Hızlı Erişim

En Ucuz Şangay Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Şangay Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Şangay Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şanghay Hakkında Genel Bilgiler

Çin Halk Cumhuriyeti için büyük önem arz eden Şanghay, aynı zamanda ülkenin en önemli liman kentidir ve 19 bölgeden oluşmaktadır. Çin Halk cumhuriyetinin modern ve geleneksel yüzünü en iyi şekilde yansıtan ve mimarisi ile de dikkatleri üzerine çeken şehir, turizm konusunda da yine ülke için büyük bir öneme sahiptir. Küçük bir balıkçı kasabası iken 1930 yılı ve sonrası ile birlikte gerçek bir liman kentine dönüşen Şanghay, endüstriyel teknoloji bakımından da üst düzey bir gelişmişliğe sahiptir. Bununla da kalmayıp finansal merkez unvanını da taşımayı başarmıştır. Çok sayıda banka ve iş dünyasının çok sayıda önemli ismine ev sahipliği yapan şehir ekonomik olarak da güçlü bir durum ve konuma sahiptir.

 

Çin Halk Cumhuriyetinin en büyük şehirleri arasında kendine ilk sırada yer bulan şehir, dünya sıralamasında ise kendine 8. Sırada yer bulmaktadır. Sebze yemekleri ve tatlı su ürünleri ise Şanghay mutfağının en önemli lezzetleri arasında yer alıyor. Şehirde bulunan lüks kafe ve restoranlarda bu lezzetlerin yanı sıra dünya mutfağının en önemli lezzetlerini tatma fırsatına da sahip olabiliyorsunuz. Doğu’nun Paris’i olarak lanse edilen şehir, eğlenceli ve hareketli gece hayatı ile de dikkatleri üzerine çekiyor ve özellikle merkez bölgedeki eğlence kültürü çok daha farklı bir boyuta ulaşıyor.

 

Şehirde iki adet havalimanı mevcut ve bu limanlardan şehir merkezine aşağıdaki alternatifleri kullanarak ulaşabiliyorsunuz.

Hongqiao Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Raylı Sistem

2 numaralı ve 10 numaralı metro hattı, şehir merkezine ulaşmak adına tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Havalimanında yer alan metro istasyonuna yürüyerek kısa sürede ulaşabilir ve metro kullanarak 20 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.


Taksi

2 ve 4 numaralı terminalin çıkışında yer alan taksi duraklarını ziyaret ederek taksi hizmeti alabilirsiniz. Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafenin biraz uzun olması nedeniyle ziyaretçilerin büyük bir kısmı taksileri tercih ediyor ve ortalama yarım saat gibi bir sürede şehir merkezine ulaşmak da mümkündür.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Araçlarınızı havalimanındaki rent a car firmalarını ziyaret ederek kiralayabileceğiniz gibi firmalara ait web sitelerini ziyaret ederek de bu işlemi sorunsuz bir şekilde ve daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

 


Pudong Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Şehir merkezine ulaşım ne yazık ki otobüsler aracılığı ile mümkün değil. Havalimanından hareket eden otobüsler merkez tren istasyonuna ulaşmanızı sağlıyor ve buradan trenleri kullanarak aktarmalı bir şekilde şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.


Raylı Sistem

Meglev trenini kullanarak Longyang istasyonuna ulaşabilir ve buradan yapacağınız aktarma ile birlikte şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Raylı sistem, havalimanı ve merkez bölge ulaşımının yanı sıra şehir içi ulaşımında da büyük öneme sahip.


Taksi

Havalimanında resmi olarak hizmet veren çok sayıda taksi firması yer alıyor ve rekabet üst düzey seviyeye ulaşmış durumda. Bu detay fiyatları daha ekonomik hale getiriyor ve ziyaretçiler tarafından taksilerin daha yoğun tercih edilmesine neden oluyor.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Havalimanındaki rent a car firmalarını ziyaret ederek dilerseniz şoförlü araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Araç bilgisi ve fiyatlar hakkındaki detayları öğrenmek adına sizler de firmalara ait web sitelerini ziyaret edebilir ve dilerseniz rezervasyonlarınızı da bu mecralar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder