Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Saudi Arabian Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Saudi Arabian Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Saudi Arabian Airlines Hakkında Genel Bilgiler

Cidde menşeli hava olu firması olan Saudi Arabian, Suudi Arabistan için büyük bir öneme sahiptir. Skyteam ailesinden olan bu firma, her geçen gün büyüyen ve gelişen popüler firmalardan bir tanesidir. 125 farklı noktaya uçuş düzenleyen firma, pahalı bilet fiyatlarına rağmen tam kapasite uçuş gerçekleştiriyor. Uçak içi eğlencenin yanı sıra konfor konusunda da ekstra çalışmalar yapan Saudi Arabian firması, iki merkezlidir. King Abdulaziz ana merkez olarak biliniyor ve ikinci merkez ise King Khalid olarak biliniyor. Ticari, birinci ve ekonomi olmak üzere üç farklı uçuş sınıfına sahip olan firma, İslami kurallar uygun hareket etmek durumundadır ve eğer bu firmayı tercih edecekseniz tüketeceğiniz gıdaların sınırlı olduğunu ve alkollü içecek konusunda da yasakların olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Mutfak titiz bir şekilde denetim altında ve domuz eti ile birlikte islama uygun olmayan diğer gıdalar da herhangi bir şekilde servis edilmiyor. Alkollü içecek servisi de tahmin edeceğiniz üzre yoktur ve herhangi bir şekilde temin edilmeyeceğini de belirtmek gerekiyor. Asya, Orta Doğu, Afrika ve Kuzey Amerika olmak üzere geniş bir güzergaha sahip olan firma, çok sayıda farklı destinasyona da uçuş gerçekleştiriyor.

Firmanın, İslami kurallara uygun hareket etmesi, hitap ettiği kitleyi de belli oranda sınırlandırıyor ancak Cidde merkezli bir hava yolu firması olduğu için zaten bu noktada çok daha aktif bir şekilde tercih edilmektedir.

 

Check-in

Check-in işlemlerinizde vakit kaybı yaşamamanız adına birçok hava yolu şirketi gibi bu firma da online check-in işlemlerini aktif hale getirmiş durumda. Seyahat edeceğiniz noktaya bağlı olarak sistemin açılma zamanları değişiklik gösterebiliyor. Sistem aktif hale geldikten sonra işlemlerinizi yapabilir ve koltuk seçimlerinizi de bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Özel koltukların rezerve edilmediğini de belirtmek gerekiyor ve bu konuda müşteri hizmetlerinden bilgi almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Check-in işlemlerinizi dilerseniz havalimanındaki kioskları kullanarak da yapabilirsiniz ancak liman yoğun olacağı için burada kaybedeceğiniz zaman çok daha fazla olacaktır.

 

Bagaj

Kabin bagajı için belirlenen ağırlık sınırı 7 kilogramdır. Boyutlar, toplamda 126 cm’yi geçmemek koşulu ile bagajlarınız ücretsiz olarak kabul ediliyor. 23-32 kg arası bagajlarınız için ekstra ödeyeceğiniz ücret ise an itibarıyla 60 Dolar olarak karşınıza çıkıyor. Bu rakam değişiklik gösterebilir ya da güncellenebilir, bu yüzden müşteri hizmetleri ve firma resmi web sitesinden bilgi edinmeniz çok daha sağlıklı ve çok daha doğru olacaktır.

 

Yiyecek İçecek

İslami kurallara uygun bir mutfağa sahip olan hava yolu firması, dünya mutfaklarının tamamına hitap edemiyor ancak bu kuralları sağlayan gıdalar da mutfaklarında yer alıyor. Bilete dahil olan menülerin yanı sıra ekstra ödeme yaparak satın alabileceğiniz menüler de mevcuttur. Mutfak hakkında detaylı bilgi edinmek için de yine firma resmi web sitesini ziyaret edebilir ve incelemelerinizi yapabilirsiniz.

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder