Hızlı Erişim

En Ucuz Sarıkamış Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sarıkamış Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sarıkamış Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Sarıkamış Şehir Bilgisi

Kars şehrinin şirin bir ilçesi olan Sarıkamış, Hazar Denizi ve Aral Gölü arasında kalmaktadır. Uzunca bir süre Rus işgali altında kalan ilçe günümüzde kayak turizmi ve kültür turizmine hitap eden bir yer olduğu için her sene binlerce turist Sarıkamış uçak bileti ile alternatif bir tatil yeri olarak burayı tercih etmektedir. Sarıkamış, kültürel olarak pek çok medeniyet görmüş geçirmiş bir yer olduğu için pek çok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. En ünlülerinden biri olan Çar Nikola Köşkü ve ya diğer bir adı ile Çariçe Katherina Köşkü, beldenin en yüksek noktalarından birinde konumlanmış harika bir yapıdır. Düşman istilalarından korunma amacıyla yapılmış olan kaleler ve şehitler için yapılmış anıt mezarlar Sarıkamış’ın en önemli kültürel miraslarıdır. Zek Köyü Kalesi, Kızlar Kalesi, Micingirt Kalesi, Zivin Kalesi, Yedi Kilise Kalesi ve Köroğlu Kalesi Sarıkamış’ta gezilecek yerler listenizde olmasını tavsiye ederiz.

Sarıkamış’ta genellikle sert karasal iklim görülmektedir. Bu sebepten yazın en sıcak günlerde bile hava sıcaklığı en fazla 15 dereceye yükselmektedir. Sarıkamış’ta kış aylarının oldukça sert geçmesi, kar kalınlığı olarak burayı önemli hale getiriyor. Sarıkamış Allahuekber Dağları’nda büyük bir kayak merkezi ile milli park bulunmaktadır. Sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmek için mutlaka buraları ziyaret etmelisiniz. Üstelik Sarıkamış kayak merkezleri kar tatili için oldukça güzel ve farklı bir seçim olacaktır. Sarıkamış uçak bileti erkenden alınırsa uygun fiyatlı bir tatil sizi bekliyor demektedir. Havalimanı Kars merkeze çok yakın olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Bahsettiğimiz kayak merkezi için detay verecek olursak İki tanesi belediyeye ait pek çok konaklama tesisinin bulunduğu bu kayak merkezinde uzunluğu 12 kilometreyi bulan 5 farklı seviyede (kolay, orta, zor vb.) kayak pisti vardır. Alpler’den sonra dünyada kristal kara sahip olan ikinci kayak merkezi olma ünvanına sahip Sarıkamış’ta unutulmaz bir kayak tatili yapabilirsiniz. Sarıkamış Kars şehir merkezinden 56 km, Erzurum’dan ise 156 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Sarıkamış Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Kars Havalimanı şehir merkezine sadece 7 km uzaklıkta bulunuyor. Sarıkamış ise Kars şehir merkezine 56 km mesafededir. Sarıkamış uçak bileti oldukça pratik bir seçimdir. Havaalanından kent merkezine gitmek için fark seçenekleriniz bulunmaktadır. Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki otellerin havalimanı servisleri de bulunmaktadır. Rezervasyon yaparken sormanızı tavsiye ederiz.

 

Taksi

Kars Havaalanı’ndan şehir merkezine ya da Sarıkamış gibi ilçelere gitmek için her zaman en pratik yöntem olarak taksileri kullanabilirsiniz. Beklemeden tahmini 10 dakikada kent merkezine ulaşabilirsiniz. Uçak saatlerine göre havaalanında bekleyen taksiler genelde dolmuş gibi birden fazla yolcu alarak hareket ediyorlar. Bu sebepten daha uygun fiyatlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat tek kişi ücreti ödememek için önceden sormalısınız.

 

Havalimanı Servisleri

Uçakların iniş saatine göre havaalanında servis hizmeti veren bu araçlar, Kars kent merkezindeki Faikbey Caddesi'ne kadar giderek yolcuları indiriyor. Aynı şekilde çevre ilçelere de sefer bulmanız mümkündür.

 

Otobüs

Sarıkamış Kayak Merkezi’ndeki otellere gitmek için de şehir merkezinden hareket eden Sarıkamış Belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Sarıkamış’taki otellerin çoğu misafirlerini havalimanından servisleriyle karşılamakta ancak yine de otel rezervasyonu yaparken bu bilgiyi sorarak öğrenmeniz önemlidir. Kayak Merkezi Havaalanında 50 km, şehir merkezine ise 60 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder