıtan, her yerde bulabileceğiniz ürünler aksine bölgeye özgü olan ürünlere sahip olmak, böylece gittiğiniz ülkenin, şehrin kültürünü yanınızda taşımak istiyorsanız Abu Dabi’nin çarşılarında dolaşmanızı tavsiye ederiz. Ek olarak Abu Dabi outlet noktalarından da alışveriş yapabilir, uygun fiyatlara oldukça güzel parçalar satın alabilirsiniz.

Modern ve geleneksel çizgilerin bir arada bulunduğu bu bölgeye gidip alışveriş tutkunuzu beslemek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmenizi ve Abu Dabi uçak biletini almanızı tavsiye eder, iyi alışverişler dileriz.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Birleşik Arap Emirlikleri Kalkışlı Uçuşlar

X
Abu Dhabi Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder