Hızlı Erişim

En Ucuz Sao Paulo Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sao Paulo Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sao Paulo Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Sao Paulo Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Brezilya’nın ve Güney Amerika’nın en büyük şehri olan Sao Paolo, aynı zamanda dünyanın en büyük dokuzuncu kenti olma unvanına da sahiptir. Ekonomiye katkı sağlayan en önemli şehirdir ve sanayi merkezi olarak da bilinmektedir.


Japon, İtalyan ve Yahudi populasyonuna da ev sahipliği yapan şehir, iş merkezleri ile göz doldurmayı başarıyor ve yükselen binalar da bu şehri daha ilgi çekici hale getiriyor. Kahve üretimi konusunda da oldukça aktif ve güçlü bir şehirdir. 1800’lü yılların başında başlayan üretim günümüze kadar devam etmiş ve hali hazırda da ülke ekonomisine en önemli katkıyı yapan üretim maddelerinden bir tanesidir.


Gece hayatı ile de renkli bir kimliğe sahip olan şehir, sabahın ilk ışıklarına kadar misafirlerini ağırlamaya devam ediyor ve daha da önemlisi gece hayatı çok geç saatlerde başlıyor ve akşam saatlerinde çok hareketsiz olduğunu da belirtmek gerekiyor.


Yerli halkın üretimini yaptığı ve kültürel sembollerden oluşan çok sayıda hediyelik eşya, kurulan şehir pazarlarında satışa sunuluyor ve bu pazarlar da yine ziyaretçilerin ilgisini çeken en önemli detaylardan bir tanesi haline gelmiş durumda.


Festival konusunda da oldukça hareketli bir şehir ve her yıl düzenlenen festivallerin yanı sıra mevsimsel festivaller de bu şehirde oldukça popüler. Yerel halkın kendine has kıyafetleri ve maskeleri ile katıldığı bu etkinlikler de oldukça renkli görüntülere sahne oluyor.


Sao Paolo’da ulaşım gelişmiş durumda ve havalimanından şehir merkezine ulaşım da oldukça kolaydır. 

Sao Paolo(Guarulhos) Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanındaki duraklardan hareket eden halk otobüsleri, şehir merkezine ulaşımın en ideal alternatiflerinden bir tanesidir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım, bu araçlar ile birlikte ortalama 1 saat sürmektedir.


Airport Bus Service hizmetleri de mevcut ve bu otobüsler de yine şehrin merkezine olmakla beraber şehrin önemli noktalarına da esnek sefer saatleri ile birlikte ulaşım hizmeti sunmaktadır.


Terminal 1 ve terminal 2 gelen yolcu bölümünde yer alan bilet noktalarından biletlerinizi öncesinde almanız gerekiyor. Şoförler bilet kesmiyor.


Raylı Sistem

Havalimanı ve şehir merkezi arasında raylı sistem ulaşımı hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor.


Taksi

Telsizli taksiler olarak hizmet veren taksiler, ön ödemeli çalışma sistemini benimsemiş durumdadır. 95R$ ücret ile şehir merkezine taksiler ile gidebiliyorsunuz ve trafiğe bağlı olarak ortalama 45 ila 1 saat gibi bir ulaşım süresi söz konusudur. Şehirde ve havalimanı çıkış noktasında trafiğin yoğun olması da bu anlamda ulaşımı olumsuz etkileyebiliyor.


Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

5’ten fazla araç kiralamasının aktif olarak limanda hizmet verdiği biliniyor. Havalimanı gelen yolcu bölümü ve terminal kısmında bu firmaların yetkili personelleri de sizleri karşılayacaktır.


Transfer/Shuttle

Terminal 1 ve Terminal 2 önünden hareket eden servis araçları sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan bir diğer alternatif olarak karşınıza çıkıyor. Yine trafiğe bağlı olarak seyahat süreniz ortalama yarım saat ile 50 dakika arasında değişiklik gösterebiliyor.


Terminaller Arası Transfer

Terminal 4 ile Terminal 1 ve Terminal 2 arası yolculuk için transfer hizmeti sunuluyor. Terminal 1 ve terminal 2 arası mesafeyi yürüyerek kat edebilirsiniz ve bu iki terminal birbirine oldukça yakındır. 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder