Hızlı Erişim

En Ucuz Santo Domingo Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Santo Domingo Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Santo Domingo Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Santo Domingo Hakkında Bilgiler


Dominik cumhuriyetinin en büyük şehri olarak bilinen Santo Domingo, aynı zamanda ülkenin başkentidir. Yeni dünyada ilk İspanyol sömürgesi olarak da bilinen şehir, aynı zamanda ilklerin şehri olarak da biliniyor. İlk katedral ilk üniversite ve son olarak ilk manastırın inşa edildiği şehir olan Santo Domingo, bu bağlamda da dünya coğrafyası adına büyük önem taşımaktadır. Şehir, ülkenin merkezi konumundadır ve gerçek bir endüstri şehri olduğunu da belirtmek gerekiyor. İş dünyası ve eğitim dünyası bu şehirde toplanmıştır ve gelişmişlik seviyesi de diğer şehirlere göre çok daha üst düzeydedir. Ülkenin bir numaralı limanı olarak da bilinen Santo Domingo, ekonomik
anlamda da güçlü bir seviyeye ulaşmayı başarmıştır.


Şubat ve Haziran aylarında şehir daha kalabalık bir görüntü sergiliyor ve bu dönemde düzenlenen festivaller de turistlerin ilgisini bir hayli fazla çekiyor. Bunun yanı sıra hareketli bir sosyal yaşantıya sahip olan şehir, özellikle yaz aylarında turizmin merkezi haline geliyor. Sahip olunan hareketlilik gece hayatına da etki etmiş durumdadır. Gece kulübü ve bar kültürü oldukça gelişmiş olmanın yanı sıra bu mekanların genellikle deniz kıyısında konumlanmış olması da görsel bütünlüğü daha kusursuz hale getiriyor. Etkileyici görüntünün yanı sıra kendine has eğlence kültürü ile de ziyaretçilerin beklentisini fazlasıyla karşılıyor.


Santo Domingo havalimanına iniş yaptıktan sonra şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz alternatifler de aşağıdaki metinde yer almaktadır.

Santo Domingo Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Taksi

Geliş terminalinin çıkış noktasında konumlanmış olan taksileri kullanarak sizler de şehir merkezine daha kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretleri hakkında net bir bilgi yok ancak havalimanına ayak bastıktan sonra duraklardan ve şoförlerden konu ile ilgi bilgi edinebiliyorsunuz. Taksiler oldukça konforlu ve hızlı olmaları ile birlikte güvenli olmaları da ziyaretçileri bu alternatife yönelten en önemli detaylardan bir tanesidir. Sabahın erken saatlerinde seferlerine başlayan taksiler, gece geç saatlere kadar hizmet veriyor ve günün her saati taksi hizmeti almak da mümkündür.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Şehri daha hızlı ve daha konforlu keşfetmek isterseniz eğer sizler de havalimanındaki araç kiralama firmalarını ziyaret ederek araç kiralayabilirsiniz. Havalimanında hizmet veren firmalar, aynı zamanda online olarak da rezervasyon fırsatı sunuyor. Firmalara ait web sitelerini ziyaret ederek sizler de araçlar hakkında bilgi alabilir ve fiyat soruşturmasını da yine online olarak daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.


Otel Servisleri

Santo Domingo, gerçek bir turizm kenti olduğu için konaklama imkanları da bir hayli fazladır. Otellerin, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına servis hizmeti sunduklarını da belirtmek gerekiyor. Eğer konaklayacağınız otelin bu tür ücretli bir hizmeti mevcutsa sizler de havalimanı şehir merkezi ulaşımını bu araçlar ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder