Abu Dhabi'de Alışveriş

Abu Dabi alışveriş konusunda modern etkileri ve geleneksel dokuları birleştirmiş, bunu oldukça başarılı bir biçimde başarmıştır. Abu Dabi’de alışveriş tutkunları için hem geleneksel çarşılar hem de modern alışveriş merkezlerinde doyasıya alışveriş yapabilme imkânlarına sahip olacaktır. Lüks markalar, modanın en son çıkan trendleriyle alakalı her türlü ürünü almak istiyorsanız alışveriş merkezlerine, butiklere gidebilirsiniz. Ancak daha geleneksel, baharat, yerel alışveriş bölgelerine gitmek istiyor ve Abu Dabi’ye özgü bir şeyler satın almak istiyorsanız geleneksel çarşıların bulunduğu bölgelere gitmenizi tavsiye ederiz. Modern ve geleneksel çizgilerin bir arada bulunduğu bölgeye gidip alışveriş tutkunuzu beslemek istiyorsanız en kısa sürede Abu Dabi uçak bileti almanızı tavsiye ederiz.

 

Abu Dabi oldukça lüks bir yaşantıya sahip insanlarla çevrili şehirlerden biridir. Her bir yerde lüks yaşamın izlerini belirgin bir biçimde görebilirsiniz. Bu durum alışverişe, lüks markaların çok olmasını etkilemiştir. Abu Dabi’de birbirinden lüks markaların bulunduğu alışveriş merkezlerinde, lüks alışverişi sevenler için unutulmaz deneyimlere şahitlik yapacaktır. Abu Dabi’nin geleneksel alışveriş yönüne göz atmadan önce modern ve lüks hayatın en iyi temsilcilerinden olan alışveriş merkezlerinden bahsetmekte yarar var.

 

 

Abu Dabi bölgesinde yirmiden fazla alışveriş merkezinin olduğu bilinmektedir. Bu kadar çok alışveriş merkezinin bulunduğu bir bölgede zevkinize en uygun olan ürünleri bulabilmeniz hiç de zor olmayacaktır. Her türlü zevke uygun bu alışveriş merkezlerinde lüks markaların birbirinin yanında ve oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olması sizleri şaşırtacaktır. Giysi alışverişi bakımından Abu Dabi Avrupa’ya göre normal denilebilecek bir fiyat aralığındadır. Ancak Türkiye’ye göre biraz pahalı gelebilir. Ancak lüks yaşantının merkezi olan Abu Dabi’ye gelindiği zaman parayı düşünmenin hiçbir önemi kalmıyor. Abu Dabi’de alışveriş yaparken teknoloji ürünlerinin ne kadar uygun fiyata olduğunu görecek ve şaşıracaksınız. Eğer telefon veya bunun gibi teknolojik alet almayı planlıyorsanız Abu Dabi’de ki fiyatlara bakmanızı tavsiye ederiz. Abu Dabi’nin birbirinden iyi alışveriş merkezleri arasında hangisine gireceğinize karar veremiyor olabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz Abu Dabi’nin en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall’a mutlaka gitmeniz gerektiği yönündedir. Dubai Mall’da büyük bir akvaryumla karşılaşabilirsiniz. Birbirinden güzel, şık ve lüks mağazaları bulabilir, alışverişe olan ihtiyacınızı burada giderebilirsiniz. Akşamları Dünya’nın en büyük su ve ışık gösterilerinin düzenlendiği Dubai Mall’da gönlünüzce eğlenebileceksiniz. Dubai Mall’ı Financial Centre Road adresinde bulabilirsiniz. +971 800 38 224 62 55 telefon numarasıyla da alışveriş merkezine ulaşabilmeniz mümkündür. Dubai Mall saat 10.00’da kapılarını açar, gece 00.00 saatlerine kadar sizlere hizmet eder.  Dubai Mall 4 Kasım 2008’de açılışını gerçekleştirdi. Bu alışveriş merkezi açılmadan önce de Abu Dabi alışveriş merkezi seçenekleri arasından en büyük olan yer Emirates Mall’dır. Emirates Mall Abu Dabi’nin en büyük alışveriş merkezi olma şanını kaybetse de ihtişamından en ufak bir kayıp yaşamadığı görülmektedir. Emirates Mall alışveriş merkezinin içerisinden bir kayak merkezi bile bulabilirsiniz. Emirates Mall alışveriş merkezine +971 4 409 90 00 telefon numarasıyla ulaşabilme şansınız bulunmaktadır. Emirates Mall alışveriş merkezini saat 10.00’la saat 22.00 arasında açık bulabilirsiniz. Abu Dabi’de gönlünüzce alışveriş yapabileceğiniz bir diğer yer Marina Mall alışveriş merkezidir. Marina Mall alışveriş merkezine +971 2 681 23 10 telefon numarasıyla ulaşabilme şansınız bulunmaktadır. Khalidiyah Mall alışveriş merkezi, Abu Dabi’nin lüks yaşantının önemli noktalarından biridir. Khalidiyah Mall alışveriş merkezini Sheikh Zayed Rd açık adresinde bulabilirsiniz. : +971 2 635 40 00 telefon numarasıyla da Khalidiyah Mall alışveriş merkezine ulaşabilirsiniz. Khalidiyah Mall, 10.00’la 22.00 saatleri arasında açık bulabilirsiniz. Rotana Mall alışveriş merkezi de Abu Dabi’de gidebileceğiniz alışveriş merkezlerinden biridir.

 

 

Abu Dabi bölgesinde alışveriş yapabileceğiniz diğer AVM’lerse Al Muhairy Center, Fotouh Al Khair Centre, Hamed Center, Hamdan Center, Al Mariah Mall, Dalma Mall, The New Souk and Central Market şeklinde sıralayabiliriz. Bunun dışında Madinat Zayed Gold Centre alışveriş merkezi +9712-633-33 11 telefon numarasıyla ziyaret edilebilecek AVM’ler listenize girebilir. Madinat Zayed Shopping Complex Located at Muroor Road (4th Street), Madinat Zayed açık adresiyle sizleri arasında görmeyi bekleyen alışveriş merkezlerinden biridir. Al Raha Mall alışveriş merkezi  +9712-556-22 29 telefon numarasıyla ve Located next to Al Raha Beach Hotel on Al Raha Beach Road açık adresiyle ulaşabilirsiniz. Bu alışveriş merkezi saat 10.00’la 23.00 arasında açıktır. Al Wahda Mall alışveriş merkezine de uğramayı unutmayın. Bu alışveriş merkezine Al Wahda mall is located at the junction of 11th (Hazza Bin Zayed the First) Street with 2nd Street (Airport Road) açık adresiyle ulaşabilirsiniz. Bunun yanında +9712-446-66 22 telefon numarasıyla da bu alışveriş merkezine ulaşabilme şansınız bulunmaktadır. Gün içerisinde 10.00’la 22.00 saatleri arasında açık olan bu yerde gönlünüzce eğlenebilecek ve alışveriş yapabileceksiniz. Mushrif Mall alışveriş merkezine gün içerisinde 10.00’la 23.00 saatleri arasında ziyaret etme şansınız bulunmaktadır. The Galleria alışveriş merkezi gün içerisinde saat 10.00’la 00.00 saatleri arasında sizleri aralarında görmeyi bekliyor olacaktır. Hafta sonları saat 22.00 saatlerinde kapandığını da belirtmekte yarar var. Bu alışveriş merkezine +971 2 61 66 999 telefon numarasıyla ulaşabilmeniz mümkündür.

 

 

Modern hayatın göz bebekleri olan alışveriş merkezlerinin dışında geleneksel dokuların buram buram koktuğu yerel çarşılarda bölgede popüler olan ürünleri satın alabilirsiniz. Abu Dabi ziyaret edip alışveriş yapabileceğiniz Al Meena çarşısı sizi gerçekten büyüleyecektir. Al Meena çarşısını close to Khalid Bin Waleed Street açık adresinde bulabilirsiniz. Al Meena çarşısının telefon numarası da +919 700 000 722’dir. Abu Dabi bölgesinin popüler çarşılarından bir diğeri de Al Ain çarşısıdır. Bu çarşıya Al Mankhool Road, Al Mankhool açık adresinden ulaşabilme imkânınız vardır. Ayrıca +971 4 3 526 663 telefon numarasıyla da bu çarşıya ulaşabilirsiniz. Kent merkezinde bulunan diğer çarşılardan da el işi ürünlerin birbirinden güzel örnekleri bulunmakta, bunlarla hem sevdiklerinize güzel hediyeler alabilir hem de kendinize Abu Dabi’yi ölümsüz kılacak hatıralar satın alabilme şansını yakalayabilirsiniz. Bu çarşılarda birbirinden leziz baharatlar, yöresel ürünler, el emeği kilimler ve daha birçok bölgenin popüler ürünlerine ulaşabilme şansınız bulunmaktadır. Abu Dabi ne alınır, bölgeye özgü ürünler nelerdir, sorularınızın cevabını en iyi şekilde verecek yerler yine bu çarşılardır.

 

 

Abu Dabi alışveriş çılgınlığınızı doyurmadan önce ne istediğinize karar verin. Modern alışveriş merkezlerinde en son çıkan modaya uygun ürünlerle oldukça lüks markaların bulunduğu yerlerde dilediğiniz ve bütçenize uygun ürünleri satın alabilirsiniz. Ancak gittiğiniz bölgenin kültürünü en iyi şekilde yansıtan, her yerde bulabileceğiniz ürünler aksine bölgeye özgü olan ürünlere sahip olmak, böylece gittiğiniz ülkenin, şehrinin kültürünü yanınızda taşımak istiyorsanız Abu Dabi’nin çarşılarında dolaşmanızı tavsiye ederiz. Abu Dabi outlet noktalarından da alışveriş yapabilir ve hem uygun fiyatlara hem de oldukça güzel parçalar satın alabilirsiniz.

X
Abu Dhabi Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder