Hızlı Erişim

En Ucuz Santorini Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Santorini Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Santorini Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Santorini Hakkında Genel Bilgiler

Yunanistan’ın Güneydoğusunda konumlanmış olan turistik bölgelerden bir tanesi de Santorini’dir. Beyaz ve mavi renklerin hakim olduğu büyüleyici evleri ile dikkat çeken bu ada, çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 2500 yıl önce bu bölgede patlayan bir volkanın bölge çöküntüsüne neden olması ile birlikte bu adanın oluştuğu söyleniyor. 14.000’lik nüfusu ile mütevazı bir yer ve Yunanistan’ın en çok ziyaretçi alan adalarından bir tanesidir.

 

Kuzey ucunda yer alan Oia, sahip olduğu manzara ve renk cümbüşü ile Santorini Adasının en görkemli adreslerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Özellikle yaz aylarında dar sokaklarında kalabalık insan toplulukları ile birlikte yürüme fırsatı elde edebiliyorsunuz. Gaz bacaları ve kaplıcalara ev sahipliği yapan Caldera da yine adanın en çok ziyaretçi alan bölgelerinden bir tanesidir. Kendine has duruşu ve görüntüsü ile de hoş bir tavır sergilediğini belirtmek gerekiyor. Thira Antik Kenti de yine gezilerinizde ziyaret edebileceğiniz adreslerden bir tanesi olarak listelere giriş yapıyor. Tarihin sır dolu dünyasına ortak olmak ister ve geçmiş dönemlerin izlerine rastlamak isterseniz eğer burayı da tercih edebilirsiniz.

 

Yorulduğunuzda dinlenebileceğiniz ve Yunan mutfağının eşsiz lezzetlerine ulaşabileceğiniz çok sayıda restoran karşınıza çıkıyor. Fava, Dolmades ve mezeler konusunda oldukça iyi sayılabilecek lezzetler, bu restoranlarda en iyi şekilde sunuluyor. Yunan kültürünün en iyi yansıtıldığı gece hayatı ise oldukça renkli bir görüntüye sahiptir. Sirtaki ile birlikte gecenin tadını çıkarmak ve alkol alıp dans etmek isterseniz, ada bu konuda sizlere çok sayıda alternatif sunacaktır. Adada ulaşım oldukça kolay ve önemli sayılabilecek noktalara da kısa sürede erişim sağlayabiliyorsunuz. Havalimanı- şehir merkezi ulaşımı ise aşağıdaki gibidir.

Santorini Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından hareket eden otobüslerin sefer saatleri ne yazık ki oldukça sıkıntılı ve belli dönemlerde hizmet vermediklerini de belirtmek gerekiyor. Buradan kalkan otobüsler, yolcuları Fira’ya ulaştırıyor. Buradaki istasyonu kullanarak adaya ve önemli noktalara sefer düzenleyen araçları bulabiliyorsunuz. Havalimanından direkt olarak adanın merkezine otobüs ulaşımı ne yazık ki bulunmuyor.

 

 

Taksi

Havalimanında sizleri bekleyen çok sayıda şoför ve taksi var. Fiyatlar konusunda herhangi bir netlik söz konusu değil ancak taksilerin km başı hesaplama yaptığını söyleyebiliriz. Günün her saati taksi bulabiliyorsunuz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında olduğu gibi Santorini’de de araç kiralama firmaları mevcuttur. Araç kiralayarak adayı gezmek çok daha kolay olacağı için ziyaretçilerin en çok tercih ettiği alternatiflerden bir tanesi de budur. Sıradan bir araç tercih edebileceğiniz gibi ada koşullarına çok daha uygun olan Atv ve üstü açık jip tarzı araçları da kiralayabiliyorsunuz. Araç kiralama firmalarının web sitelerini ziyaret ederek araç modellerine de daha detaylı bir şekilde göz atabilir ve incelemelerinizi yapabilirsiniz.

 

Shuttle/Servis

Santorini, turistik bir bölge olduğu için oteller ve seyahat firmaları, belli bir ücret karşılığında servis hizmeti sunuyor ancak havalimanına ait bir servis hizmeti bulunmuyor. Özellikle yaz aylarında otobüs seferlerinde sorun yaşanabiliyor ve çok kalabalık olmaları nedeniyle ziyaretçiler genellikle ücretli servisleri tercih ediyor. Otobüslerin konforsuz olması ve seyahat sürelerinin çok daha uzun olması da diğer alternatifleri bir adım öne taşıyor. Konaklayacağınız otel ya da seyahat edeceğiniz hava yolu firması ile görüşerek servisler konusunda daha net bilgi alabilir ya da web sitelerini ziyaret ederek bu detaylara ulaşabilirsiniz.  

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder