Hızlı Erişim

En Ucuz Saraybosna Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Saraybosna Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Saraybosna Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Saraybosna Hakkında Genel Bilgi

Miljacka Nehri etrafında konumlanmış olan ve Bosna Hersek’in en büyük şehri olan Saraybosna, etnik kökenli grupların ve farklı kültürlerin bir arada yaşadığı en özel şehirlerden bir tanesi olma unvanını da üzerinde bulunduruyor. Avrupa’nın Kudüsü sıfatı ile de çok sayıda insanın her yıl ziyaret ettiği özel bir adres ve bu adreste görmeniz gereken önemli yerlere de değinmek istiyoruz…
 

Tarihin izlerini hali hazırda bünyesinde barındıran ve etkileyici görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken Başçarşı ilk durağınız olabilir. Osmanlı Devleti’nin de uzunca bir süre hüküm sürdüğü bu şehir, kalıntılar ve tarihi dokusu ile turistlerin de en çok tercih ettiği ve şehrin merkez bölgesi olarak da bilinmektedir.
 

Latin Köprüsü, Hünkar Camii, Milli Kütüphane ve Umut Tüneli de listelerinizde yer almayı hak eden en özel adreslerden bazılarıdır. Bunun yanı sıra Başçarşı’yı ziyaret ettiğinizde yerli halk tarafından bir sembol olarak benimsenmiş olan Sebil ile karşılaşacaksınız ve bu simge de yine turistlerin ilgisini çeken en özel yapılanmalardan bir tanesidir.
 

Şehir, gezi listenizin bir hayli kabarık olacağı özel şehirlerden bir tanesidir ve turistlerin yoğun bir şekilde ziyaret etmesine bağlı olarak konaklama sorununa da büyük ölçüde çözüm getirilmiş durumda. Miljacka nehri etrafına kurulan 200’den fazla tesis göze çarpıyor ve bu tesislerin büyük bir kısmı da aktif olarak konaklama hizmeti sunuyor.
 

Ulaşım konusunda da sorun yaşamayacağınız şehirlerden bir tanesidir. Ulaşım fazlasıyla kolay ve havalimanına adım attığınızda sizleri çok sayıda alternatif bekliyor. 1 adet havalimanı mevcut ve Saraybosna uluslar arası havalimanı adıyla anılmaktadır.

Saraybosna Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri 

Otobüs

6 Bosna Hersek Markı ile havaalanından şehir merkezine otobüs ile gidebiliyorsunuz. Sefer saatleri oldukça esnek ve taksiye yüksek rakamlar ödemek istemiyorsanız tercihiniz kesinlikle otobüsler olmalıdır. 
Hareket Saatleri: 05:30- 11:30- 12:30- 13:30- 14:30- 15:30- 16:30- 21:30 ve son olarak da 23:30 olarak belirlenmiştir. Güncel hareket saatleri bu şekilde ancak değişiklik göstermesi de mümkün. Bu yüzden indiğinizde görevli personelden yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır. 

Taksi

Havaalanı ve şehir merkezi arasını taksi ile kat edebilir ve yaklaşık yarım saat gibi bir sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak maksimum süreyi sizinle paylaşıyoruz ve bu süreden çok daha kısa zamanda şehir merkezinde olmanız da mümkündür. Havalimanına adım attığınızda taksicilerin sizleri karşıladığını göreceksiniz ancak fiyatlar diğer şehirlere göre biraz pahalı! Küçük bir havalimanına sahip olan şehirde, havalimanından şehir merkezine taksi ile gitmek istediğinizde 30 Euro gibi bir rakam karşınıza çıkıyor ancak pazarlık yaparak bu rakamı düşürmeniz de mümkündür. 

Tramvay Otobüs

Taksiye yüksek rakamlar ödemek istemeyen ziyaretçiler için en değerli alternatiflerden bir tanesi de tramvay otobüslerdir. Ana çıkış sonrası sağ tarafta görebileceğiniz Korta Schorka isimli caddeden hemen sonra 100 metre ileriden sağa dönerek Brace Mulica caddesine ulaşıyorsunuz. 10 dakika kadar yürüdükten sonra sağa dönüp Merkator alış veriş Merkezine ulaşarak sizler de tramvaya geçiş yapabiliyorsunuz. 1.8 Bosna Hersek Markı ödeyerek şehir merkezine kısa sürede ulaşabilir ve masrafsız bir yolculuğa da imza atabilirsiniz. Yardım alacağınız birileri ya da görevli elbette olacaktır ancak biz yine de belirtmiş olalım; şehir merkezine ulaşımı sağlayan tramvaylar 107 ve 103 numaralı tramvaylardır. Yeni ziyaretçiler için en kolay ulaşım araçlarından bir tanesi olarak da listelerde yer almaktadır. 

Diğer Alternatifler

Şehirde hizmet veren oto kiralama firmaları aracılığı ile araç kiralayabiliyor ve havalimanı-şehir merkezi ulaşımının yanı sıra şehir içi ulaşımı da daha konforlu hale getirebiliyorsunuz. İki seçeneğiniz var ve bunlardan ilki; seyahat öncesi form doldurup anlaşma yapmak ve ödemeyi iletmek, bir diğeri ise; havalimanında bulunan araç kiralama firmaları (ki çoğu zaman temsilcilere ulaşamayabiliyorsunuz) ya da temsilcileri ile birebir görüşerek anahtar teslim anlaşma yapmak olarak karşınıza çıkıyor. Ortalama 100 Euro(haftalık) gibi bir rakama ideal bir araç kiralayabiliyorsunuz. 

Saraybosna Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder